Biatlonininkų sėkmė Vokietijoje: V. Strolia ir K. Dombrovskis pelnė įskaitinius taškus

 • Teksto dydis:

Lietuvai mielas Oberhofas nudžiugino ir šįkart. 2010 ir 2012 metais šiame Vokietijos miestelyje pasaulio biatlono taurės varžybose į geriausių 10-ukus prasibrovė Diana Rasimovičiūtė, 2014-aisiais pirmus karjeros taškus iškovojo Natalija Kočergina, o pernai pirmąsyk į 20-uką pateko Vytautas Strolia.

20 vietą V.Strolia užėmė ir šiandien vykusiose 10 km sprinto varžybose. Dėka jo ir savo karjeros rekordą sprinto rungtyje užfiksavusio Karolio Dombrovskio (32 vieta), Nacijų taurės įskaitoje Lietuvos komanda pelnė didžiausią taškų skaičių šalies istorijoje – 292 – bei pagal šios dienos rezultatus pateko į 10-uką pasaulyje.

V.Strolia ir K.Dombrovskis šaudykloje suklydo po sykį – prašovė pirmą šūvį antroje šaudykloje. Tomas Kaukėnas užėmė 79 vietą (šaudymas 2+1), o Linas Banys – 103-ią (3+1).

„Negaliu sakyti, kad maksimaliai pavykęs startas, nes prašoviau, bet esu patenkintas – nebėra tokios duobės, kokia buvo Hochfilcene. Tada savijauta buvo visai prasta, atsirado neužtikrintumas. Šiandien vėl pajaučiau, kad galima greitai važiuoti ir kentėti, tad emocijos geros. Tuo labiau, kad gerai sekėsi visai komandai, surinkome nemažai taškų“, – džiaugėsi V.Strolia.

Lietuvos biatlonininkas po dviejų šaudymų buvo 24-as ir per paskutinius 3,3 km sugebėjo poziciją pasigerinti dar keturiais laipteliais. Pagal greitį trasoje lietuvis buvo 31-as, greitį paskutiniame rate – 25-as.

„Šiandien labai gerai slydo slidės. Trasoje atlikta rekonstrukcija, todėl reikia atsargiai važiuoti. Pačioje pradžioje yra didelis pakilimas ir jei ten persistengi, suvažiuoji „ant emocijų“, po to gali būti labai blogai. Nepasidaviau emocijoms, dirbau su rezervu, jog užtektų visiems ratams jėgų. Tai pasiteisino, viskas susidėjo“, – taktiką paaiškino V.Strolia.

2023 metais Oberhofe vyks pasaulio biatlono čempionatas. Dėl šios priežasties 13 tūkst. vietų turinčiame stadione buvo atlikta rekonstrukcija.

„Džiaugiuosi, kad po Naujųjų metų pirmame starte pelniau įskaitinius taškus. Visada galima dar geriau, bet šiai dienai esu patenkintas. Man patiko, kad pakilimai išliko ilgi ir sunkūs, bet sumažėjo staigių posūkių, kuriuos reikia įveikti techniškai. Tokiuose posūkiuose pralošdavau sekundes, prarasdavau greitį, o dabar tokių vietų beveik nėra – arba ilgi pakilimai, arba nusileidimai, kuriuose gali pailsėti. 85 procentus įveikiau labai gerai, šiek tiek jėgų pritrūko paskutiniame rate“, – komentavo K.Dombrovskis.

Ketvirtas į trasą iššliuožęs Lietuvos biatlonininkas sulaukė transliacijos režisierių dėmesio: per sporto televizijos milžinę „Eurosport“ buvo rodomas ne tik jo startas, bet ir antrasis šaudymas bei finišas.

„Papildomas dėmesys tikrai nekaustė, startuodamas pradžioje jaučiu tik privalumus. Lengviau priderinti apšilimą, pliusas, kad daugiau šansų trasoje turėti šalia pajėgų varžovą ir laikytis už jo“, – vardijo K.Dombrovskis.

V.Strolia pelnė 21 įskaitinį pasaulio taurės varžybų tašką, o K.Dombrovskis – 9. Abu mūsiškiai papildyti taškų taupyklę galės ryt, kadangi pateko į persekiojimo varžybas.

Sprinto rungties nugalėtojų pakylą okupavo norvegai: pirmą vietą užėmė sezono lyderis Johannesas Thingnesas Boe (0+1), 10,8 sek. pranokęs be klaidų šaudžiusį brolį Tarjei Boe ir 21,6 sek. – taip pat nesuklydusį Sturlą Holmą Laegreidą. V.Strolia atsiliko 1 min. 23 sek., K.Dombrovskis – 1 min. 52,1 sek., T.Kaukėnas – 3 min. 25,5 sek., o L.Banys – 5 min. 12,5 sek.

Bendroje įskaitoje J.Boe pamažu tolsta nuo varžovų ir jau turi 488 taškus. V.Strolia klasifikuojamas 41-as (60 tšk.), o K.Dombrovskis – 62-as (14 tšk.).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių