„Lietuvos pašto“ direktoriui - įtarimai dėl turto prievartavimo ir pasikėsinimo sukčiauti (papildyta)

Antradienį sulaikytas „Lietuvos pašto“ direktorius Andrius Urbonas. Prokurorų teigimu, sulaikymas susijęs su jo ankstesne veikla bankininkystės srityje.

Įtariamųjų ratas gali didėti

A.Urboną apie 11.30 val. sulaikė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Šios valdybos viršininkas Marijanas Bogdziunas antradienį tyrimo komentuoti nenorėjo. "Taip jį atliekame mes", - patvirtino jis. Vien tai, kad tyrimą atlieka Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba, rodo, kad nusikaltimas įvykdytas ne vieno asmens ir įtariamųjų ratas gali didėti. 

Šį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo skyrius.

Pasak Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Irmanto Mikelionio, A.Urbonui jau pareikšti įtarimai dėl turto prievartavimo ir pasikėsinimo sukčiauti.

Nesusiję su dabartinėmis pareigomis

Trečiadienį ryte prokurorai žada apsispręsti, ar kreipsis į teismą dėl "Lietuvos pašto" generalinio direktoriaus suėmimo. "Šiandien jau tikrai niekur nesikreipsime", - sakė I.Mikelionis.

Byloje, kurioje turto prievartavimu ir pasikėsinimu sukčiauti yra įtariamas A.Urbonas, įtarimai taip pat yra pareikšti dar keliems asmenims.

"Ši jo veikla visiškai nėra susijusi su dabartinėmis A.Urbono pareigomis. Įtarimai yra pareikšti dėl jo veiklos, dirbant bankininkystės srityje", - sakė Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas.

Pasak laikinai Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininko pareigas einančio Ramūno Matonio, A.Urbonas sulaikytas tiriant bylą pagal Baudžiamojo kodesko 181 ir 182 straipsnius - dėl sukčiavimo ir turto prievartavimo.    

Portalo kalbinta susisiekimo ministro patarėja Rūta Diržinauskaitė Kanopkienė tikino žinanti, kad A.Urbono sulaikymas nesusijęs su „Lietuvos pašto“ veikla.

„Dėl ko jis sulaikytas nežinau, žinau, tik, kad tai nesusiję su „Lietuvos pašto“veikla. Tai patikrinta informacija. Kokios institucijos ir kodėl jį sulaikė taip pat nežinau“, - portalui sakė R.Diržinauskaitė Kanopkienė.

"Kalbama apie praėjusius metus"

Premjeras Andrius Kubilius antradienį žurnalistams leido suprasti, kad, jo žiniomis, A.Urbonas sulaikytas dėl darbų, kuriuos įvykdė prieš tapdamas "Lietuvos pašto" vadovu.

"Kiek žinau, jis buvo sulaikytas už veiklą iki 2006-2007 metų", - sakė ministras pirmininkas. "Ne, kalbama apie praėjusius metus", - premjero turimą informaciją paneigė I.Mikelionis.

 

A.Urbonas 12 metų dirbo bankininkystės srityje, vadovavo „Hansabanko“ banko verslo bankininkystės tarnybai, buvo šio banko valdybos pirmininko pavaduotojas bei bendrovės „Hansa lizingas“ valdybos narys.

Pernai balandžio pabaigoje jis tapo energetikos bendrovės "Leo LT" antrinės bendrovės VST elektros tiekimo tarnybos direktoriumi. Jis buvo atsakingas už klientams teikiamų paslaugų gerinimą bei su tuo susijusių procesų optimizavimą.

„Lietuvos pašto“ valdyba A.Urboną bendrovės vadovu paskyrė pernai spalio pradžioje.

A.Urbonas Vilniaus Gedimino technikos universitete yra įgijęs inžinerinės ekonomikos ir vadybos magistro laipsnį.

Prieš A.Urbonui tampant „Lietuvos pašto“ generaliniu direktoriui, bendrovei vadovavo Ernestas Vaidelys. Įmonės vairą jis laikė nuo 2007 m. vasario iki 2009 m. spalio. Prieš tai „Lietuvos paštui“ daugiau nei dvylika metų - nuo 1994 m. rugsėjo pabaigos - vadovavo Jonas Šalavėjus.

 


Šiame straipsnyje: lietuvos paštas,Urbonas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių