Fantastiškas pasirodymas: Lietuvos baidarininkai iškovojo pasaulio čempionato sidabrą

Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas sužibo sidabru paskutinę pasaulio čempionato dieną per 500 metrų dviviete baidare finalą.

Lietuvos baidarininkai atlaikė beprotiškas lenktynes ir finišavo antrojoje vietoje sekmadienį Halifakse (Kanada) pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate.

Tai pirmasis toks svarus šio dueto pasiekimas.

Dar prieš mėnesį buvo daug diskusijų, ar du pajėgūs baidarininkai galėtų sudaryti duetą pasaulio čempionate.

31 metų M.Maldonis pernai Tokijo olimpinėse žaidynėse yrėsi vienviete, o 34 metų A.Olijnikas savo svarbiausius pasiekimus buvo laimėjęs su Ričardu Nekriošiumi.

Suprasti akimirksniu

A.Olijinikui tai ketvirtasis aukščiausios prabos medalis. 2011 metais pasaulio čempionate su R.Nekriošiumi jis laimėjo sidabrą 500 m dviviete baidare varžybose, o 2018 metais – bronzą. 2021 m. Europos čempionate dviviete baidare 1000 m distancijoje laimėta bronza.

Iš Daugų kilęs M.Maldonis yra laimėjęs pasaulio taurės etapą 200 m baidare, o pernai vienintelis iš Lietuvos baidarininkų ir kanojininkų dalyvavo Tokijo olimpinėse žaidynėse, kur užėmė 10 vietą.

Trečiu rezultatu iš pusfinalio į devynių įgulų finalą įplaukę lietuviai svarbiausią metų startą pasitiko šaltakraijiškai.

Finalas prasidėjo dviem startais, nes per pirmą Ukrainos įgula startavo anksčiau už kitus, tad visoms komandos teko iš naujo užimti pozicijas vandenyje.

Iš vėžių neišsimušę lietuviai pradėjo galingai ir kurį laiką laikėsi antri.

Įpusėjus distancijai jie buvo ketvirti, bet kova vyko labai atkakli ir mūsiškiai net buvo įsiveržę į pirmąją vietą antrojoje distancijos pusėje.

Galiausiai pirmi finišo liniją krito vengrai Bence Nadas ir Balintas Kopaszas, o lietuviai – antri.

A.Olijinikas iš džiaugsmo užgriuvo ant priekyje baidarės sėdėjusio M.Maldonio, kuris patenkintas taškė vandenį irklu.

500 m distanciją jie įveikė per 1 min. 35,56 sek.

Iki aukso mūsų šalies vyrams trūko tik 0,57 sek.

Bronza atiteko australams Jeanui Westhuyzenui ir Thomasui Greenui (1 min. 35,85 sek.).