Sakartvele suimtas pagrindinis opozicijos lyderis N. Melija

Sakartvelo policija antradienį sulaikė pagrindinį šalies opozicijos lyderį Nikanorą Meliją per specialiųjų pajėgų reidą jo partijos būstinėje, tikriausiai pagilinsiantį politinę krizę, besivystančią po pernai įvykusių ginčijamų rinkimų.

Tiesioginėje televizijos transliacijoje buvo matyti, kaip N. Melija, vadovaujantis eksprezidento Michailo Saakašvilio įkurtam opoziciniam Vieningajam nacionaliniam judėjimui (VNJ), buvo ištemptas iš partijos būstinės.

Praeitą trečiadienį Tbilisio miesto teismas patenkino prokuratūros prašymą pakeisti N. Melijai skirtą kardomąją priemonę – užstatą – į suėmimą. VNJ lyderis atsisakė mokėti užstatą, pareiškęs, kad jam iškelta baudžiamoji byla, susijusi su 2019 metais vykusiomis antivyriausybinėmis demonstracijomis, yra „politinis persekiojimas“.

N. Melijai gresia iki devynerių metų nelaisvės, jei bus pripažintas kaltu dėl masinių neramumų organizavimo per tuos protestus.

Teismo sprendimas suimti N. Meliją praeitą savaitę privertė atsistatydinti ministrą pirmininką Georgijų Gachariją.

VNJ aktyvistai sakė žurnalistams, kad į jų partijos pastatą įsiveržusios policijos specialiosios pajėgos panaudojo ašarines dujas. Per šį reidą, kaip pranešama, keli opozicijos šalininkai buvo sužeisti. Dešimtys žmonių buvo sulaikyti.

Kaip matėsi televizijos „Mtavari“ transliacijoje, šimtai riaušių policijos pareigūnų taip pat ašarinėmis dujomis vaikė N. Melijos šalininkus ir visų opozicinių partijų lyderius, nuo praeito trečiadienio įkūrusius prie VNJ būstinės protestų stovyklą.

„Šįryt esu priblokštas scenų prie VNJ būstinės, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Jungtinės Karalystės ambasadorius Markas Claytonas (Markas Kleitonas). – Sakartvelui dabar mažiausiai reikia smurto ir chaoso. Raginu visas šalis dabar ir artimiausiomis dienomis elgtis santūriai.“

Sakartvelas išgyvena politinę krizę nuo spalį įvykusių parlamento rinkimų, kuriuos opozicijos partijos laiko suklastotais.

Žinia apie ketinimus suimti N. Meliją išprovokavo opozicijos pasipiktinimą, o Kaukazo valstybės sąjungininkai Vakaruose įspėjo Tbilisį.

Atsistatydinus G. Gacharijai, opozicija paragino šaukti pirmalaikius parlamento rinkimus.

Praėjusią savaitę JAV ir ES paragino Sakartvelo vyriausybę taikiai spręsti krizę ir pasirūpinti, kad šalies teismų sistemoje nebūtų politinio šališkumo.

Sakarvelo opozicija žada protestuoti

Opozicijos atstovai žurnalistams pareiškė, kad policija kartu su N. Melija sulaikė dar kelis jo šalininkus.

Kaip reporteriams sakė viena iš VNJ lyderių Chatija Dekanoidzė, opozicija toliau kovos su „režimu“.

„Visų mūsų nepagaus. Kova su režimu tęsis naujomis jėgomis ir ši valdžia labai greitai žlugs“, – sakė Ch. Dekanoidzė.

Pasak jos, artimiausiomis valandomis šalia Valstybės kanceliarijos pastato įvyks masinis antivyriausybinis protestas, bus reikalaujama N. Melijos paleidimo.

Tuo metu valdančiosios partijos „Sakartvelo svajonė“ pirmininkas Iraklis Kobachidzė pareiškė, jog opozicijos lyderio sulaikymo operacija buvo „pavyzdinė“.

Jis padėkojo policininkams, sugebėjusiems „pavyzdingai ir be perteklinės jėgos“ sulaikyti N. Meliją.

„Atsakas radikalams, įstatymų įgyvendinimas ir konstitucinės santvarkos apsauga yra vienintelis būdas nutraukti poliarizaciją Sakartvelo politikoje ir vystyti demokratinius procesus teisinga linkme“, – pabrėžė I. Kobachidzė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Broileris

Broileris portretas
Sankcijas Gruzijai!

....

.... portretas
Na ponas Landsbergis, ko neko nesakot, kur jusu sankcijos? Ai atsiprasau, jus jug dvigubais standartais givenat.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių