Dviratininkas E. Šiškevičius „Baltic Chain Tour“ antrajame etape – trečias

Dviratininkas Evaldas Šiškevičius Estijoje ir Latvijoje vykstančių 10-ųjų daugiadienių lenktynių „Baltic Chain Tour“ (UCI II kategorija) antrajame etape šeštadienį po finišo sprinto iškovojo trečią vietą. Už tai jam atiteko vienas pasaulio reitingo taškas. Tokijo olimpinėse žaidynėse dalyvavęs Lietuvos rinktinės narys bendrojoje įskaitoje iš 16-os vietos pakilo į ketvirtą.

Nugalėjo Estijos rinktinės narys Karlas Patrickas Laukas. Jis 158,9 km (Tartu – Tartu) nuvažiavo per 3 val. 41 min. 21 sek. (vid. greitis – 43,072 km/h). Antras, kaip ir pirmajame etape, finišavo Naujosios Zelandijos dviratininkas Laurence'as Pithie („Groupama – FDJ DT“). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-31 vietas užėmusiems dviratininkams. Su pagrindine grupe finišavo ir Aivaras Mikutis („Ampler“, 18 vieta) bei Aristidas Kelmelis (Lietuvos rinktinė, 31 vieta).

Jaunimo (iki 23 metų) įskaitoje A. Mikutis buvo devintas. Komandų įskaitoje „Ampler“ su A. Mikučiu ir Mantu Bitinu užėmė trečią, Lietuvos rinktinė – aštuntą, o „Memel-Top Team“ – 13-ą vietas.

Lenktynių lyderiu tapo L. Pithie. Antrą vietą užima K. P. Laukas (+1 sek.), o trečią – suomis Antti-Jussi Juntunenas („Ampler“, +7 sek.). E. Šiškevičius, kuris pirmajame etape buvo 11-as, nuo lyderio atsilieka 9 sek. A. Mikutis (+13 sek.) yra 27-as, A. Kelmelis (+7.12) – 29-as, o M .Bitinas (+10.11) – 33-ias.

Jaunimo įskaitoje A. Mikutis yra 12-as, o komandų įskaitoje jo ekipa „Ampler“ yra pirma. Lietuvos rinktinė užima septintą, „Memel-Top Team“ – 13-ą vietas.

Lenktynes, kurių prizų fondą sudaro per 15 tūkst. eurų, pradėjo 19 ekipų iš Estijos (3), Norvegijos (3), Prancūzijos (3), Lietuvos (2), Vokietijos (2), Latvijos (1), Suomijos (1), Nyderlandų (1), Lenkijos (1), Čekijos (1) ir Švedijos (1). Startavo 109 dviratininkai iš 16 šalių. Varžybas pradėjo 15 Lietuvos dviratininkų. Antrajame etape griuvo ir iš varžybų turėjo pasitraukti Darijus Džervus („Memel-Top Team“), vienintelis dalyvavęs visose „Baltic Chain Tour“ lenktynėse.

Paskutiniame, 3-iajame, etape (Valga – Valga) sekmadienį dviratininkai įveiks 166,7 km. Startas – 11.00 val., o finišas numatytas 14.30-15 val.

„Baltic Chain Tour“ lenktynės, kurios yra simbolinis 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykusios „Baltijos kelio“ akcijos paminėjimas, rengiamos nuo 2011 metų. Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes laimėjo estas Erki Putsepas, antrąsias – lietuvis Gediminas Bagdonas, trečiąsias – vokietis Philippas Walslebenas, ketvirtąsias – olandas Mathieu van der Poelas, penktąsias – ukrainietis Andrijus Kulykas, šeštąsias – latvis Maris Bogdanovičius, septintąsias – norvegas Hermanas Dahlis, aštuntąsias – latvis Emilis Liepinis, o devintąsias – estas Gertas Joeaaras.