Dėl oro užterštumo Londone mirė 9 metų mergaitė

Jungtinėje Karalystėje buvo suformuotas teisinis precedentas, Londono koronerio biurui trečiadienį paskelbus išvadą, kad oro užterštumas prisidėjo prie vienos astma sunkiai sirgusios devynerių metų mergaitės, gyvenusios prie judrios gatvės, mirties.

Ella Adoo-Kissi-Debrah mirė 2013 metų vasarį po sunkaus astmos priepuolio. Per trejus metus iki mirties mergaitė buvo beveik 30 kartų vežta į ligoninę dėl kvėpavimo problemų.

Mergaitės šeima gyveno pietrytinėje Londono dalyje vos už 30 metrų nuo didžiulio transporto žiedo, kuriame būdavo dažnos transporto spūstys.

„Oro užterštumas realiai prisidėjo prie Ellos mirties“, – paskelbė koronerio padėjėjas Philipas Barlow, skaitydamas išvadas, priimtas po 10 dienų trukusio parodymų klausymo.

Pasak koronerių, azoto dvideginio kiekis mergaitės gyvenamoje aplinkoje viršijo rekomenduojamą Pasaulio sveikatos apsaugos organizacijos.

Ph. Barlow nurodė, kad taip pat svarbu pažymėti „pripažintą nesėkmę“ sumažinti NO2 kiekį, kad jis atitiktų JK ir ES normas, nes tai „veikiausiai prisidėjo prie jos mirties“.

Kita priežastis taip pat galėjo būti informacijos, teiktos jos motinai Rosamund , trūkumas, pridūrė jis.

Pirmasis 2014 metais atliktas Ellos mirties priežasčių tyrimas, kad ji mirė dėl ūminio kvėpavimo nepakankamumo. Tačiau peržiūrėjus jos bylą ši priežastis buvo atmesta ir buvo duotas nurodymas atnaujinti tyrimą.

Oro užterštumo ekspertas Stephenas Holgate'as pastebėjo „stulbinamą ryšį“ tarp NO2 ir kenksmingų kietųjų dalelių kiekių tomis dienomis, kai mergaitė būdavo vežama į ligoninę.

Tyrėjams jis sakė, kad mergaitė „gyveno ant peilio ašmenų“ dėl savo gyvenamos aplinkos ir oro kokybės jos rajone. Tai pasunkino jos būklę.

Oro užterštumas žiemos metu prieš jos mirtį dar sustiprino jos astmos priepuolius ir privedė iki mirties, pridūrė Sautamptono universiteto imunofarmakologijos profesorius.


Šiame straipsnyje: Londonasoro taršamirtis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Alius

Alius portretas
Man patinka lipti į parodos kalną. Dujos taip gerai atgaivina

Naftalinas

Naftalinas portretas
Elektra varomi automobiliai galejo jau vazinet pries 15 metu,bet naftos gigantai investave milziniskus pinigus i gavyba ir gamyba sito neleidzia

Skaitytojas

Skaitytojas portretas
Visa laimė, kad tobulėja elektromobiliai.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių