Rusijos naikintuvo piloto išpažintis: žinojau, kad taikinys – namai ir civiliai, bet paklusau

 • Teksto dydis:

Ukrainos oro pajėgos skelbia, kad sunaikino daugiau nei penkiasdešimt Rusijos karinių lėktuvų ir 80 sraigtasparnių. Kai kurie numuštų orlaivių pilotai išgyvena ir pasiduoda. Į nelaisvę paimti Rusijos naikintuvų pilotai pripažįsta, kad žinojo, jog teks bombarduoti civilinius objektus, praneša LNK.

Ukrainos oro pajėgos sunaikino daugiau nei 50 Rusijos karinių lėktuvų ir daugiau nei 80 sraigtasparnių. Kai kurie įgulos nariai išgyveno ir pasidavė. Dabar jie yra vertingi liudininkai ir svarbios informacijos šaltinis Ukrainos žvalgybai.

„Niekas nesijaudino, nes mūsų vadovybė nuolat informavo, kad Ukraina silpna oro gynyboje, kad viskas pasenę ir neveikia. Tad sakė: skriskite, įsiveržkite ir nieko nebijokite“, – pasakojo į nelaisvę paimtas rusų karys Oleksiy Golovenskyi.

Šis majoras jau kariavo Sirijoje. Tačiau šį kartą jam buvo liepta pulti žemę, kurioje gyvena jo paties tėvai. Jis vykdė įsakymą, atliko septynis kovinius skrydžius. Vaizdo įraše, kuriame jis pasidavė, jį atpažino jo motina, gyvenanti Poltavos srityje. Moteris įrašė vaizdo kreipimąsi, kuriame nusilaikė ašarų. Jai gėda dėl sūnaus.

Stop kadras

„Mane apėmė skausmas ir gėda dėl savo sūnaus. Savo gimtajame mieste ne kartą girdėjome oro antskrydžius ir sirenų garsą. Man buvo sunku suprasti savo sūnų. Kaip buvo galima įvykdyti nusikalstamąjį įsakymą bombarduoti Ukrainą? Atsiprašau Ukrainos žmonių už savo sūnų ir save, kad nesugebėjau išauginti doro žmogaus“, – kalbėjo į nelaisvę paimto rusų kario motina Olena Golovenska.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

 

 

Į nelaisvę paimti Rusijos kariai pripažino, kad apie invaziją į Ukrainą jie buvo informuoti dar sausį. Tuo metu jie pradėjo tiekti amuniciją ir treniruotis. Paskutinė jų užduotis buvo bombarduoti gyvenamuosius rajonus.

Vykdydamas karinę užduotį ir gavęs koordinates supratau, kad taikinys – ne priešo kariniai objektai, o namai ir civiliai. Bet aš vis tiek paklusau.

„Kovo 6 d. buvo atliktas trečiasis skrydis. Laive buvo keturios tonos sprogstamų bombų. Vykdydamas karinę užduotį ir gavęs koordinates supratau, kad taikinys – ne priešo kariniai objektai, o namai ir civiliai. Bet aš vis tiek paklusau baudžiamajam įsakymui. Nuo bombardavimo mane numušė Ukrainos oro gynyba“, – teigė į nelaisvę paimtas rusų karys Maximas Kryštopas.

Charkovo taikiuose objektuose buvo panaudotos 250 ir 500 kilogramų kalibro laisvai krintančios aviacijos sprogstamosios bombos.

„Įsakymo buvo galima ir nevykdyti, bet aš parodžiau silpnumą, bailumą ir paklusau“, – sakė M. Kryštopas.

Trys į nelaisvę paimti rusų kariai atgailauja, jie laukia teismo. Jų gyvybė saugi, tačiau kitiems rusų lakūnams taip nepasisekė. Socialiniuose tinkluose plinta versija, esą jų parašiutai dabar taip sulankstyti, kad prireikus katapultuotis, neišsiskleidžia. Ar taip yra iš tikrųjų, pagauti rusai nežinojo, tačiau jie patvirtino, kad pilotai negali patikrinti, kaip sumontuotas jų parašiutas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių