V.Telyčėnas: dėl įvykių Garliavoje policija elgėsi teisingai

Antradienį į portalo skaitytojų klausimus atsako generalinis policijos komisaras Vizgirdas Telyčėnas.

Elgėsi adekvačiai

Anot jo, nekonfliktuodami su susirinkusiais žmonėmis Garliavoje, policijos pareigūnai elgėsi adekvačiai situacijai.

"Jėgos naudojimas perimant mergaitę būtų beprecidentinis atvejis ir psichologinė trauma, padaryta vaikui, būtų tikrai didelė. Nors mus kai kas ir kritikuoja dėl tokio elgesio, bet aš esu įsitikinęs, kad pasielgta buvo teisingai. Tai patvirtina ir tolimesni įvykiai -  laikinas teismo sprendimo sustabdymas toje dalyje", - apsilankęs portalo redakcijoje sakė V.Telyčėnas.

V.Telyčėnas sakė, kad mergaitė mamai būtų buvusi perduota vaikų apklausos kambaryje policijos įstaigoje, o ne plėšta iš namų.

Komisaras tikino, kad visi budinčiųjų veiksmai, kai šie nepagarbiai elgėsi su anstoliu, atvykusiu Neringai venckienei įteikti teismo nutartį, yra nufilmuoti ir bus ištirti.

"Vaiką turėjo atvežti globėja ir perduoti motinai, įforminant reikiamus dokumentus. Dabar teismo nutartis šioje dalyje yra sustabdyta", - sakė komisaras.

Politikų spaudimo nepatyrė

Jis tikino, kad nesiimti veiksmų dėl D.Kedžio dukros perdavimo motinai buvęs policijos sprendimas - "šioje istorijoje jokio politikų spaudimo nebuvo", - pabrėžė policijos vadovas.

Anot jo, galima suprasti, bet negalima pateisinti susirinkusių Garliavoje žmonių veiksmus.

"Jokiu būdu jų neteisinu", - sakė V.Telyčėnas.

Generalinis policijos komisaras atsisakė aiškinti, kodėl D.Kedžio dukros mamai Laimutei Stankūnaitei iki šiol yra taikoma asmens apsauga.

Taip pat jis atsisakė gilintis į D.Kedžio paieškų detales ir neįvardijo, kokią reikšmę tyrimui būtų davę rasti kiti D.Kedžio giminės, kurių, kaip nustatyta policijos vidaus tyrime, pareigūnai laiku nenustatė.

Algos per mažos

Generalinis policijos komisaras pripažįsta, kad policijos pareigūnai gali ne visada tinkamai atlikti pareigas ir susigundyti kyšiais vien dėl to, kad nepakankamai uždirba.

"Atlyginimas yra vienas iš veiksnių, įtakojančių korupcijos lygį. 2008 metų reformos metu policijos pareigūnams gan ženkliai buvo padidinti atlyginimai. Planuotas buvo ir kitas atlyginimų didinimas. Tokie buvo mūsų planai. Bet, deja, pasaulinė ekonominė krizė pakoregavo šiuos planus. Tačiau politikai, su kuriais tenka kalbėti šia tema, pritaria, kad policijos atlyginimai neadekvatūs vykdomam darbui", - sakė komisaras.

Visus komisaro atsakymus skaitykite ČIA.


Šiame straipsnyje: telyčėnasKedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių