Dakaro užkariautojas motociklo nepamiršo net per atostogas

 • Teksto dydis:

Vienas žymiausių Lietuvos motociklininkų, šių metų Dakaro ralio vadinamosios vienišių klasės nugalėtojas Arūnas Gelažninkas pasijuto paprastu turistu. 35 metų lenktynininkas kartu su žmona Emilija neseniai leidosi į kelionę motociklais po Dzūkiją.

Užbūrė gamtos grožis

Gelažninkų šeimai tai buvo jau antra tokia kelionė šiemet – pirmosios metu bekelei skirtais motociklais jie rinkosi maršrutą po Aukštaitiją, Labanoro girią ir jos apylinkes. Arūnas pripažino, kad nors ir šiaip kone kasdien jam tenka sėdėti ant motociklo, išvyka su žmona, turint tikslą pailsėti, leido motociklu pasimėgauti visiškai kitaip.

"Labiausiai tokiose kelionėse patinka miškai, keliai, ežerai. Gali sustoti kada nori, kur nori, išsitraukti užkandį iš kuprinės ir atsipūsti. Telefoną būni pasidėjęs į šoną: neatrašai žinučių, neatsakai į skambučius. Tai ir yra poilsis, kai nesuki galvos dėl nieko ir mėgaujiesi šia akimirka", – apie kitokias išvykas ant plieninio žirgo kalbėjo A.Gelažninkas.

Šeima kelionei skyrė vos tris dienas, mat daugiau laiko rasti nelengva. Dvi naktis praleidusi Druskininkuose, dienomis pora lankė jų apylinkes. Pasak Arūno, pirmiausia pažiūrėdavo į žemėlapį ir atradęs įdomų ar dar nelankytą objektą, patraukdavo link jo.

Važiuojant sportiniu režimu šalta niekada nebūna, bet net Dakare ankstyvais rytais ar vėlyvais vakarais oras stipriai atšąla ir organizmas išeikvoja nemažai energijos, kad sušiltų.

"Marcinkonys, Zervynos ir aplinkui... Miško keliukai, asfaltas ar ne asfaltas, važiuodavome į kuo atokesnę vietą. Nuvažiavome ten, kur teka Merkys ir Ūla, galvojome, kad pralįsime, kad rasime tiltą, bet teko grįžti atgal. Nebuvo kažkokio aiškaus tikslo, o tik noras išbandyti motociklus", – šypsojosi A.Gelažninkas.

Nerimavo dėl žmonos

Sportininkas pasakojo, kad nors pasirinkti "Royal Enfield" motociklai ir jų padangos nebuvo skirti bekelei, ramiai važiuodamas galėjai riedėti įvairiausiais keliais, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodydavo sunkiai įveikiami.

Paklaustas, ar nesijaudino, kaip seksis važiuoti žmonai, Arūnas paatviravo, kad visada būna šiek tiek jaudulio, bet džiaugėsi, kad Emilija nepervertina savo galimybių ir nesistengia išlaikyti Arūno tempo keliaujant sudėtingesniais keliais. Iš viso pora per tris dienas nuvažiavo virš 500 km.

Nors prognozės žadėjo ne patį komfortiškiausią orą, pora drąsiai leidosi į kelionę, nes prieš tai pasirūpino tinkama apranga. "Kmoto" salone Vilniuje jie išsirinko atšiauriausiems orams tinkančią "Rukka" aprangą, apie kurią kalbėdamas Arūnas negailėjo gerų žodžių.

"Važiuojant sportiniu režimu šalta niekada nebūna, bet net Dakare ankstyvais rytais ar vėlyvais vakarais oras stipriai atšąla ir organizmas išeikvoja nemažai energijos, kad sušiltų. Šį kartą kelionėje tiesiog ant marškinėlių užsivilkęs striukę jaučiausi komfortiškai. Stiukės pasižymi gera ventiliacija – tai praverčia, jeigu pasidaro karšta, o vakarais, orui atvėsus, apranga irgi leido jaustis puikiai. Prie patogumo prisidėjo ir garsą izoliuojantys šalmai", – sakė jis.

Lenktynininkas teigė išbandytą aprangą dėvėsiąs ir treniruočių metu – nors ji ne tokia laisva, kaip sportinė, bet puikiai apsaugo nuo drėgmės.

Planuose – kelionė į pietus

Arūno žmona Emilija kelionei pasirinko, jos nuomone, gražesnį "Continental GT" motociklo modelį. Tiesa, po pasivažinėjimo Vilniuje pora motociklais pasikeitė: dėl skirtingos vairo konstrukcijos sėdėjimo pozicija ant motociklų skiriasi, o ilgesnėje kelionėje patogesnis pasirodė aukštesnį vairą turintis "Interceptor".

"Leistis į labai tolimą kelionę šiais motociklais galbūt ir nebūtų itin komfortiška, bet važiuojant po Lietuvą tai tikrai geras pasirinkimas. Dideliu greičiu su jais net ir nesinori važiuoti, o mieste jie labai patogūs. Labai daug pagyrų sulaukėme iš aplinkinių – tiek iš kitų motociklininkų, tiek iš praeivių", – kalbėjo pašnekovas.

Paklaustas, ar galvoja ir toliau tęsti tokias keliones, sportininkas sakė, kad su žmona jau kuria planus apie išvyką iki Europos pietuose esančių jūrų. Nors šiemet tam laiko greičiausiai jau nebepavyks rasti, pora tikisi, kad kitais metais įgyvendins šį savo norą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių