Po futbolo karaliaus vizito – dūris į skaudulius

patriotas

patriotas portretas
UZPELKIS SAUNUOLIS TIESIAI I 10

Užpelkis

Užpelkis portretas
Ką duos tas "atsakomybės prisiėmimas" ? Demokratija tuom ir "žavi", kad čia niekas už nieką neatsako. Vienas pasakys, kad jis "dar nedirbo", kitas - kad "jau nedirbo", o trečias aplamai, kad "neprisimena kaip ten buvo". Tuščios kalbos. Reikia į priekį žiūrėti, ne atgal. Jei Kaune atsirado žmogus kuris stadioną Lietuvai vistik pastatys, tai negi negalima sukurti sistemos, kuri reikiamo lygio futbolininkus parengtu ?! Čia reikia valdžios įsikyšimo, nes LFF tarbaklyniai savo mentalitetą jau 30 metų demonstruoja. Tai bedvasiai, merkantilistinės pasaulėjautos nykštukai, toliau juodo džipo ir kibiro šašlykų nematantys. Jie nieko nedarė ir nieko nedarys.

Sigitas

Sigitas portretas
Labai keista kai už tą futbolo aikštės butaforija žiūrovams reikėjo mokėti t.y. "kai žmonės mokėjo ir šimtą ir du šimtus eurų už bilietą į rinktinės rungtynes! ". Jeigu toji aikštė yra vadinama neįprasta LFF stadiono danga, tai apie kokį gerą profesionalų Lietuvos futbolą čia galima kalbėti? Todėl labai teisingai pastebėta t.y. "Manau, kad dėl žlugusių nacionalinio stadiono planų atsakomybę turėtų prisiimti ne vienas politikas, buvę vyriausybės ir miesto vadovai". Todėl čia netik kad tie turėtu prisiimti atsakomybę, bet reikia atlikti teisinį tyrimą ir iš kaltininkų išieškotu tuos dėl savo neūkiškumo tuos pridarytus nuostolius.

Užpelkis

Užpelkis portretas
Islandijoje gyvena tik apie 380 tūkst. gyventojų, o jų rinktinė laimi ir prieš Angliją, ir prieš Kroatiją, ir prieš ką tik nori. Žaidžia Europos, pasaulio čempionatų finaliniuose turnyruose. Klimatas pas juos atšiauresnis nei pas mus. Bet yra valstybės požiūris. Jie turi apie 10 vnt. dengtų maniežų, matomai daugybę gerų, darbui atsidavusių trenerių, ryšius su stiprių užsienio klubų akademijomis į kurias atėjus laikui kviečiami islandų jaunuoliai. O juk dar 1997 m. mes juos Vilniuje be vargo 2:0 įveikėme. Baisiausia, kad po kiekvieno gėdos seanso, kada beviltiškai pralaimime namuose, kažkiek pakalbama viešojoje erdvėje apie futbolo problemas, bet niekas nesikeičia. LFF tyliai kasmet pasidalina tuos apie 8 mln. eurų gaunamų iš UEFA Lietuvos futbolo gyvybei palaikyti ir viskas. Svarbu "sukilimų" nebūtu, svarbu kad kiekvienas gautu pagal rangą, pagal "paniatijas".

Užpelkis

Užpelkis portretas
O dabar nieko to nėra. Kažkur Kaune prie buvusios NFA surinkta 20 vaikų grupė 2004 m. gimimo, lyg Šiauliuose kita grupelė, "nepatikrintais duomenimis" Panevėžy trečia... Tai iš tiek vaikų mes Lietuvos futbolą sukursim ?! Matėm rezultatą ir pereitą antradienį, ir pereitą šeštadienį... Mus nuo futbolo elito skiria tikra bedugnė, neišmatuojama praraja. O juk lygiai prieš 30 m. Vilniaus "Žalgiris" žaidė su "Crvena Zvezda", klubu kuris po pusantrų metų tapo stipriausiu Europos ir pasaulio klubu. Ir žaidė garbingai, nebuvo kalbos, kad mes pasmerkti. Atakavome nuo pirmos iki paskutinės minutės. Dabar mūsų meistriškumas toks žemas, kad klaiku žiūrėti. Tiesiog gėda prisipažinti, kad tu iš tos šalies, kurios jaunimas jau Andorai pralaimi. O juk futbolas yra populiariausia sporto šaka pasaulyje, futbolo rinktinė - šalies vizitinė kortelė. Kuo tu pasigirsi užsienyje ? Gal kad "Akropolius" pas mus per metus aplanko 30 mln. žmonių ? Pamąstykime kaip mes gyvename.

Užpelkis

Užpelkis portretas
Didžiausia problema, mano nuomone, profesionalių futbolininkų rengimo sistemos nebuvimas. Trenerių šiandien Lietuvoje nebeliko. O iš darbininkų šeimų kilę vaikai neturi jokių galimybių siekti profesionalaus futbolininko karjeros. Chirurgų, advokatų, direktorių šeimose augantys vaikai niekada netaps gerais futbolininkais. Kur tarybiniais laikais buvusios futbolo klasės didžiuosiuose Lietuvos miestuose ? Ankščiau Kaune vaikai žiemą treniruodavosi mokyklų salėse, bet gerų trenerių dėka išaugo į futbolininkus galinčius žaisti geriausiose Europos lygose, dabar - turi ir dengtą maniežą ir daugybę dirbtinės dangos aikštelių, bet toliau trečiarūšės Kazachstano lygos niekam nereikalingi. Kur priežastis ? Treneriai ! Tarybiniais laikais vidurinėse mokyklose egzistavo futbolo klasės, kur mokydavosi atrinkti futbolui gabūs vaikai, kurie du kartus per dieną treniruodavosi. Valstybė skyrė daug lėšų tam. Dar egzistavo namų valdybų komandos ("Odinis kamuolys"). O dabar ?

patriotas

patriotas portretas
KAM TIE STADIONAI KAI DABAR GERIAUSIAS SPORTAS KUO DAUGIAU PINIGELIU PRIKKRAUT I SAVO SASKAITAS.TAI TAPO JAU PIRMA RELIGIJA
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių