Svajones dėl aukso daužė ir teisėjai

Iki Lietuvos futbolo čempionato finišo lieka vos du turai, o intriga kovoje dėl aukso pasiekė aukščiausią tašką. Netikėtu Marijampolės "Sūduvos" kluptelėjimu pasinaudojo Vilniaus "Žalgiris", drauge beveik ištrynęs Kauno žalgiriečių viltis pakovoti dėl čempionų vardo.

Nepamatė akivaizdaus baudinio

Kad 18-ojo turo susidūrimas Kaune bus karštas, futbolo sirgaliai neabejojo, tačiau, kad baigsis skandalu nenumanė niekas. Vilniečiai į "Žalgirių" derbį atvyko būdami favoritai, savo sąskaitoje turėdami dviem taškais daugiau nei jų oponentai iš Kauno. Tačiau pergalės atveju kauniečiai būtų ne tik aplenkę sostinės komandą, bet jau imtų lipti ant kulnų ir titulą ginančiai "Sūduvai".

Nepaisant lūkesčių, šeimininkai smūgį patyrė jau 9-ąją min., kai "Žalgiriui" pavyko išsiveržti į priekį. Baudos aikštelėn įsiveržusio puolėjo iš Serbijos Andrijos Kaludžerovičiaus smūgį atrėmė kauniečių vartininkas Deividas Mikelionis, tačiau kamuolys apmaudžiai atšoko nuo Egidijaus Vaitkūno bei įskriejo į tinklą.

Po pertraukos tas pats A.Kaludžerovičius privalėjo padvigubinti rezultatą, tačiau neišnaudojo nė vienos iš kelių paties arba komandos draugų sukurtų puikių galimybių.

"Kauno Žalgiris" atsakė pora tolimų Grato Sirgėdo smūgių ir dvikovos pabaigoje privertė svečius beatodairiškai gintis. 88-ąją minutę išsiveržė aistrų katilas: po Simono Urbio smūgio galva vilniečių kapitonas Saulius Mikoliūnas atmušė kamuolį beveik nuo vartų linijos. Vaizdo įraše aiškiai matyti, jog veteranas tai padarė ranka. Užuot skyręs 11 m baudinį, mačo teisėjas Manfredas Lukjančukas parodė į kampinį.

Kortelių rekordininkai

Pasipiktinęs S.Urbys ėmė emocingai apeliuoti ir buvo nubaustas geltona kortele. Dar audringiau sureagavo Rudinilsonas Silva. Nedrausmingiausias A lygos žaidėjas, pribėgęs prie M.Lukjančuko, šį pastūmė, už tai tuoj pat buvo pašalintas iš aikštės. 26 metų gynėjas iš Bisau Gvinėjos per 13 šiemet sužaistų A lygos rungtynių išvydo net 7 geltonas ir dvi raudonas korteles.

Ne pirmą sykį pasižymi ir M.Lukjančukas. Šio teisėjo vadovaujamose rungtynėse šį sezoną aistrų kyla nuolat. Per dviejų "Žalgirių" pirmąjį susidūrimą šiaulietis parodė net 13 geltonų kortelių ir vieną raudoną. Liepos mėnesį to paties arbitro darbas sukėlė demonstratyvų "Sūduvos" futbolininkų protestą po mačo su "Banga", kai šiaulietis parodė 11 geltonų koertelių ir pašalino net keturis marijampoliečius, tarp jų ir atsarginį vartininką.

Laukia auksinis mačas?

Kad ir kaip būtų, Kaune "Žalgiris" atsilaikė ir su 39 taškais pavijo "Sūduvą". Kauniečiai su 34 taškais beveik prarado šansus pasivyti abi pirmaujančias komandas ir veikiausiai tenkinsis pirmą sykį klubo istorijoje iškovotais bronzos medaliais.

"Atidavėme viską, kad išplėštume teigiamą rezultatą. Daugiau kontroliavome žaidimą, bet teisėjų sprendimų kontroliuoti negalime, o jie buvo abejotini", – atsiduso "Kauno Žalgirio" treneris Rokas Garastas.

"Su kauniečiais žaisti visada sudėtinga, bet džiaugiuosi, kad išsivežėme 3 labai svarbius taškus. Gerai sužaidėme gynyboje, realizavome savo momentą. Vėliau iškentėjome ir pasiekėme vyrišką pergalę", – džiaugėsi vilniečių vedlys Aliaksejus Braga.

Jo auklėtiniams A lygoje lieka du mačai – spalio 20-ąją išvykoje su menkai motyvuota Gargždų "Banga" ir spalio 31-ąją namuose su Marijampolės "Sūduva".

Intriga ir dugne

Pastaroji savaitgalį galėjo maksimaliai sustiprinti pozicijas kovoje dėl aukso, tačiau šeštadienį išvykoje 1:1 nesugebėjo įveikti A lygos autsaiderio "Panevėžio" klubo.

Dvikova galėjo pakrypti kita linkme – svečiai 15-ąją minutę nepasinaudojo puikia proga. Eligijus Jankauskas išprovokavo vartininko Rafaelio Broetto klaidą ir pražangą baudos aikštelėje, tačiau prie 11 m žymos stojęs Josipas Tadičius neįmušė baudinio – kamuolys atsimušė į skersinį.

Už tai sūduviečiai buvo nubausti dar iki pertraukos. 37-ąją minutę Ignas Kružikas baudos aikštelėje atmetė kamuolį šalia buvusiam Elivelto, kuris nepriekaištingai smūgiavo vienu lietimu.

Visgi 67-ąją minutę čempionų spaudimas davė vaisių: po Semiro Kerlos perdavimo galva taikliai smūgiavo J.Tadičius ir, pelnęs 11-ąjį sezono įvartį, tapo vienvaldžiu lyderiu rezultatyviausių čempionato žaidėjų rikiuotėje.

"Sūduvai" lieka trys akistatos: spalio 10-ąją išvykoje su "Banga", 20 d. namuose su "Kauno Žalgiriu" ir paskutinis bei, ko gero, lemiamas mūšis su vilniečiais spalio 31 d. jų tvirtovėje.

"Galima daug svaičioti, kas būtų jeigu būtų, bet dabar turime žiūrėti į priekį", – nedaugžodžiavo "Sūduvos" strategas Saulius Širmelis.

"Panevėžys", kurį sėkmingai treniruoja buvęs Kauno "Stumbro" vairininkas Joao Martinsas, su 10 taškų turi realius šansus pabėgti iš paskutinės vietos, jei aplenks vos tašku daugiau turinčius sostinės "Riterius".

Šiame straipsnyje: futbolasSūduvaŽalgiris