19-mečių merginų futbolo rinktinė pergale baigė Europos čempionato atranką

Lietuvos jaunių (iki 19 metų) merginų futbolo rinktinė pirmadienį pergalingai užbaigė Europos čempionato atrankos varžybas. Alytuje vykusioje dvikovoje lietuvės 1:0 (1:0) nugalėjo Farerų salų komandą.

Lietuvės šiose rungtynėse demonstravo geresnį žaidimą, nei ankstesniuose mačuose, kuriuose teko pripažinti Ukrainos ir Airijos rinktinių pranašumą. Gabija Gedgaudaitė ir Liucija Vaitukaitytė grasino oponenčių vartams, tačiau darbo netrūko ir mūsų vartininkei Dominykai Vaiginytei.

37-ąją minutę Lietuvos rinktinė išsiveržė į priekį. L. Vaitukaitytė už baudos aikštelės išprovokavo pražangą, o G. Gedgaudaitės stipriai smūgiuotą kamuolį prieš save atmušė šiauriečių vartininkė. Atšokusį kamuolį sėkmingai į vartus smūgiavo vietoje ir laiku atsidūrusi Karolina Kurapatkina.

Po pertraukos aktyviai atakose žaidė Farerų salų komanda, o lietuvės susitelkė į rezultato išlaikymą. Tai Vyto Jančiausko auklėtinėms pavyko padaryti ir Lietuva iškovojo pirmą pergalę Europos čempionato atrankoje nuo 2010 metų.

Lietuvos rinktinė grupėje užėmė trečią vietą. Pirmoje ir antroje vietoje atrankos turnyrą baigė Ukrainos ir Airijos komandos, patekusios į elitinį atrankos etapą.