Kauno „Vytis“ žengė aukso link

Kauno „Vytis“ žengė pirmąjį žingsnį, kad apgintų Lietuvos salės futbolo čempiono titulą. Kauniečiai, tik po pratęsimo įveikę pusfinalio barjerą, pirmajame finalo mače 8:4 pranoko Gargždų „Pramogos – SC“ ekipą.

Nors laimėjo dvigubai, Lietuvos čempionams rungtynės Gargžduose netapo lengvu pasivaikščiojimu. Kauniečiai greitai išsiveržė į priekį, kai jų legionierius Leandro 2-ąją min. pasiuntė kamuolį į vartus. Nors abi komandos susikūrė nemažai progų pasižymėti, ilgą laiką rezultatas nesikeitė. Vis dėlto prieš pertrauką patyręs Tomas Tamošauskas tolimu smūgiu atstatė pusiausvyrą – 1:1. Žaidžiantysis Gargždų komandos treneris, atstovavęs ir Lietuvos didžiojo futbolo nacionalinei rinktinei bei vilkėjęs Maskvos „Dinamo“ klubo marškinėliais ir parketo aikštėje išsiskiria protingu bei technišku žaidimu. Jo pastangų dėka šeimininkai gerokai apsunkino gyvenimą svečiams iš Kauno.

Tiesa, kai iškart po ilgosios pertraukos „Vyčio“ kapitonas Justinas Zagurskas vėl išvedė į priekį saviškius, atrodė, kad žemaičiai palūš. Tačiau netrukus Andrius Butkus rezultatą išlygino, o dar po minutės Neilas Urba persvėrė šeimininkų naudai – 3:2. Tuomet jau sukruto favoritai. Tie patys Leandro ir J.Zagurskas pelnė po įvartį ir 30-ąją min. „Vytis“ vėl buvo priekyje – 4:3. Likus žaisti kiek daugiau nei 5 min. Algimantas Bačanskis pelnė ketvirtąjį „Pramogos SC“ įvartį, bet jau po minutės Leandro užfiksavo savo hettriką – 4:5. Tirpstant laikui gargždiškiai buvo priversti rizikuoti, jie pakeitė vartininką papildomu aikštės žaidėju. Tačiau sprendimas nepasiteisino. Brazilai Carlosas Eduardo sykį ir Gilberto Cleitonas dukart pasiuntė kamuolį į varžovų vartus ir užfiksavo įtikinamą „Vyčio“ pergalę.

Čempionas paaiškės po savaitės mače Kaune.

Ne mažiau kovingai susiklostė mūšis dėl trečiosios vietos. Vilniuje vietos „TurboTransfers“ ir Jonavos „Vikingai“ pelnė po keturis įvarčius, tad šioje poroje viskas išaiškės po savaitės Jonavoje.

Vilniečiai didžiąją mačo dalį diktavo savo sąlygas, o antrojo kėlinio pradžioje pirmavo dviem įvarčiais. Tačiau „Vikingus“ nuo pralaimėjimo išgelbėjo vieną po kito du įvarčius pasiekęs Eisvinas Utyra.

Šiame straipsnyje: Kauno VytisSalės futbolas