D.Grybauskaitė: ES vienybė būtina norint užtikrinti energetinį saugumą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė Europos Sąjungos vienybę siekiant, kad Bendrijoje ir jos kaimynystėje veiktų tik aukščiausius saugumo standartus atitinkančios atominės elektrinės.

Tokią poziciją šalies vadovė išsakė susitikusi su Vilniuje viešinčia klimato kaitos klausimus kuruojančia Europos Komisijos nare Connie Hedegaard (Koni Hedegard), pranešė Prezidentūra.

„Turime siekti, kad Europos Sąjungoje ir jos kaimynystėje veiktų tik saugios, aukščiausius europinius standartus atitinkančios atominės elektrinės. Griežtus saugumo reikalavimus būtina taikyti ne tik technologijoms, bet ir statybų aikštelėms, konstrukcijoms bei nuolatinei elektrinių veiklos priežiūrai. Siekdama saugios atominės energetikos visuose tarptautiniuose formatuose ES turėtų kalbėti vienu balsu“, - pranešime cituojama Lietuvos vadovė.

Pasak jos, geranoriškas bendradarbiavimas atvirai keičiantis informacija apie ES ir kaimynystėje vykdomus branduolinius projektus ir jų poveikio aplinkai vertinimus bei užtikrinant galimybę nepriklausomiems tarptautiniams ekspertams stebėti vykdomus projektus, sustiprintų pasitikėjimą ir saugumą regione.

Prezidentė teigimu, siekiant mažinti priklausomybę nuo pasaulinei klimato sistemai žalingo iškastinio kuro - dujų ir naftos, būtina skatinti kiek įmanomą platesnę Lietuvos energetinės sistemos įvairovę, efektyviai ir išradingai panaudojant vietinius atsinaujinančios energijos resursus ir branduolinę energetiką.

„Šalies vadovė akcentavo, kad saugi ir švari branduolinė energija yra vienas svarbiausių ilgalaikį poveikį aplinkai turinčių klausimų. Pasak prezidentės, saugi ir patikima atominių elektrinių veikla, ar jos būtų Europos Sąjungos teritorijoje, ar kaimynystėje turi būti visos tarptautinės bendruomenės atsakomybė“, teigiama pranešime.

D.Grybauskaitė su C.Hedegaard taip pat aptarė pasirengimą deryboms dėl naujosios ES finansinės perspektyvos.NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
kaip as jos nekenciu , ble zino kad lietuvai zalingas projektas ir vistiek savo pezi

Kęstas

Kęstas portretas
Saugiausios atominės elektrinės yra tada, kai jos nepastatytos ir niekada nebus statomos. Vienybė Europoje turi būti aplink jos centrą: technologiškai labiausiai išvystytą ir ekonomiškai galingiausią šalį Vokietiją, kuri atsisako branduolinės energetikos ir pereina prie atsinaujinančių šaltinių. Tai yra ateities darbo vietos. Tai yra energetinis saugumas Europoje. Tai yra tikrasis rūpinimasis Europos gamtos ir mūsų gyvenimo aplinkos išsaugojimu. Šalin stumiančius pražūtingas Lietuvai schemas mūsų turto grobstytojus. Jau gana. Nebeliko, ką jūs galėtumėte dar pavogti. Išvijome Rusiją. Išvykime ir šiuos gudruolius kartu su nevykeliais iš Japonijos.

Skorpukas

Skorpukas portretas
Kaip galim pasakyti NE atominei, jeigu net supyniu supuvusiu, kuriose vaikai valanda kabo zemyn galva isvaryti negalim...?????!!!!! Tokioj vokietijoj butu kokios nors uzsienietiskos supynes vaikus taip zemyn galva palaike, TAI ISLEKTU SU TRENKSMZIS TA PACIA MINUTE - TIKSLIAU TOKIU NET NEBUTU LEIDE EKSPLOTUOTI !!!! NES JIEMS RUPI KIEKVIENAS PILIETIS , o musu vaikus GALIMA !!!!! TAI VA LYGIAI TAIP PAT SU MOKSLU< SU MEDICINA< SU ATOMKE< SU SAUGUMU< SU VALDZIA ir taip toliau ir panasiai... Kaip gyvens musu vaikai - skolos milziniskos, mokslo per puiku ministra tuoj visai neliks jokio, ziema mokesim ir mokesim, kaimai tusteja ir zeme lieka salta kaip Kubiliaus plike... bet kazkas liepia dainuoti tris kartus „ VISKAS BUS GERAI !“ s i a u b a s
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių