Po atakos Kremenčuke dukros netekusi ukrainietė: Rusija – gyvuliai

 • Teksto dydis:

Ukrainos vidaus reikalų ministerija pranešė, kad Kremenčuko prekybos centro griuvėsiuose išgyvenusiųjų nebėra. Rusija ir toliau neigia atakavusi prekybos centrą, tačiau Ukrainos prezidentas pasidalino įrašu, kuriame matosi, kaip 12 metrų ilgio raketa pataiko tiesiai į prekybos centrą, praneša LNK.

„Aplankėme visas ligonines – jos nėra. Buvome morge, tačiau dar nenustatyti žuvusiųjų DNR. Rusija... gyvuliai...“ – ašarojo dukros netekusi ukrainietė Liudmila. 21-erių Tatjana dirbo prekybos centro mobiliųjų telefonų parduotuvėje.

Gelbėtojai įnirtingai bandė surasti gyvųjų. Paieškas apsunkino kone kas valandą skambančios oro pavojaus sirenos. Lygiai taip, kaip tą dieną, kai Rusijos raketa smogė prekybos centrui. Kai kurie žmonės spėjo iš jo išeiti laiku. 

Vaizdo įrašuose matyti, kaip žmonės pradeda skirstytis iš miesto parko, išgirdę pavojaus sirenas. Tačiau net ir už kone pusės kilometro nuo prekybos centro esantį parką pasiekusi smūgio banga tokia stipri, kad parbloškia žmones ant žemės. Aplink matyti skraidančios skeveldros ir nuolaužos. Kai kas bandė slėptis po medžiais, kiti puolė į paniką ir bėgo, kur akys mato.

„Temperatūra labai aukšta. Stogo konstrukcijos labai sunkios. Bijau, kad niekam nepavyko išlikti gyvam“, – teigė vienas iš gelbėtojų, dirbusių prie susprogdinto prekybos centro.

Ligoninėje gydomi išgyvenusieji dėkoja likimui, kad buvo netoli išėjimo.

„Dvi minutes akyse buvo tamsu – juodas tunelis, dūmai, ugnis. Pradėjau šliaužti, pamačiau saulę, o smegenys man sakė, kad reikia gelbėtis. Kai buvau lauke ir apsisukau, viskas jau liepsnojo. Sprogimo banga nusviedė mane po mašina, sužeidė raketos skeveldros. Ačiū Dievui, kad likau gyvas“, – siaubingus įvykius prisiminė išgyvenęs vyras.

Rusijos užsienio reikalų ministras tik dar kartą pakartojo versiją, kad prekybos centras užsidegė po Rusijos smūgio Vakarų ginklų sandėliui.

„Dėl amunicijos detonacijos užsidegė šalia esantis tuščias prekybos centras. Taigi sakau – kuo daugiau bus tiekiama ginklų, kuriais siekiama pratęsti konfliktą, pratęsti nuolat neonacistinio režimo apšaudomų civilių kančias, tuo daugiau užduočių atliksime. Šios užduotys bus įgyvendintos“, – grasino Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

Vis dėlto Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis daugiau meluoti Rusijai nebeleidžia. Jis paviešino smūgio prekybos centrui įrašą.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Čia matyti, kaip ant jo nukrenta daugiau nei 12 metrų ilgio raketa.

„Kreipimąsi noriu užbaigti vienu iš įrodymu apie Rusijos nusikaltimus, kad niekas nedrįstų meluoti apie raketos smūgį į prekybos centrą Kremečuke. Rusijos raketa tyčia pataikė būtent į šį objektą. Akivaizdu, kad toks buvo įsakymas. Jie norėjo nužudyti kuo daugiau žmonių ramiame mieste, įprastame prekybos centre. Štai kaip buvo Kremečuke“, – tvirtino V. Zelenskis.

Po atakos Kremenčuke surengtas neeilinis įtakingiausios Jungtinių Tautų (JT) saugumo tarybos posėdis, per kurį į jos narius kreipėsi V. Zelenskis.

Būtina parodyti, kad Rusija negalėtų likti JT saugumo taryboje kol tęsis jos teroras.

Jo paprašyti visi penkiolikos saugumo tarybos šalių narių, įskaitant Rusijos atstovai atsistojo tylos minutei pagerbti per karą žuvusius ukrainiečius. V. Zelenskis paragino JT nubausti Rusiją. Rusijos atstovą Ukrainos prezidento kreipimasis suerzino. Rusijos ambasadoriaus JT pavaduotojas pareiškė, kad tai nėra platforma Ukrainos prezidento viešųjų ryšių kampanijai siekiant naujų ginklų siuntų.

„Raginu pasinaudoti svertais. Būtina atimti iš Rusijos galimybę manipuliuoti JT, būtina parodyti, kad Rusija negalėtų likti JT saugumo taryboje kol tęsis jos teroras. Būtina įkurti tribunolą, kuris ištirtų viską, ką Rusijos kariai padarė ukrainiečiams ir būtina pateikti teisinį valstybinio terorizmo apibrėžimą JT lygmeniu. Visi Rusijos veiksmai turi būti įvertinti teisiškai“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Rusija ir toliau atakuoja kitus Ukrainos miestus. Mykolajive trečiadienio rytą griaudėjo galingi sprogimai – okupantai atakavo daugiabutį. Mažiausiai keturi žmonės žuvo, dar keletas sužeista. Vietos valdžia ragina gyventojus išgirdus oro pavojaus signalą likti saugioje vietoje ir neskelbti nuotraukų iš atakų vietos.

Raketomis apšaudytas ir Dnipras. Čia žuvo mažiausiai du žmonės, tarp sužeistų ir šešiametis. 

Daugiau nei 7 tūkst. civilių vis dar lieka Sjeverodonetske, kurį užėmė Rusijos kariai, o mieste trūksta maisto. Rusijos pajėgos bando šturmuoti ir apsupti netoliese esantį Lysičansko miestą.

Britų žvalgyba teigia, kad Rusija ir toliau atakuos Ukrainą raketomis, kad neleistų Ukrainos kariuomenei aprūpinti fronto linijos. Prognozuojama, kad dėl tiksliųjų ginklų trūkumo ir taikinių nustatymo klaidų, bus dar daugiau civilių aukų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių