Skiepijimas nuo koronaviruso JAV gali būti pradėtas gruodį

 • Teksto dydis:

Jungtinių Valstijų pastangoms sukurti vakciną nuo koronaviruso vadovaujantis dr. Moncefas Slaoui (Monsifas Slaujis) sako, kad pirmieji žmonės nuo koronaviruso šalyje gali būti paskiepyti gruodžio 12 d.

Maisto vaistų administracijos patariamasis komitetas gruodžio 10 d. susitinka aptarti farmacijos kompanijos „Pfizer“ prašymo skubiai aprobuoti jos sukurtą vakciną nuo koronaviruso. Kaip žinoma, „Pfizer“ ir jos vokietė partnerė „BioNTech“ neseniai pranešė, kad jos sukurta vakcina yra 95 proc. efektyvi ir užkerta kelia vidutinio sunkumo ar sunkiai COVID-19 formos ligai, kaip rodo tebevykstantis didelės apimties tyrimas.

JAV koronaviruso vakcinos programai vadovaujantis Dr. M. Slaoui sako, kad vakcinų į Jungtines Valstijas planuojama atgabenti per 24 valandas nuo FDA aprobavimo. CNN kanalui jis sakė, kad pirmieji žmonės turėtų būti paskiepyti antrąją dieną po aprobavimo, t.y., gruodžio 12 d.

Sausį Italija pradės didelio masto skiepijimo kampaniją

Italija – viena iš labiausiai pasaulyje nuo koronaviruso nukentėjusių šalių – sausį ketina pradėti įgyvendinti didelio masto vakcinacijos kampaniją, šeštadienį pranešė šalies sveikatos reikalų ministras Roberto Speranza (Robertas Speranca).

Skiepijimo programa „bus pradėta įgyvendinti arčiau sausio galo, kai mes tikimės sulaukti pirmųjų [vakcinos] dozių“, – per susitikimą su vaistininkais sakė ministras.

„Tai bus precedento neturinti kampanija, kuriai ... prireiks ypatingos išteklių mobilizacijos“, – sakė jis.

Kaip ir kitos Europos šalys, Italija siekia pažaboti antrąją koronaviruso bangą. Nuo pandemijos pradžios šalyje užfiksuota apie 1,3 mln. koronaviruso atvejų ir beveik 50 tūkst. mirčių.

Šiuo metu visame pasaulyje aktyviai siekiama sukurti vakcinų ar vaistų nuo koronaviruso. Anksčiau šį mėnesį JAV farmacijos milžinė „Pfizer“ ir jos partnerė vokiečių bendrovė „BioNTech“ pranešė apie proveržį kuriant vakciną ir paskelbė, kad jų kuriamos vakcinos efektyvumas viršija 90 procentų.

Anksčiau šią savaitę bendrovės kreipėsi dėl skubaus vakcinos aprobavimo Jungtinėse Valstijose. Manoma, kad netrukus jų pavyzdžiu paseks ir kitos farmacijos bendrovės.

„Vakcinos atspindi didelį pranašumą žmonijos istorijoje, – sakė ministras, gindamas sprendimą naudoti jas šalyje, kur juntamas nemažas pasipriešinimas. – Šiandien mes kalbame apie konkrečią galimybę, kad per trumpą laiką atsikratysime šio viruso, ir tai suteikia žmonėms galimybę reaguoti į šį didžiulį iššūkį.“

Nors plintantis virusas ir toliau daro žalą pasaulio ekonomikai ir sukuria didžiulį spaudimą sveikatos apsaugos sistemoms, daugelyje šalių juntamas didelis nusistatymas prieš vakcinas.

„La7 “ televizijos kanalo užsakymu bendrovės „Ipsos“ Italijoje neseniai atlikta gyventojų apklausa atskleidė, kad 16 proc. italų ateinančiais metais atsisakys skiepytis nuo koronaviruso, o 42 proc. ketina laukti ir žiūrėti, ar ji bus efektyvi.

Tik trečdalis apklaustųjų sakė, kad tikrai skiepysis nuo viruso iš karto, kai tik atsiras vakcina.


Šiame straipsnyje: koronavirusasskiepaiJAVItalija

NAUJAUSI KOMENTARAI

ogi

ogi portretas
skuba nes jaucia kad po NM nesuspes nes neteks betkokiu igaliojimu ir D....
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių