K.Starkevičius stabdo paramos dalybas stambiems ūkiams

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius įsitikinęs, kad baigėsi „katino dienos“ stambiems ūkiams. Iki šiol jiems plaukę Europos Sąjungos (ES) paramos srautai bus pristabdyti, nes Lietuvai svarbiausia skatinti vidutinius šeimos ūkius.

K.Starkevičius „Verslo žinioms“tokį pokytį argumentavo tuo, kad Lietuva tapo tik žaliavas gaminančia valstybe, todėl reikia keistis, kad galėtų eksportuoti ne tik grūdus, mėsą, bet ir perdirbtus produktus.

„Nesiimsime skaidyti ar dirbtinai riboti, tačiau paskutiniame etape paramai gauti pakeitėme sąlygas. Pavyzdžiui, pagal valdų modernizavimo programą realiai paramą galės gauti ūkiai, valdantys iki 150 hektarų. Tačiau pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programą ūkių prašoma suma siekė 646 mln. litų, nors buvo numatyta skirti tik 172 mln. litų. Ūkininkų ir technikos pardavėjų susitarimai įstrigo, nes padargai ir traktoriai buvo užsakyti, o parama jiems įsigyti neskirta. Visų ūkių iki 150 hektarų paraiškos bus patenkintos“, - sakė K.Starkevičius.

Jis prognozuoja, kad tokiems ūkiams bus skirta apie 600 mln. litų paramos.

„Prioritetas bus teikiamas besiverčiantiems mėsiniais galvijais ir pienininkyste. Tiesiog nebus kitų šaukimų paramai gauti ir patenkinsime šias paraiškas. Tai mūsų aiški politika - parama reikalinga vidutiniams ūkiams. Stambiesiems teks palaukti, nes jie ekonomiškai kur kas stipresni. Mus džiugina ir tai, kad turime sukaupę 300 mln. litų savo finansinės inžinerijos fonde. Sunkmečio metais iš šio fondo teikėme kreditus ir dabar pinigai grįžta. Tai buvo programa, kuri leido išsilaikyti ne tik ūkininkams, bet ir verslui“, - teigė žemės ūkio ministras.

K.Starkevičiaus žodžiais, Lietuvos žemės ūkio sektorių aptarnaujančios įmonės, kurių pardavimai nekrito, nes ūkininkai gavo paramą, dirbo pelningai ir perėmė Latvijos bei Estijos rinkas.

„Tenykštės įmonės neišgyveno, nes šių šalių vyriausybės panašios paramos kaip mes neteikė arba ją pradėjo teikti pavėluotai. Mes, atvirkščiai, kiek įmanoma supaprastinome paramos gavimo sistemą ir taip ūkininkai panaudojo 1,6 mlrd. litų“, - teigė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

nes

nes portretas
savim jau pasirūpino...

Lietuvis

Lietuvis portretas
Kas tau davė tokią teisę, išparduoti mūsų visų turtą, valstybinius miškus?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių