Tyrimas: JAV labai išaugo vaikų, atsitiktinai suvalgiusių užkandžių su marihuana, skaičius

Moksliniame tyrime, paskelbtame antradienį, teigiama, kad pastaraisiais metais, kai vis daugiau JAV valstijų legalizavo marihuanos vartojimą rekreaciniais tikslais, amerikiečių vaikų, atsitiktinai nurijusių užkandžių su marihuana, skaičius išaugo beveik 15 kartų.

2017 metais, sveikatos apsaugos pareigūnų duomenimis, buvo žinoma tik apie kiek daugiau nei 200 atvejų, kai penkerių metų ar jaunesni vaikai pavartojo kanapių turinčių maisto produktų, o 2021 metais tokių atvejų buvo jau daugiau nei 3050, teigiama medicinos žurnale „Pediatrics“ paskelbtame tyrime.

Dažnai parduodami saldainių, šokolado ar sausainių pavidalu užkandžiai su marihuana atrodo patrauklūs vaikams, tačiau dėl mažo pacientų svorio gali rimtai jiems pakenkti.

Nors per penkerių metų tyrimo laikotarpį užfiksuota apie 7000 atvejų, kai vaikai nurijo tokių medžiagų, bet nebuvo užregistruota nė vieno mirties atvejo. Tik maždaug 8 proc. vaikų prireikė intensyviosios terapijos, o beveik 15 proc. mažamečių buvo hospitalizuoti.

Vidutinis nukentėjusių vaikų amžius buvo treji metai.

Vaikams pasireiškė centrinės nervų sistemos slopinimas, įskaitant komą, tachikardiją ir vėmimą. Pacientai buvo gydomi į veną leidžiant skysčius.

Kai 2017 metais buvo pradėtas tyrimas, rekreacinė marihuana buvo legali tik aštuoniose JAV valstijose ir Vašingtone, o 2022 metų gegužės pabaigoje – 18 valstijų.

„Manoma, kad šis padidėjimas susijęs su tuo, kad vis daugiau valstijų leidžia suaugusiesiems vartoti kanapes rekreaciniais tikslais“, – rašė tyrimo autoriai.

Kadangi daugiau kaip 90 proc. kanapių suvartojama namuose, tyrėjai ragino šviesti globėjus apie būtinybę kanapių produktus laikyti užrakintose talpyklose vaikams nepasiekiamose vietose.

„Kanapių produktai turi būti sudėti ne tik į vaikams neįveikiamas pakuotes, bet ir į nepermatomas pakuotes su paprastomis etiketėmis, – rašė autoriai. – Be to, ant produktų turėtų būti aiškios įspėjamosios etiketės, įspėjančios apie nesaikingo vartojimo pavojus.“

Kai kurios JAV valstijos, įskaitant Kaliforniją, jau įgyvendino tokias priemones, tačiau visoje šalyje nėra teisės aktų dėl kanapių produktų pakuočių.NAUJAUSI KOMENTARAI

????

???? portretas
O gal ir mišrainių su kanapėmis pavalgo? Juk tam ir dekriminalizuojamos tos kanapės. Aš dėl to ir neperku jokių gatavų mišrainių, nes nežinai kokio narkotiko ten gali būti įmaišyta, kad padarytų priklausomą.

a t v i r a i matome , kaip JANKIAI

 a t v i r a i matome , kaip JANKIAI  portretas
jau pačioje VAIKYSTĖJE sąmoningai žaloja jų sveikata.-- Taip JANKIAI ruošia juos gyvenimui, tai baisiau , nei daro talibai.

aha atsitiktinai

aha atsitiktinai portretas
o pyragėlio su marmeladu jie atsitiktinai nesuvalgo?
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių