Ispanai savų sirgalių akivaizdoje nesugebėjo įveikti švedų

Viena „Euro 2020“ favoričių Ispanija žemyno pirmenybių pergalingai pradėti nesugebėjo. Luiso Enrique auklėtiniai per 90 minučių nepramušė Švedijos gynybos – rungtynės Sevilijos mieste baigėsi lygiosiomis 0:0.

Po šio rezultato netikėta E grupės lydere tapo Slovakija, anksčiau vykusiame susitikime 2:1 nugalėjusi Lenkiją. Ispanai ir švedai turi po tašką, o lenkai lieka paskutinėje vietoje be taškų.

Rungtynėse Sevilijoje, kuriose apsilankė 11 tūkst. aistruolių, ispanai dominavo pagal kamuolio kontrolę ir galimybes pasižymėti, tačiau pralaužti varžovų apkasų taip ir nesugebėjo.

Vienas geriausių galimybių turėjo Alvaro Morata. Turino „Juventus“ puolėjas pirmajame kėlinyje buvo atsidūręs vienas prieš švedų vartininką Robiną Olseną, bet į vartus nepataikė. Progą ispanų puolėjas turėjo ir po pertraukos, bet vėl pramušė pro šalį.

Tiesa, nors beveik visą laiką gynėsi ir kamuolį laikė vos 25 proc. laiko, švedai taip pat susikūrė savo progų.

Ypač gerą šansą jie turėjo 41-ąją minutę, kai tarp varžovų gynėjų išlaviravęs Alexanderis Isakas smūgiavo į vartus, bet kamuolį beveik nuo vartų linijos iš pradžių numušė Marcosas Llorente, tuomet jis atsimušė į virpstą ir atsidūrė vartų sargo Unai Simono rankose.

Dar vieną gerą galimybę laimėti rungtynes švedai turėjo ir po pertraukos, kai A.Isakas sukūrė šansą Marcusui Bergui, bet šis tiksliai į kamuolį pataikyti dėkingoje situacijoje nesugebėjo.

Laikui einant į pabaigą ispanai surengė tikrą švedų vartų apgultį, tačiau arba patys žaidė netiksliai, arba jų sumanymus griovė nuostabias rungtynes sužaidęs R.Olsenas.

Visas grupės etapo rungtynes namuose žaisianti Ispanija kitame ture priims Lenkiją, o švedai vyks į Sankt Peterburgą, kur žais prieš slovakus.