Sprogimas Pakistano mečetėje: žuvo 33 žmonės, 150 sužeisti

Per sprogimą mečetėje, esančioje itin jautrioje Pakistano policijos nuovadoje, pirmadienį žuvo 33 ir buvo sužeista 150 žmonių, tarp jų – daug policijos pareigūnų, todėl vyriausybė paskelbė aukštą parengties režimą.

Išpuolis įvyko per popietines maldas Chaibero Pachtunchvos provincijos sostinėje Pešavare, netoli buvusių genčių teritorijų, besiribojančių su Afganistanu, kur nuolat auga kovotojų aktyvumas.

Mečetėje, kurios visą sieną ir dalį stogo išmušė sprogimo jėga, vyko karštligiška gelbėjimo operacija.

„Daug policininkų palaidota po griuvėsiais“, – sakė Pešavaro policijos viršininkas Muhammadas Ijazas Khanas (Muhamadas Idžazas Chanas), kuris apskaičiavo, kad mečetėje paprastai meldžiasi 300–400 pareigūnų.

„Dedamos pastangos juos saugiai ištraukti“, – teigė jis.

Teroristai nori sukelti baimę, taikydamiesi į tuos, kurie atlieka pareigą ginti Pakistaną.

Tęsiant gelbėjimo operaciją, iš nuolaužų lipo kruvini išgyvenusieji, o žuvusiųjų kūnai buvo išvežami greitosios pagalbos automobiliais.

„Tai nepaprastoji padėtis“, – naujienų agentūrai AFP sakė pagrindinės Pešavaro ligoninės atstovas Muhammadas Asimas Khanas (Muhamadas Asimas Chanas), kuris nurodė, kad žuvusiųjų yra 33.

Chaibero Pachtunchvos provincijos gubernatorius Ghulamas Ali (Gulamas Ali) nurodė, kad žuvo 28 žmonės, 150 sužeista, dauguma jų – policininkai.

Policijos nuovada Pešavare yra viename iš griežčiausiai kontroliuojamų miesto rajonų, kuriame įsikūrę žvalgybos ir kovos su terorizmu biurai ir regioninis sekretoriatas.

Po sprogimo šalyje buvo paskelbta aukšto lygio parengtis, sustiprinta patikros punktų kontrolė ir dislokuotos papildomos saugumo pajėgos, o sostinėje Islamabade ant pastatų ir prie įvažiavimų į miestą buvo dislokuoti snaiperiai.

„Teroristai nori sukelti baimę, taikydamiesi į tuos, kurie atlieka pareigą ginti Pakistaną, – sakoma ministro pirmininko Shahbazo Sharifo (Šahbazo Šarifo) pareiškime. – Tie, kurie kovoja prieš Pakistaną, bus nušluoti nuo žemės paviršiaus.“

„Kylantys juodi dūmai“

Pareigūnai teigė, kad sprogimas nugriaudėjo antroje tikinčiųjų eilėje, o sprogmenų neutralizavimo komandos tiria mirtininko išpuolio galimybę.

Išgyvenęs policininkas Shahidas Ali (Šahidas Ali) sakė, kad sprogimas įvyko praėjus kelioms sekundėms po to, kai imamas pradėjo maldą.

„Mačiau į dangų kylančius juodus dūmus. Išbėgau gelbėdamas savo gyvybę“, – AFP pasakojo 47 metų vyras.

„Žmonių šauksmai vis dar aidi mano galvoje, – pridūrė jis. – Žmonės šaukėsi pagalbos.“

Incidentas įvyko tą dieną, kai Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) prezidentas Mohamedas bin Zayedas al Nahyanas (Mohamedas bin Zajedas Nahjanas) turėjo apsilankyti Islamabade, tačiau paskutinę minutę kelionė buvo atšaukta dėl blogų oro sąlygų.

Pakistanas taip pat ruošiasi antradienį priimti Tarptautinio valiutos fondo (TVF) delegaciją, nes siekia gauti gyvybiškai svarbią gelbėjimo paskolą, kad išvengtų gresiančio įsipareigojimų nevykdymo.

Smurto istorija

Saugumo padėtis Pakistane, kurį kadaise kamavo sprogdinimai, kol 2014 metais prasidėjusi didelė kariuomenės operacija iš esmės atkūrė tvarką, pablogėjo po to, kai į Kabulą sugrįžo Afganistano Talibanas.

Islamabadas apkaltino naujuosius valdančiuosius, kad jie nesugebėjo apsaugoti kalnuotos sienos ir leido kovotojams nepastebėtiems keliauti pirmyn ir atgal.

Didžiausią grėsmę kelia atgimstantis Pakistano Talibanas – atskiras nuo Afganistano Talibano judėjimas, tačiau turintis panašią ideologiją. Dėl jo smarkiai padaugėjo atakų su mažu aukų skaičiumi prieš policiją ir saugumo pajėgas.

Tuo tarpu „Islamo valstybės“ regioninis padalinys, kurio gretas 2021 metais padidino pabėgimai iš kalėjimų Afganistane, prisiėmė atsakomybę už pernykštį išpuolį Pešavaro šiitų mažumos mečetėje, kurioje žuvo 64 žmonės, ir tai yra daugiausiai aukų pareikalavęs teroro išpuolis Pakistane nuo 2018 metų.

Detektyvai teigė, kad mirtininkas buvo išeivis iš Afganistano, grįžęs namo treniruotis išpuoliui.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių