Pele atgulė amžinojo poilsio aukščiausiose pasaulyje vertikaliose kapinėse

 • Teksto dydis:

Pele buvo lygių neturėjęs futbolininkas, o jo paskutinio poilsio vieta taip pat bus išskirtinė: didžiulė stadiono kopija su dirbtine danga aukščiausiose pasaulyje vertikaliose kapinėse.

Brazilijos futbolo legenda, kurios laidotuvės įvyko antradienį, po praėjusią savaitę ištikusios mirties sulaukus 82 metų, prieš 19 metų nusipirko mauzoliejų Memorialinėse ekumeninėse kapinėse – tikrame daugiaaukštyje, kuriam priklauso aukščiausių kapinių planetoje Guinnesso (Gineso) pasaulio rekordas.

Santoso mieste – pietrytiniame uostamiestyje, kuriame Pele žaidė didžiąją savo karjeros dalį, – esančios kapinės užima 40 tūkst. kvadratinių metrų plotą, jose yra visą parą veikiantis restoranas, koplyčia, automobilių muziejus, nedidelis tvenkinys ir narvas paukščiams.

Pirmajame aukšte esantis 200 kvadratinių metrų ploto Pele mauzoliejus bus įrengtas kaip futbolo stadionas, o jo balzamuotas kūnas ilsėsis dirbtinės vejos viduryje įkomponuotame karste, apsuptas paauksuotų jo šlovės laikų akimirkų kadrų, sakė kapinių atstovas spaudai.

Pele, kurio tikrasis vardas yra Edsonas Arantesas do Nascimento (Edsonas Arantisas du Nasimentu), atvirai kalbėjo apie savo planuojamą poilsio vietą, 2003 metais sakydamas, kad ši vieta jam patiko, nes „neatrodo kaip kapinės“ ir suteikė jam „dvasinės ramybės bei tylos jausmą“.

Įspūdingą baltą pastatą sumanė velionis argentiniečių verslininkas Jose Salomonas Altstutas (Žozė Salomonas Altstutas), šį projektą pradėjęs įgyvendinti 1983-iaisiais.

1991 metais oficialiai atidarytose kapinėse įrengta 18 tūkst. laidojimo vietų. Jos tapo pirmosiomis vertikaliomis kapinėmis pasaulyje, kuriose yra vietos mauzoliejams.

Kapinių interneto svetainėje rašoma, kad klientai savo mauzoliejuje gali „susikurti dekoruotą erdvę“, kurioje gali būti įrengtos net su kapaviete sujungtos poilsio zonos gedintiesiems.

Toje pačioje vietoje jau palaidoti Pele tėvas, teta, brolis ir dukra, taip pat Antonio Wilsonas Honorio (Antonijus Vilsonas Honorijus), pravarde „Coutinho“ – futbolo genijaus komandos draugas „Santos FC“ klube septintajame dešimtmetyje.

Kapinės yra netoli Santoso „Vila Belmiro“ stadiono, kuriame Pele, būdamas penkiolikmetis, pirmą kartą apstulbino pasaulį. Per savo karjerą jis pelnė rekordinį 1 281 įvartį bei tapo vieninteliu istorijoje žaidėju, laimėjusiu tris pasaulio futbolo čempionatus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Dykovienė pavydi , kad jos dievaitis nebus taip palaidotas ir niekas pasaulyje jo taip negarbins.

Tik

Tik portretas
Viena nuotrauka....o ta nevisprote taip iskele su straipsniais po 10 per diena,kad tykejausi ir laidos prie prezidentu....
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių