Australai nutraukė net dešimtmetį užtrukusią nesėkmių seriją

Šeštadienį pasaulio futbolo čempionato D grupėje žaidė  Tuniso ir Australijos rinktinės. Minimalia persvara 1:0 pergalę iškovojo Australija.

Vienintelis mačo įvartis buvo įmuštas pirmojo kėlinio viduryje. 23 min. Tuniso rinktinės vartininką galvos smūgiu nuginklavo puolėjas Mitchellas Duke'as. Įvarčio autorius originaliai pažymėjo savo taiklų smūgį, jį paskirdamas savo sūnui Jacksonui. Dėl rinktinės stovyklų ir pasirengimo čempionatui futbolininkas su atžala nesimatė daugelį mėnesių, tad po įvarčio švęsdamas rankomis parodė J - reiškiančią sūnaus vardo pirmąją raidę. Televizijos kameros tribūnose rado įvarčio autoriaus sūnų, kuris tėčiui pasiuntė tokį pat gestą.

Tuniso futbolininkai taip ir nesugebėjo išlyginti rezultato, nors prieš pat pertrauką ir surengė keletą pavojingų atakų.

Šis laimėjimas australams tapo pirmuoju po 12 metų pertraukos. Nos ši komanda dažnai dalyvauja planetos pirmenybėse, jos rezultatai yra kuklūs. Pastarąjį kartą australai pergalę šventė 2010-aisiais, kai 2:1 palaužė Serbijos ekipą. Dar kartą Australijos futbolininkai laimėjo 2006-aisiais, kai 3:1 pranoko japonus. Daugiau laimėjimų jų sąskaitoje nėra buvę.

Pirmenybės Katare australams gali tapti istorinėmis. Jie su 3 taškais turi šansų žengti į kitą etapą. Tiesa, jų likimas priklausys nuo trečiadienį vyksiančios akistatos su Danijos komanda.Šiame mače australams gali pakakti lygiųjų.