V.Simonko: Lietuvoje žmogaus teisės pavojuje (papildyta)

“Tam tikros valdžios struktūros bando susidoroti su seksualinėmis mažumomis Lietuvoje“, - tvirtina Lietuvos gėjų lygos (LGL) pirmininkas Vladimiras Simonko.

Tai jis pareiškė penktadienį žurnalistams surengtoje spaudos konferencijoje. Nenurodęs, kokias valdžios struktūras turi omenyje, V.Simonko pridūrė, kad „tai rodo homofobijos lygį, apie kurį mes kalbėjome“.

Konferencijoje jis taip pat kalbėjo apie Lietuvoje esą negerbiamas žmogaus teises. „Manau, kad brandi pilietinė visuomenė suvokia, kad Lietuvoje žmogaus teisės pavojuje“, - sakė V.Simonko.

Pasak jo, Lietuvoje susidorojus su seksualinėmis mažumomis, gali būti, kad vėliau eilė ateis ir kitoms žmonių grupėms.

"Jeigu valdžia leis susidoroti su mūsų orientacijos bendruomene, klausimas, kokia bendruomenė bus kita. Po to mes galvosime, kad susidoros galbūt su romais, galbūt su neįgaliaisiais ir visi būsime lygūs, kad neturime elementarių žmogaus teisių", - sakė V.Simonko.

Lietuvos gėjų lyderis neatsakė į žurnalisto klausimą, ar LGL vis tiek  Vilniuje surengs gėjų eitynes, jeigu penktadienį Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) paskelbtas sprendimas seksualinėms mažumoms bus nepalankus. "Nekomentuosiu", - trumpai nukirto V.Simonko.

Po konferencijos portalo kalbintas LGL lyderis tikino, kad jo atstovaujama organizacija niekaip nesusijusi su socialiniame tinkle „Facebook“ platinamais raginimais pirmadienį surengti vadinamąją gėjų bučinių akciją prie Seimo tuo atveju, jeigu homoseksualams nebus leista organizuoti eitynių.

"Aš pats apie šią akciją sužinojau iš "Facebook", - sakė V.Simonko.

Dar kartą patikinęs, kad LGL prie iniciatyvos surengti protesto akciją prie Seimo pastato neprisidėjusi, V.Simonko pateikė asmeninį tokios protestavimo formos įvertinimą: „Manau, kad tai graži idėja“.

Portalas primena, kad LVAT penktadienį priims sprendimą, ar pagrįstai uždraustos šeštadienį planuotos seksualinių mažumų eitynės sostinėje. Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) trečiadienį sustabdė Vilniaus savivaldybės seksualinių mažumų eitynėms išduoto leidimo galiojimą.

Priimti tokį sprendimą teismo prašė laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas. Jis sakė turįs informacijos apie planuojamus neramumus. Tuo metu policijos vadovai sako esą pasirengę užtikrinti viešąją tvarką renginio metu.


Šiame straipsnyje: Gėjaigėjų eitynės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių