Rusų kontroliuojamose Ukrainos teritorijose žuvo keli prorusiški pareigūnai

Per sprogimą rusų kontroliuojamame Ukrainos Luhansko mieste penktadienį žuvo separatistų administracijos vyriausiasis prokuroras ir jo pavaduotoja, pranešė Rusijos primestos valdžios institucijos.

Tai naujausias iš eilės tikslingų išpuolių prieš prorusiškus pareigūnus okupuotose Ukrainos teritorijose.

„Šiandien per teroro aktą žuvo generalinis prokuroras Sergejus Gorenka ir jo pavaduotoja Jekaterina Steglenko“, – platformoje „Telegram“ pranešė separatistų paskelbtos Luhansko „liaudies respublikos“ (LLR) vadovo Leonido Pasečniko spaudos tarnyba.

L. Pasečnikas sakė, kad išpuolis prieš prokuratūrą „parodė, kad Kyjivo režimas peržengė visas įmanomas ribas“.

Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus patvirtino informaciją apie S. Gorenkos ir J. Steglenko žūtį.

Platformoje „Telegram“ jis parašė, kad sprogimas driokstelėjo LLR „generalinės prokuratūros“ pastato viduje.

„Okupacinė valdžia ir toliau tvirtina, kad saugumo padėtis regione yra kontroliuojama“, – pridūrė S. Haidajus.

Dar du promaskvietiški pareigūnai žuvo naktį pietiniame Berdiansko uostamiestyje, penktadienį „Telegram“ platformoje pranešė Rusijos primestos administracijos Zaporižios regione vadovas Jevgenijus Balickis.

Pasak jo, Olegas Boiko buvo Rusijos įvestos administracijos Berdianske vadovo pavaduotojas, o jo žmona Liudmila vadovavo rinkimų komisijai, kuri rengėsi referendumui dėl prisijungimo prie Rusijos.

Okupacinė valdžia tęsia kampaniją, kuria siekiama priartinti okupuotas teritorijas prie Rusijos, ir svarsto apie referendumo planus bei išduoda rusiškus pasus vietos gyventojams.

Taip pat gauta pranešimų apie suintensyvėjusius šaudymus pietiniame Chersono fronte, kur Ukrainos kariuomenė pastarosiomis dienomis pasiekė laimėjimų.

Maskvos paskirtas pareigūnas Chersone Vladimiras Rogovas apkaltino Ukrainos kariuomenę sudavus smūgį miesto administraciniam pastatui, per kurį vienas žmogus žuvo ir vienas buvo sužeistas.

Donecko ir kaimyninė Luhansko sritys kartu sudaro pramoninį Donbaso regioną Ukrainos rytuose.

Nuo 2014 metų šį regioną dalinai kontroliuoja prorusiškos pajėgos, įsitvirtinusios Rusijai aneksavus Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį.

Maskva šiais metais inicijuotą puolimą iš dalies pateisina būtinybe apsaugoti abi „respublikas“.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojeluhanskassprogimasprokurorasžuvo prokuroras

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių