Uraganas „Otto“ Panamoje nusinešė trijų žmonių gyvybes

  • Teksto dydis:

Centrinėje Amerikoje siautėjanti atogrąžų audra „Otto“ antradienį sustiprėjo iki uragano ir Panamoje nusinešė tris gyvybes, o Kosta Rikos ir Nikaragvos pakrantėse pradėta evakuacija.

2016 metais Atlanto vandenyno regione „Otto“ yra jau septintasis uraganas. Jis slenka vakarų kryptimi, o jo nešamo vėjo gūsiai siekia 120 km/val., nurodė JAV Nacionalinis uraganų stebėjimo centras (NHC).

Manoma, kad uraganas dar stiprės iki priartės prie Kosta Rikos ir Nikaragvos krantų prieš pasiekdamas sausumą, nurodė NHC.

Šiuo metu uragano stiprumo vėjai siautėja apie 16 km spinduliu nuo jo centro.

„Otto“ atneštos liūtys „greičiausiai sukels gyvybei pavojų keliančių potvynių ir purvo nuošliaužų“, o palei Panamos, Kosta Rikos ir Nikaragvos krantus gali susidaryti „pavojų gyvybei keliančios bangavimo ir paviršinių srovių sąlygos“, perspėjo NHC.

Panamoje kilus liūtims dėl purvo nuošliaužų žuvo du žmonės, o dar vienas mirė ant jo užvirtus medžiui, naujienų agentūrai AFP sakė Nacionalinės civilinės saugos tarnybos vadovas Jose Donderisas (Chosė Donderisas).

Sostinės vakarinėje dalyje nuo purvo nuošliaužų nukentėjo devyni žmonės. „Septyni buvo išgelbėti, tačiau, deja, buvo rasti du žuvę asmenys“, – sakė jis.

Trečioji auka buvo berniukas, automobilyje netoli vienos sostinės mokyklos laukęs savo mamos, kai ant šio užvirto medis, nurodė J. Donderisas. Moteris nenukentėjo.

Šalies pareigūnai nurodė uždaryti visas mokyklas. Valstybės tarnautojams liepta palikti savo biurus ankstyvomis trečiadienio valandomis.

Evakuojami ne visiNAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių