Lietuvos futbolininkai svečiuose įveikė Kazachstano rinktinę

Lietuvos nacionalinė vyrų futbolo rinktinė išsaugojo vietą UEFA Tautų lygos C divizione, iškovodama pergalę rezultatu 2:1 prieš kazachus.

Atšiauriomis oro sąlygomis pažymėtos rungtynės Almatoje prasidėjo sėkmingiau lietuviams. Jau penktą minutę Saulius Mikoliūnas atliko smūgį šalia varžovų vartų, o 11 min. mūsiškiams nepavyko išnaudoti puikios progos, kai staigios atakos smaigalyje atsidūrė Vykintas Slivka.

Kazachai puolime suaktyvėjo nuo kėlinio vidurio ir 38 minutę įsiveržė į priekį, kai po kampinio kamuolį į vartus galva nukreipė Abatas Aimbetovas.

Lietuviai nedelsdami atsakė rezultatyvia ataka – po Egidijaus Vaitkūno reido 40 min. pasižymėjo Modestas Vorobjovas. Per paskutines pirmojo kėlinio minutes grėsmingais smūgiais link vartų apsikeitė A. Aimbetovas ir Arvydas Novikovas.

Kazachai nuo 50 minutės žaidė mažumoje, teisėjui pašalinus jų kapitoną Islambeką Kuatą už grubią pražangą prieš Domantą Šimkų.

Per likusį susitikimo laiką lietuviai kontroliavo padėtį, drausmingai gynėsi ir siekė pelnyti dar vieną įvartį. Po keleto nesėkmingų Karolio Laukžemio, M. Vorobjovo ir Donato Kazlausko bandymų, pergalę taikliu smūgiu išplėšė A. Novikovas.

C diviziono 4-osios grupės pirmą vietą užėmė Albanijos rinktinė (11 taškų), namie rezultatu 3:2 įveikdama baltarusius (10 tšk.). Lietuviai liko treti (8 tšk.), o kazachai (4 tšk.) dėl išlikimo C diviziono pakopoje turės kovoti atkrintamosiose rungtynėse.

Rungtynių statistika

Kazachstanas – Lietuva 1:2 (1:1)

Almatos „Ortalyk“ stadionas, teisėjas – Hüseyin Göçek (Turkija)

Įvarčiai: 38 min. Abat Aimbetov (Kazachstanas); 40 min. Modestas Vorobjovas, 90+4 min. Arvydas Novikovas (Lietuva)

Įspėti: 2 min. Jan Vorogovskij, 45 min. Islambek Kuat, 81 min. Aibol Abiken (Kazachstanas); 9 min. Saulius Mikoliūnas, 33 min. Domantas Šimkus, 58 min. Karolis Laukžemis (Lietuva)

Pašalintas: 50 min. Islambek Kuat (Kazachstanas)

Lietuvos rinktinės sudėtis: Tomas Švedkauskas, Egidijus Vaitkūnas (46 min. Vytas Gašpuitis), Edvinas Girdvainis, Markas Beneta, Saulius Mikoliūnas, Modestas Vorobjovas, Domantas Šimkus, Gratas Sirgėdas (66 min. Tautvydas Eliošius), Vykintas Slivka (76 min. Donatas Kazlauskas), Arvydas Novikovas, Karolis Laukžemis (84 min. Deimantas Petravičius). Atsargoje: Deividas Mikelionis, Edvinas Gertmonas, Ernestas Veliulis, Edgaras Utkus, Daniel Romanovskij, Ovidijus Verbickas, Rolandas Baravykas.

Užpečkis

Užpečkis portretas
Rinktinė geriau žaidžiai nei Užpelkis komentuoja. Iš jo apsiputojusių lūpų - siaubinga pagieža, nepagarba, nuolatinis nepasitenkinimas.

V. Dirmeikis

V. Dirmeikis portretas
Nenuvylė, nes žaidė su tokiais pačiais lochais. Žaistu su vokiečiais, ispanais, argentina - iš baudos aikštelės neišeitu. O juk prieš 20 metų ir prieš juos dar kažką rezgėm, bent jau rezultatai tą rodo...

Arvys

Arvys portretas
Puiku, kad sezona baigė pergale. Nors ir varžovai ne pirmo riškumo, bet nuo kažko juk reikia atsispirti ir eiti pirmyn. Rinktynė šiais metais tikrai nenuvylė, tikėkimės ir toliau nenuvils.