Apmaudu: greičiausiai gyvenime plaukęs D. Rapšys nuo medalio atsiliko 0,07 sek.

  • Teksto dydis:

Mažiau nei per akies mirksnį – tiek penktadienio vakarą nuo bronzos medalio ne pagrindinėje savo rungtyje, 200 metrų kompleksiniu būdu, atsiliko geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys.

Po pirmosios distancijos dalies – plaukimo peteliške ir nugara – D.Rapšys finaliniame FINA pasaulio taurės etape Kazanėje (Rusija) buvo trečias.

Plaukimas krūtine lietuviui tradiciškai klostėsi prasčiausiai ir jis nukrito į penktą vietą, tačiau paskutinius 50 metrų galėdamas plaukti mėgstamiausiu savo stiliumi – laisvuoju – D.Rapšys pasileido į medalio medžioklę.

Lietuvis beveik pavijo varžovus, tačiau iki bronzos jam galiausiai pritrūko vos 7 šimtųjų sekundės dalių.

D.Rapšys pagerino asmeninį šios rungties karjeros rekordą ir užėmė 4 vietą (1:53.74).

Užtikrintai nugalėjo japonas Daiya Seto (1:50.66), pagerinęs savo 200 metrų kompleksiniu būdu plaukimo rungties pasaulio rekordą.

Antrą vietą užėmė pietų afrikietis Matthew Satesas (1:52.32), o bronzą iškovojo D.Rapšio spaudimą atlaikęs rusas Daniilas Pasynkovas (1:53.67).

Pirmąją finalinio FINA pasaulio taurės etapo dieną D.Rapšys džiaugėsi sidabro medaliu 400 metrų laisvuoju stiliumi finale. Šeštadienį Kazanėje jis dar plauks 200 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje.

Netrukus po D.Rapšio į baseiną Kazanėje šokęs Andrius Šidlauskas pagerino Lietuvos rekordą.

50 metrų krūtine jis nuplaukė per 26,22 sek. ir pagerino Giedriui Titeniui nuo 2015 metrų priklausiusį šios rungties šalies rekordą (26,38 sek.).

Šios rungties finale A.Šidlauskas užėmė 5 vietą. Jam iki bronzos medalio pritrūko vos 0,1 sek.

Vyrų 50 metrų krūtine finalą laimėjo vokietis Fabianas Schwingenschloglis (25,88 sek.), aplenkęs olandą Arno Kammingą (25,95 sek.) ir rusą Kirilą Strelnikovą (26,12 sek.).

Finaliniame, ketvirtajame, FINA pasaulio taurės etape Tatarstano sostinėje iš viso varžosi apie 290 pasaulio plaukikų iš 37 šalių.

Lietuvos delegacijoje yra penki sportininkai – prie nei vieno šių metų pasaulio taurės etapo nepraleidusių D.Rapšio ir A.Šidlausko prisijungė Deividas Margevičius, Tomas Navikonis ir Aleksas Savickas.

Tiek T.Navikonį, tiek ir A.Savicką Kazanėje išvysime ir ateinančią savaitę, nes būtent čia vyks ir Europos plaukimo čempionatas trumpajame (25 m) baseine. Ten Lietuvai taip pat atstovaus Kotryna Teterevkova ir Jokūbas Keblys. Jie į Kazanę išskris jau šį šeštadienį.

Europos plaukimo čempionate turėjo startuoti ir Simonas Bilis, bet jis užsikrėtė koronavirusu.

Po trečiojo pasaulio taurės etapo Dohoje D.Rapšys bendroje vyrų įskaitoje buvo penktas, o A.Šidlauskas - tryliktas.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad visi pasaulio taurės etapai vyksta trumpame (25 m) baseine, o varžybose dalyvaujantys sportininkai gali vykdyti normatyvus į 15-ąjį FINA Pasaulio trumpo vandens plaukimo čempionatą, kuris vyks šių metų gruodžio 16-21 dienomis Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

20 geriausių kiekvieno etapo plaukikų išsidalins 224 tūkst. JAV dolerių, o dešimčiai geriausių sportininkų, remiantis bendru pasaulio taurės reitingu, atiteks dar 556 tūkst. JAV dolerių.

Varžybų prizinį fondą iš viso sudaro 1 mln. 452 tūkst. JAV dolerių.NAUJAUSI KOMENTARAI

saunuolis

saunuolis portretas
visi dziaugiames kad nenuskendai
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių