Teksasą pasiekė tropinė audra „Beta“

Atogrąžų audrai „Beta“ pasiekus sausumą, jos keliamos bangos ir nešami krituliai antradienį sukėlė dar daugiau potvynių Teksaso pakrantėje, keliančių grėsmę per šį uraganų sezoną jau nukentėjusioms vietovėms.

Vėlų pirmadienio vakarą audra pasiekė sausumą į šiaurę nuo Port Okonoro Teksase. Ankstų antradienio rytą „Beta“ buvo maždaug už 56 km į šiaurės vakarus nuo miesto, jos nešamo vėjo greitis siekė 64 km per val., pranešė JAV nacionalinis uraganų centras (NHC). Audra juda į šiaurės vakarus maždaug 4 km per val. greičiu, o slinkdama virš Teksaso turėtų nusilpti, skelbiama pranešime.

„Šiuo metu yra padidėjęs bangavimas ir smarkiai lyja“, – sakė Nacionalinės meteorologijos tarnybos meteorologė Amaryllis Cotto iš Galvestono Teksase.

Pasak jos, vietovėje iškrito 15–30 cm kritulių,  kai kur – net iki 45 centimetrų. Visą trečiadienį prognozuojami pavojingi staigūs potvyniai, nurodė A. Cotto.

„Beta“ yra jau devinta šiemet Jungtinių Valstijų žemyninę dalį pasiekusi audra, kuriai buvo suteiktas vardas. Jos atėjimas pakartojo 1916 metų rekordą, sakė Kolorado valstijos universiteto tyrėjas Philas Klotzbachas.

Tai yra pirmas kartas, kai pasibaigus tradicinių audrų vardų sąrašui graikiškos abėcėlės raidės vardą turinti audra pasiekė JAV žemyninę dalį.

Penktadienį meteorologams pristigo tradicinių vardų iš šiemet sudaryto abėcėlinio katalogo uraganams ir atogrąžų audroms pavadinti, tad teko pereiti prie graikų abėcėlės.

Graikų raidyno raidžių pavadinimai audroms suteikiami tik antrą kartą nuo praėjusio amžiaus 6-o dešimtmečio.

„Beta“ judės gilyn į žemyną per pietrytinę Teksaso dalį trečiadienį, o vėliau iki penktadienio slinks virš Luizianos ir Misisipės. Didžiausia meteorologus kamuojanti mįslė, kiek kritulių atneš „Beta“. Manoma, kad „Beta“ nusilps iki atogrąžų depresijos, tačiau ji gali sukelti staigių potvynių Arkanzaso, Luizianos ir Misisipės valstijose.

Meteorologams pirmadienį patikslinus savo ankstesnes prognozes, kai kuriuose rajonuose prognozuojamų kritulių kiekis sumažintas nuo 51 iki 38 centimetrų.

Meteorologai ir pareigūnai nuramino vietos gyventojus, kad „Beta“ neturėtų būti panaši į uraganą „Harvey“ ar tropinę audrą „Imelda“.

2017-ųjų rugpjūtį siaučiant uraganui „Harvey“ Hjustone iškrito daugiau nei 127 cm kritulių, jo padaryta žala Teksasui buvo vertinama 125 mlrd. JAV dolerių. 2019 metais Teksaso pietrytiniais rajonais praūžusi „Imelda“ buvo rekordinį kritulių kiekį atnešęs ciklonas.

Tuo metu uraganas „Teddy“ toliau slenka link Kanados ir ankstų trečiadienio rytą turėtų pasiekti sausumą ties Naujosios Škotijos provincija, o paskui trečiadienio vakarą pasiekti Niufaundlando provinciją, pranešė meteorologai. Dėl galingos audros formuojasi pavojingos pakrantės srovės JAV rytinėje pakrantėje, o Naujoji Škotija artėjančią audrą turėtų pajusti jau antradienio popietę, nurodė NHC.

Antradienio rytą „Teddy“ buvo maždaug už 700 km į pietus nuo Halifakso, jo nešamo vėjo gūsių greitis siekė 155 km per valandą. Vėliau antradienį ir trečiadienį audra turėtų nusilpti, bet meteorologai prognozuoja, kad Naująją Škotiją „Teddy“ pasieks kaip galingas ciklonas.


Šiame straipsnyje: audraBETATeksasas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Geofizikas proistorikas inž. ROMUALDAS ZUBINAS

Geofizikas proistorikas inž. ROMUALDAS ZUBINAS portretas
MOKSLININKAMS PRIVALU ŽINOTI, KAD: ŠIAURINIS ŽEMĖS PUSRUTULYS NUOLAT KRYPSTA Į SAULĘ! TODĖL ŠIAME ŽEMĖS PUSRUTULYJE TEMPERATŪRA PASTOVIAI KYLA!!!

LIETUVOJE SENAI SIAUČIA BETA AUDRA

LIETUVOJE SENAI SIAUČIA BETA AUDRA portretas
KAIP LIETUVOJE RENOVACIJOS REKLAMUOTOJAI ,O TIKRUMOJE APGAVIKAI ,,BETA''

Ramute

Ramute  portretas
Sveiki bukit budrūs tesaugo jus mielieji ,su Dievuliuku Jiezumi Kristumi mielieji ,Švenčiausioji stebuklingoji Marija saugo nuo visų blogybių jus bukit palaiminti visi
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių