Buriuotojos V. Andrulytės pergalė – šaliai ypatingą dieną

„Ši regata man buvo nuostabi praktika, nes rugpjūčio mėnesį panašiomis sąlygomis startuosime ikiolimpinėse atrankos varžybose“, – sakė pasaulio čempione tapusi geriausia Lietuvos buriuotoja Viktorija Andrulytė.

Tailando mieste Pattaya, klubo „Royal Varuna“ bazėje, surengtame jachtų ILCA-6 klasės „Masters“ pasaulio čempionato „Apprentice“ (30–45 metų buriuotojai) grupėje olimpietė V. Andrulytė surinko 11 baudos balų ir iškovojo aukso medalį.

Antrą vietą užėmė korėjietis Bo Jeong (17 baudos balų), trečias buvo Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) atstovas Adis Khalidas (31 baudos balas).

Šio čempionato dalyviai į skirtingas grupes buvo skirstomi pagal amžių, todėl vyrai ir moterys kovojo tarpusavyje.

V. Andrulytė laimėjo septynis plaukimus iš dešimties, Pietų Korėjos buriuotojas – tris.

Viktorija Andrulytė./M. Capizzano nuotr.

„Labai džiaugiuosi pergale. Vasario 16-ąją, svarbią Lietuvai dieną, buvo ypač gera girdėti mūsų šalies himną, kylant mūsų trispalvei. Ačiū visiems palaikiusiems ir prisidedantiems prie mano kelio Paryžiaus olimpinių žaidynių link“, – kalbėjo V. Andrulytė.

Jachtų ILCA-6 klasės „Masters“ pasaulio čempionate V. Andrulytė laimėjo septynis plaukimus iš dešimties.

„Master“ grupėje sėkmingiausiai pasirodė britas Jonas Emmetas, „Grand Master“ – kanadietis Allanas Clarkas, „Great Grand Master“ – australas Jeffas Loosemore’as, „Legend“ (75 metų ir vyresnių) – amerikietis Billas Symesas.

V. Andrulytė iš Tailando persikels į treniruočių stovyklą Gran Kanarijoje, kur jos laukia pasiruošimas Europos čempionatui, vyksiančiam kovo 10–17 d. Italijoje.

Rugpjūčio 10–20 d. Nyderlanduose vyks svarbiausia šių metų regata – ILCA-6 pasaulio čempionatas ir pirma atranka į Paryžiaus olimpines žaidynes