Vokietijos rinktinė tik po pratęsimo įrodė pranašumą prieš Alžyro futbolininkus

Pirmadienį Brazilijos mieste Porto Alegrėje buvo žaidžiamos pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalio rungtynės tarp Vokietijos ir Alžyro rinktinių. Jas tik  po pratęsimo 2:1 laimėjo vokiečiai. Ketvirtfinalyje jie susitiks su prancūzais.

Joachimo Loewo auklėtiniai tapo F grupės nugalėtojais. Jie 4:0 įveikė Portugaliją, sužaidė lygiosiomis 2:2 su Gana ir 1:0 palaužė JAV komandą. Alžyras H grupėje liko antras. Afrikos atstovai 1:2 nusileido Belgijai, 4:2 nugalėjo Pietų Korėją ir sužaidė taikiai 1:1 su Rusija.

Pirmajame kėlinyje kamuolį daugiau kontroliavo Vokietijos futbolininkai, tačiau žiūrovai įvarčių iki pertraukos taip ir neišvydo. Geriausią progą pasižymėti turėjo vokietis Mario Gotze. 41-ąją minutę po Toni Krooso tolimo smūgio kamuolys nuo Alžyro vartininko Raiso M'Bolhi atšoko  M. Gotze, tačiau pastarasis kamuolį spyrė į vartininką.

Kėlinio pabaigoje vokiečiai tiesiog užspaudė Alžyro futbolininkus. Vis dėlto alžyriečiai sugebėjo apsiginti ir komandos išėjo ilsėtis esant rezultatui 0:0.

Antrajame kėlinyje netrūko pavojingų momentų, ypač prie Alžyro komandos vartų, tačiau įvarčių taip ir nebuvo įmušta.

80 min. Thomas Mulleris galva iš arti mušė į vartus, bet smūgį atrėmė R. M'Bolhi. Tuoj pat kamuolį smūgiavo tik antrajame kėlinyje pasirodęs ir žaidimą pagyvinęs Andre Schurrle  - kamuoliui įriedėti į vartus neleido Alžyro ekipos gynėjas.  82 min. po  Th. Mullerio spyrio kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Per pagrindinį laiką kamuolys taip ir nesuspurdėjo vartų tinkle, komandoms teko žaisti pratęsimą. Vos jam prasidėjus, į Alžyro rinktinės vartus krito įvartis. Po Th. Mullerio perdavimo į baudos aikštelę varžovų vartininką nuginklavo A. Schurrle - 1:0.

Netrukus  Th. Mulleris ir Mesutas Ozilas galėjo padidinti vokiečių persvara, bet geromis progomis nepasinaudojo.

119 min. rezultatas tapo 2:0. Įvartį iš arti pelnė M. Ozilas. Per likusį laiką afrikiečiai dar spėjo sušvelninti atsilikimą. Garbės įvartį po kontratakos įmušė Abdelmoumene'as Djabou - 1:2.

Vokietija 2 - 1 Alžyras

90+2' Andre Schurrle [1 - 0]
119' Mesutas Ozilas [2 - 0]
120+ 1'. Abdelmoumene'as Djabou [2 - 1]

Komandų starto sudėtys:

Vokietija: Manuel Neuer, Shkodran Mustafi, Per Mertesacker, Jerome Boateng, Benedikt Howedes, Bastian Schweinsteiger, Philipp Lahm, Toni Kroos, Mesut Ozil, Thomas Muller, Mario Gotze.

Alžyras Rais M'Bolhi, Aissa Mandi, Essaid Belkalem, Rafik Halliche, Faouzi Ghoulam, Sofiane Feghouli, Mehdi Lacen, Mehdi Mostefa, Saphi Taider, Soudani, Islam Slimani.