Bėgime su Ž. Balčiūnaite – nauja 20 km distancija

Šią savaitę prasidėjo dalyvių registracija į spalio 17 d. vyksiantį tarptautinį bėgimą su Živile Balčiūnaite. Kasmet rudenėjantį Vilnių papuošiantis tradicinis sporto renginys devintąjį sezoną pasitinka didele naujiena - nuo šiol dalyviai galės startuoti ir 20 km rungtyje.

"Šios rungties atsiradimas yra dėsningas dalykas, mes apie tai galvojome jau seniai. Pastebime, jog bėgimas Lietuvoje populiarėja, bėgikai įgauna stažą ir nori save realizuoti bėgdami ilgesnius nuotolius. Manome, jog dabar yra tikrai tinkamas laikas papildyti bėgimo programą nauju ir ilgesniu nuotoliu", - pranešime cituojamas bėgimą organizuojančios asociacijos "Sporto renginiai" vadovas Evaldas Martinka.

Renginio organizatoriai tikisi, jog ilgesnio nuotolio atsiradimas varžybose pritrauks daugiau bėgikų iš kitų miestų bei kaimyninių valstybių: "Organizuodami bėgimo renginius, bendraudami su dalyviais, susidarėme įspūdį, jog yra nemažai bėgikų, kurie dėl 10 km ar mažesnės distancijos net nesiauna sportinių batelių, ką kalbėti apie dalyvavimą varžybose."

Tūkstančius bėgimo mėgėjų ir profesionalų pritraukiantis "Vilniaus 20 km bėgimas su Živile Balčiūnaite" pasižymi ir įspūdinga trasa, kuri driekiasi žaliausiu sostinės rajonu - Žvėrynu. 20 km rungties atsiradimas - ne vienintelis pokytis šiame bėgime. Kaip pasakoja organizatoriai, atėjo laikas ir pasikeitimams bėgimo trasoje.

"Anksčiau varžybose vieno rato ilgis buvo 5 km, tad pasirinkus ilgiausią distanciją, sukti 4 ratus būtų kiek nuobodu. Naujos rungties atsiradimas sąlygojo ir trasos pokyčius - šiais metais ilginame rato ilgį iki 10 km. Apie atsinaujinusią bėgimo trasą galvoti pradėjome vos tik prasidėjus naujo tilto statyboms Geležinio vilko g. ir Goštauto g. sujungus su Vingio parku, kur iki statybų buvo labai prasta šaligatvio danga. Net neabejoju, jog pasikeitusią trasą teigiamai įvertins ir renginio dalyviai", - sakė E. Martinka.

Kaip ir ankstesniais metais, "Vilniaus 20 km bėgimo" dalyviai startuos ir finišuos Upės g., o trasa drieksis Maloniosios, Pušų, Vytauto, Mickevičiaus, Kraševskio, Birutės gatvėmis, Vingio parku, pėsčiųjų taku Geležinio vilko g., Goštauto g. ir Baltuoju tiltu.

"Vilniaus 20 km bėgimo su Živile Balčiūnaite" organizatoriai siūlo nelaukti rudens ir į renginį kviečia registruotis jau dabar. Anksčiau užsiregistravusiems taikomas mažesnis dalyvavimo mokestis, taip pat lieka daugiau laiko treniruotis ir tinkamai pasiruošti bėgimui.

Išbandyti savo jėgas ir registruotis galima į šias "Vilniaus 20 km bėgimo" distancijas: 20 km, 10 km, 3,5 km bėgimo bei 10 km ir 3,5 km šiaurietiško ėjimo. Vaikams siūloma 1 km rungtis, į kurią iki spalio 12 d. galima registruotis nemokamai.

Į visas "Vilniaus 20 km bėgimo su Živile Balčiūnaite" rungtis reikalinga išankstinė registracija. Daugiau sužinoti apie renginį bei užsiregistruoti galima interneto svetainėje www.20km.lt.

Pernai "Vilniaus 20 km bėgimo" dalyviai ir svečiai buvo kviečiami palaikyti organų donorystės ir transplantacijos idėją. Prasminga iniciatyva, skatinanti Lietuvoje kurti gilesnes ir tvirtesnes organų donorystės ir transplantacijos tradicijas, bus tęsiama ir šį rudenį.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių