„Kauno Žalgiris“ įsiveržė į lyderių trejetą

Lietuvos futbolo A lygos 22-ojo turo mūšyje netrūko nei emocijų, nei kietos kovos, nei kortelių, tačiau įvarčiais Kaune vykusi „Kauno Žalgirio“ ir Klaipėdos „Atlanto“ dvikova nelepino. Iki pat 86-osios min., kai po atakų krušos vienintelį įvartį įmušė žalgiriečių legionierius Jurijus Bušmanas. Šeimininkai šventė svarbią pergalę 1:0 (0:0) ir pakilo į šalies pirmenybių lyderių trejetą.

Kauniečiai vienu tašku aplenkė iki šiol ilgą čempionato dalį trečią žengusį Vilniaus „Riterių“ klubą. Tiesa, sostinės ekipa dar turi mačą atsargoje, tačiau jau iššvaistė neseniai turėtą net 8 taškų pranašumą prieš kauniečius.

Pirmasis akistatos Kaune kėlinys nebuvo patrauklus žiūrovo akiai. Abi ekipos aršiai kovėsi dėl kamuolio aikštės viduryje, tačiau itin pavojingų momentų nesukūrė. Lygi kova tęsėsi iki pat antrojo kėlinio pradžios. Klaipėdiečiams koją pakišo jų pačių gynėjo Dimitaro Petkovo atsainumas. Legionierius iš Bulgarijos 52-ąją minutę šiurkščiai prasižengė prieš kauniečių saugą Danielį Romanovskį ir išvydo antrą geltonąją kortelę bei buvo nedelsiant pašalintas iš aikštės.

Nepaisant turimo kiekybinio pranašumo, „Kauno Žalgiriui“ gana sunkiai sekėsi regzti pavojingas atakas. Savo meistriškumą „Atlanto“ vartininkas buvo priverstas rodyti tik kėlinio viduryje. Lukas Paukštė atrėmė pirmąjį po keitimo aikštėje pasirodžiusio Philipo Otele bandymą bei pakartotinį Deivydo Matulevičiaus smūgį. Kitoje aikštės pusėje pavojingai iš toli smūgiavo Darvydas Šernas, bet Martynas Matuzas buvo savo vietoje.

„Atlanto“ gynyba tiek sėkmės, tiek pasiaukojančiai žaidusių gynėjų dėka laikėsi, bet įtrūko 86-ąją minutę. Jurijus Bušmanas dar kartą šiame sezone puikiai atliko baudos smūgį ir padovanojo savo komandai labai svarbią pergalę.

Prie 6 rezultatyvių perdavimų šiame sezone ukrainietis pridėjo trečią įvartį, kuris leido 36 taškus turinčiam „Kauno Žalgiriui“ tašku aplenkti maču mažiau sužaidusius Vilniaus „Riterius“ bei pakilti į trečiąją turnyro lentelės vietą. „Atlantas“ su 19 taškų žengia šeštoje pozicijoje ir 7 taškais atsilieka nuo laipteliu aukščiau žengiančio „Panevėžio“.