Quantcast

Imdamasi interpeliacijos A.Sekmokui opozicija atideda nepasitikėjimą G.Kazlausku

Opozicija nusprendė pristabdyti parašų rinkimą po interpeliacija aplinkos ministru Gediminu Kazlausku, nes visą savo energiją skirs bandymui nuversti energetikos ministrą Arvydą Sekmoką.

Opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius portalą trečiadienį informavo, kad per savaite po interpeliacija G.Kazlausku surinkta vos 14 parlamentarų parašų. Norint pateikti interpeliaciją ministrui reikia mažiausiai 29 Seimo narių parašų.

Paklaustas, kodėl nesiseka rinkti parašus siekiant nuversti aplinkos ministrą, A.Butkevičius atsakė: "Atsirado nauja aktualija - energetikos reikalai. Po šiomis dienomis atsiradusia interpeliacija energetikos ministrui A.Sekmokui buvo žaibiškai surinkti 69 parašai. Todėl koncentruojamės į ją, interpeliaciją aplinkos ministrui atidedami vėlesniam laikui".

Pasak jo, pirmiausia bus pabandyta pareikšti nepasitikėjimą A.Sekmoku, vėliau, jeigu pasiseks, gali būti rengiama interpeliacija ir pačiam premjerui Andriui Kubiliui.

Energetikos ministrą opozicija kaltina tuo, kad jis sužlugdė konkursą dėl strateginio investuotojo į Visagino atominę elektrinės statybą parinkimo. Praėjusią savaitę netikėtai paskelbta, kad Pietų Korėjos bendrovei KEPCO pasitraukus iš konkurso, daugiau kaip metus trukusios strateginio investuotojo paieškos žlugo. Dabar jo bus bandoma ieškoti tiesioginių derybų su potencialiais investuotojais būdu.

Interpeliacijoje A.Sekmoko klausiama, dėl kokių priežasčių žlugo šis konkursas ir kokios Visagino atominės elektrinės statybos projekto perspektyvos.

Valdančioji koalicija trečiadienį ryte pusryčiuose su A.Kubiliumi aptarė opozicijas iniciatyvas skelbti interpeliacijas atskiriems ministrams. "Nuspręsta į tai reaguoti ramiai. Interpeliacija yra klausimai ministrui ir proga į juos atsakyti. Tas ir bus profesionaliai padaryta", - pareiškė Tėvynės sąjungos frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Panašiai kalbėjo ir premjeras. Jis tikisi, kad valdančiajai koalicijai pavyks apginti savo ministrą.

A.Sekmoką į Vyriausybę delegavo Tėvynės sąjunga.

Interpeliaciją energetikos ministrui pasirašė ne tik visa opozicija, bet ir keli valdančiosios koalicijos atstovai - konservatorius Kazimieras Uoka bei Tautos prisikėlimo partijos atstovai Arūnas Valinskas bei Arūnė Stirblytė.

J.Razma tvirtino, kad pusryčiuose su premjeru šie valdančiųjų atstovai nebuvo pasmerkti: "Mes savo frakcijose juk nebuvome priėmę kokio nors griežto nurodymo niekam nepasirašinėti. O ir pasirašiusieji po interpeliacija ją traktuoja kaip proga paklausti ministro aktualiu klausimu ir išgirsti atsakymus. Todėl jokio čia skilimo koalicijoje ar nesutarimų nematau".

J.Razma neatmetė, kad opozicija po interpeliacija A.Sekmokui bandys surinkti psichologiškai svarbų daugiau kaip pusės visų parlamentarų parašų skaičių - 71. Tačiau, anot politiko, tai nepakeis valdančiųjų nuostatos apginti savo ministrą ir neprivers jo atsistatydinti.

Po to, kai interpeliacija pateikiama, ministras turi per dvi savaites pateikti atsakymus į joje užduotus klausimus. Seimo posėdyje apsvarsčius ministro atsakymus sudaroma speciali komisija, kuri turi juos įvertinti. Jeigu komisija nustato, kad atsakymai Seimą tenkina, interpeliacija nutraukiama. Bet jeigu komisijoje nusprendžiama, kad atsakymai netenkina, tuomet parlamentarai slaptai balsuoja dėl nepasitikėjimo ministru.

Ministerijos vadovas privalo atsistatydinti, jeigu nepasitikėjimą juo pareiškia ne mažiau kaip 71 Seimo narys.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių