A.Butkevičius siūlo į rinkimus eiti skelbiant solidarumą (papildyta)

Opozicinė Socialdemokratų partija šeštadienį Vilniuje susirinkusi į tarybos posėdį oficialiai paskelbė rinkimų pradžią - patvirtinti kandidatai vienmandatėse apygardose, sudaryti komitetai, iki metų pabaigos turintys paruošti rinkimų programos dalis.

LSDP lyderis Algirdas Butkevičius savo kalboje džiaugėsi socialdemokratams palankiais reitingais, tačiau siūlė neužmigti ant laurų ir įvertinti, jog, remiantis apklausų duomenimis, nei viena partija neturėtų surinkti pakankamai mandatų formuoti Vyriausybei, o formuojant koalicijas net ir stipriausieji gali likti užribyje.

Partijos vadovas taip pat sakė, jog būtina apsispręsti, kurie koalicijos partneriai socialdemokratams būtų priimtini ir nesiveržti į valdžią „su bet kuo ir kokia kaina“. Jo vertinimu, partija įvairiais lygmenimis turėtų svarstyti, kokios politinės jėgos, jų programinės nuostatos socialdemokratams, yra priimtinos..

„Viena iš grėsmių, kad taip formuojant valdžios struktūras neproporcingai didelę įtaką gali gauti visai ne didžiausią pasitikėjimą rinkimuose pelniusi politinė jėga. Kita grėsmė susijusi su pagunda dėl valdžios dėtis į koalicijas su bet kuo ir taip išduoti savo principus. Tai labai svarbi tema, susijusi su mūsų partijos identitetu, su tuo, kaip ją suvokia ir priima žmonės“, - kalbėjo partijos pirmininkas.

Tuo tarpu partijos prezidiumo narys, buvęs parlamentaras ir europarlamentaras Aloyzas Sakalas tvirtino, jog po 2004 metų rinkimų, po kurių darė koaliciją su Darbo partija bei socialliberalais, LSDP nusigręžė nuo savo vertybių ir pasuko liberalizmo kryptimi, ir tai reikia pripažinti kaip padarytą klaidą.

„Pritariu partijos pirmininko pozicijai, kad negalima eiti į koaliciją atsisakant savo principinių nuostatų. Mes neturime atsisakyti nuostatų, kurio neleidžia didinti socialinės atskirties. Mes padarėme klaidą, kai žadėjom įvesti progresinių mokesčių tarifą, nekilnojamo mokesčio, bet to atsisakėm, tai buvo padaryta didžiulė klaida ir tapome liberalais kaip ir kitos liberalios partijos“, - kalbėjo A.Sakalas.

„Jei mes paminėtume, kad socialdemokratai padarė klaidą atsisakytų tam tikrų nuostatų, priversime žmones labiau tikėti mumis, nes žmonės sakys - žadėjote, apgavote, ir galite darkart apgauti. Turime pažadėti rinkėjams“, - sakė buvęs Seimo narys, svarstydamas, jog partija galėtų pasiūlyti nustatyti ribą, kiek kartų įstaigos vadovo atlyginimas galėtų viršyti mažiausiai uždirbančio įstaigos darbuotojo algą.


„Jei numatytume, kad įtaigos vadovo ir valytojos atlyginimas negali skirtis daugiau kaip keturis kartus, gaunantys minimalią algą ateitų prie urnų mus palaikydami“, - tvirtino A.Sakalas.

Partijos pirmininkas A.Butkevičius savo kalboje pažėrė kritikos dabartinei konservatorių valdomai Vyriausybei, tačiau perspėjo, kad per agitaciją „būtų neprotinga tvirtinti, kad valdantieji visus tuos trejus metus užsiiminėjo sąmoningu kenkimu valstybei“.

„Manau, kad jie turėjo nemažai gerų norų. Tačiau, deja, jiems, viena vertus, pritrūko išmanymo, kompetencijos įgyvendinti kai kuriuos racionalius sumanymus, antra vertus, pristigo politinės valios pripažinti savo klaidas ir imtis alternatyvių sprendimų“, - kalbėjo partijos pirmininkas.

Taip pat taryba šeštadienį patvirtino kandidatų vienmandatėse apygardose sąrašą, tiesa, kai kur skyriai dar nėra priėmę galutinio sprendimo dėl keliamo atstovo, o iš viso nei vieno galimo kandidato nepasiūlė tik partijos Kėdainių skyrius.

Staigmenų LSDP kandidatų sąraše nedaug - daugiausiai vienmandatėse keliami jau anksčiau čia kandidatavę, o dalis ir išrinkti, politikai, tačiau esama ir naujų veidų.

Socialdemokratų vienmandatininkų sąraše - anksčiau su Naująja sąjunga kandidatavę politikai, Šiauliuose Dainų apygardoje bus keliamas parlamentaras Valerijus Simulikas, Šilutės-Pagėgių apygardoje - eksparlamentaras Artūras Skardžius.

Sostinės Naujamiesčio apygardoje kaip preliminarus kandidatas nurodomas kompozitorius Faustas Latėnas, Fabijoniškių - finansų analitikas Stasys Jakeliūnas.

Kaune Aleksoto-Vilijampolės apygardoje buvo svarstyta galimybė kelti buvusio socialliberalo, humoristo Artūro Orlausko kandidatųrą, tačiau prezidiumas nusprendė, o taryba vėliau patvirtino vietos skyriaus pirmininko Stepono Vaičikausko kandidatūrą.

LSDP nurodo turinti per 18  tūkst. narių ir turi antrą pagal dydį - 24 narių - frakciją Seime, taip pat tai didžiausia opozicinė frakcija.

Per praėjusius Seimo rinkimus socialdemokratai gavo 11,72 proc. ir su šiuo rezultatu daugiamandatėje apygardoje buvo ketvirti.

Pastarosiose visuomenės nuomonės apklausose socialdemokratai pirmauja, jei vyktų Seimo rinkimai, jiems savo balsą žada apie 14-17 proc. respondentų.


Šiame straipsnyje: LSDPrinkimaiButkevičiusSakalas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Znaika

Znaika portretas
Geriausia,tai eikit iš rinkimų,nes jau įgrįsote...

Rinkėjas

Rinkėjas portretas
Rinkimuose dalyvausiu, bet socdemų nerinksiu.

x

x portretas
Caca-Lialia.
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių