Paaiškėjo Lietuvos salės futbolo čempionato atkrintamųjų poros

Trečiadienio vakarą „Betsafe Futsal A lygoje“ nusileido 2018/19 metų reguliariojo sezono uždanga. Atidėtose 17 turo rungtynėse Vilniaus „TurboTransfers“ lygiosiomis 2:2 sužaidė su Naujosios „Akmenės“ klubu ir iškovojo ketvirtą bei paskutinįjį kelialapį į atkrintamąsias varžybas.

Iki šių rungtynių „TurboTransfers“ vienu tašku lenkė „Akmenės“ ekipą, todėl jau nuo pat pradžių jautėsi abiejų komandų susikaupimas šiai akistatai.

Pirmajame kėlinyje žaidimas buvo pakankamai intensyvus, netrūko pražangų, o pirmosios dešimt minučių buvo ir pakankamai atsargios. „Akmenė“ pirmoji atliko pavojingą smūgį, tačiau žaidžiančiojo Naujosios Akmenės ekipos trenerio Mandinho Tarlazio smūgį atrėmė „TurboTransfers“ vartininkas.

Kiek vėliau tas pats Mandinho jau gelbėjo savo komandą, kuomet slysdamas neleido kamuoliui kirsti jų vartų linijos.

Antroji pirmojo kėlinio pusė jau buvo šiek tiek atviresnė. komandos keitėsi stipriais smūgiais, tačiau į juos reagavo abu vartininkai. „TurboTransfers“ vartininkas Marius Šalkauskas net kelis kartus pats smūgiavo lyg iš patrankos, tačiau visi smūgiuoti kamuoliai skriejo virš vartų.

Grubus žaidimas galiausiai neigiamai atsiliepė „TurboTransfers“ ekipai, kuri per pirmąjį kėlinį spėjo užsidirbti šešias pražangas, o tai lėmė ir 10 metrų baudinį į jų vartus. Baudinio realizuoti stojo Darius Jankauskas, kuris tai padarė šaltakraujiškai ir išvedė svečius į priekį.

Per likusias kelias minutes „TurboTransfers“ bandė rezultatą išlyginti. Progų tai padaryti turėjo tiek Mantas Makutunovičius, tiek Ramūnas Radavičius, bet „Akmenės“ vartų sargas žaidė patikimai ir per pirmąjį kėlinį išsaugojo sausus vartus.

Antrasis kėlinys prasidėjo aktyviu „TurboTransfers“ spaudimu. Aikštės šeimininkai įsikūrė varžovų aikštės pusėje, tačiau tankios „Akmenės“ gynybos įveikti nepavyko.

25 minutę M. Makutunovičius pabandė gražiai perkelti kamuolį per varžovų vartininką, tačiau šis tam buvo pasiruošęs ir numušė kamuolį už galinės linijos.

Po kelių minučių TurboTransfers“ sulaukė kiekybinės persvaros. „Akmenės“ žaidėjas Marius Baziulis prasižengė labai pavojingoje vietoje ir už tai sulaukė antrosios geltonos kortelės. Jam teko palikti aikštę, o „Akmenė“ turėjo dvi minutes žaisti turėdami vienu žaidėju mažiau.

Šia kiekybine persvara „TurboTransfers“ nepasinaudojo, nors progų tam buvo į valias. Vilniaus ekipa pataikė į skersinį, kelis smūgius blokavo varžovų žaidėjai, o galiausiai iš kelių metrų nepataikė į tuščius vartus ir smūgiavo virš jų.

Patys neįmušę, „TurboTransfers“ greitai galėjo griebtis už galvų. Atsikirtę ties aikštės viduriu, vilniečiai leido Akmenės klubui pabėgti į greitą kontrataką, kuri užsibaigė brolių Rakašių kombinacija, o antrąjį įvartį svečiams pelnė Aivaras Rakašius.

Po šio įvarčio „TurboTransfers“ pradėjo žaisti „va bank“ ir dar likus 10 minučių iki rungtynių pabaigos, išleido penktą aikštės žaidėją. Tai vaisių davė jau po 73 sekundžių, kadangi rezultatą sušvelnino būtent tuo penktuoju aikštės žaidėju tapęs Tomas Sirevičius.

„TurboTransfers“ tempo nemažino ir nors tuo kelis kartus galėjo pasinaudoti D. Jankauskas, tačiau jis į vartus nepataikė.

Plano laikymasis „TurboTransfers“ visgi buvo naudingas, nes 34 minutę jie išlygino rezultatą. Varžovų gynybą ištampę vilniečiai suteikė progą smūgiuoti R. Radavičiui, kuris iš aštraus kampo pasiuntė kamuolį į vartus.

Lygus rezultatas jau tenkino „TurboTransfers“ ekipą, tačiau ji toliau žaidė greitą futbolą, o tuo atsakyti bandė ir „Akmenė“. Dėl to abi komandos susikūrė po kelias progas, o pavojingiausias šansas priklausė šeimininkams, nes jų smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą.

Likus vos kiek daugiau nei minutei, „Akmenė“ į žaidimą pajungė vartininką, tačiau „TurboTransfers“ atlaikė varžovų šturmą ir išlakė jiems palankų rezultatą.

Ketvirtą vietą užėmę vilniečiai lygos atkrintamosiose rungtynėse susitiks su čempionų titulą ginančia Kauno „Vyčio“ ekipa. Antroje vietoje likęs Gargždų „Pramogos-SC“ klubas surems ginklus su „Jonavos Vikingais“.

„Betsafe Futsal A lygos“ atkrintamųjų rungtynių tvarkaraštis:

Kovo 10 d. 18 val. „Jonavos Vikingai“ – Gargždų „Pramogos-SC“, Jonavos sporto arena;

Kovo 11 d. 15 val. Vilniaus „Turbotransfers“ – Kauno „Vytis“, LEU sporto salė;

Kovo 17 d. 11:45 val. Kauno „Vytis“ – Vilniaus „Turbotransfers“ (TV transliacija per SPORT1);

Kovo 17 d. 17 val. Gargždų „Pramogos-SC“ – „Jonavos Vikingai“, Gargždų miesto Policijos salė.