Quantcast

Baltijos šalių žurnalistai: persekiojant „WikiLeaks“ įkūrėją žlugdomas žiniasklaidos fenomenas

Baltijos šalių žurnalistų organizacijų vadovai ketvirtadienį išsakė nerimą dėl slaptus JAV dokumentus viešinančio "WikiLeaks" tinklalapio įkūrėjo teisinio persekiojimo, nuogąstaudami, kad tai gali reikšti naujo žiniasklaidos fenomeno užgniaužimą.

"Baiminamės, kad teisinės procedūros išvis nenutrauktų tokio fenomeno kaip "WikiLeaks", - BNS sakė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Jis kartu su Latvijos kolega Juru Paideru žiniasklaidos forume Kijeve pasirašė pareiškimą dėl teisinių procedūrų prieš Julianą Assange'ą (Džulianą Asandžą), kuris dėl Švedijoje pareikštų įtarimų seksualiniais nusikaltimais buvo sulaikytas Didžiojoje Britanijoje.

Pareiškime sakoma, kad teisinės procedūros prieš "WikiLeaks" įkūrėją kelia klausimų, ar tai nėra bandymas susidoroti su išraiškos laisve ir nauju žiniasklaidos fenomenu.

"Manome, kad bet koks tyrimas ir "WikiLeaks" įkūrėjo J.Assange persekiojimas turi būti maksimaliai skaidrūs ir turėtų panaikinti bet kokius įtarimus dėl galimo išraiškos laisvės ribojimo", - sakoma pareiškime.

Prie pareiškimo pasirašyti kviečiami ir kiti žiniasklaidos atstovai, dalyvaujantys kasmetiniame Europos ir Azijos žiniasklaidos forume, kurį organizuoja Rusijos naujienų agentūra "Ria-Novosti".

J.Assange'as, kurio vadovaujamas tinklalapis prieš kurį laiką pradėjo skelbti 250 tūkst. slaptų JAV diplomatinio susirašinėjimo dokumentų, buvo areštuotas antradienį Londone pagal Švedijos išduotą arešto orderį.

Stokholmo teismas siekia jį apklausti dėl įtariamų seksualinių nusikaltimų, tarp jų išžaginimo ir seksualinio priekabiavimo.


Šiame straipsnyje: WikiLeaks

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių