Rusų kariams apšaudžius daugiabutį Ukrainos Dnipre žuvo 21 žmogus, sužeista 73

Po šeštadienį surengto rusų pajėgų išpuolio prieš daugiabutį Ukrainos Dnipro mieste aukų skaičius sekmadienį išaugo iki 21, pranešė ukrainiečių pareigūnas.

Dnipropetrovsko srities tarybos vadovas Mykola Lukašukas sekmadienį ryte platformoje „Telegram“ informavo, kad žuvusiųjų skaičius Dnipre siekia 21, tarp jų vienas vaikas.

Anot jo, sužeisti 73 žmonės, tarp jų 14 vaikų. Buvo išgelbėti 38 žmonės, įskaitant 6 vaikus.

Tarp žuvusiųjų yra 15 metų mergaitė, pareigūnai pranešė po to, kai iš griuvėsių buvo ištraukta dešimtys žmonių.

Raketa buvo pataikiusi į devynių aukštų pastatą, kelis jo aukštus pavertusi dūlančiomis nuolaužomis.

Gelbėjimo tarnybos iš sugriuvusio daugiaaukščio pastato Dnipropetrovske išgelbėjo 38 žmones, įskaitant šešis vaikus. M. Lukašukas teigė, kad ieškomi 35 žmonės.

Gelbėtojai visą naktį bandė išlaisvinti po griuvėsiais įstrigusią moterį, išgirdę jos balsą, pranešė valstybinė gelbėjimo tarnyba.

Prezidentūros duomenimis, iš viso daugiabutyje, kuriam smogė rusai, yra 16 laiptinių, jame gyveno apie 1 700 žmonių. Butuose toje laiptinėje, kuri buvo visiškai sugriauta, registruoti iki 200 žmonių, iš jų 50 vaikų.

Išpuolio metu buvo sugriauta dešimtys daugiabučio namo butų, šimtai žmonių liko be pastogės, sakė Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kyryla Tymošenka.

Ukrainiečių kariuomenė nurodė, kad į bloką pataikė Rusijos raketa X-22, kuriai numušti ji neturėjo pajėgumų.

„Tik priešlėktuvinės raketų sistemos, kurias ateityje Ukrainai gali suteikti Vakarų partneriai,.. gali perimti šiuos oro taikinius“, – teigė kariuomenė.

Anksčiau sekmadienio ryte Dnipropetrovsko gubernatorius Valentynas Rezničenka rašė, kad ligoninėse yra daugiau kaip 40 sužeistųjų, keturi iš jų – reanimacijoje.

„Per šeštadienio priešo išpuolį prieš gyvenamąjį namą buvo sugriauti 72 butai, daugiau kaip 230 buvo apgadinta... Toliau tęsiamas sugriautų namo konstrukcijų demontavimas. Jau išvežta beveik 3500 tonų nuolaužų“, – teigė V. Rezničenka.

Valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba pranešė, kad šiuo metu toliau likviduoja tris nedidelius rūkstančius židinius griuvėsiuose.

Rusai šeštadienį taip pat atakavo svarbią infrastruktūrą rytiniame Charkivo ir vakariniame Lvivo regionuose, kiek anksčiau Ukrainos sostinėje Kyjive nugriaudėjo keli sprogimai. Ukrainiečių pareigūnai paskelbė, kad smogta svarbiems infrastruktūros objektams.

Dėl naujų Rusijos atakų daugumoje Ukrainos regionų buvo įvestas avarinis elektros energijos tiekimo nutraukimas, teigė energetikos ministras Hermanas Haluščenka.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį prašė daugiau Vakarų karinės ginkluotės, sakydamas, kad Rusijos terorą galima sustabdyti tik mūšio lauke.

„Ko tam reikia? Tų ginklų, kurie yra mūsų partnerių sandėliuose“, – teigė jis.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeDniprasžuvo žmonėsRusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių