Rusijos kariuomenė teigia nukovusi pasienyje penkis „diversantus“ iš Ukrainos

Rusijos kariuomenė pirmadienį pranešė nukovusi penkis „diversantus“, esą įžengusius į šalies teritoriją iš Ukrainos, taip pat sunaikinusi dvi neva Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms priklausančias kovines mašinas, bet Kijevo vyriausybė šiuos kaltinimus griežtai paneigė.

Šis pareiškimas yra naujausias iš virtinės, paskelbtų tvyrant didelei įtampai dėl Maskvos pajėgų, sutelktų prie sienos su Ukraina, ir Vakarams nuogąstaujant, kad Kremlius gali inscenizuoti kokį nors incidentą savo potencialiai karinei invazijai į kaimyninę šalį pateisinti.

„Per susirėmimą penki Rusijos Federacijos sienos pažeidėjai, priklausę diversantų-žvalgų grupei, buvo sunaikinti“, – sakoma Rusijos pietų karinės apygardos pranešime.

„Tarp RF ginkluotųjų pajėgų kariškių ir Rusijos FSB (Federalinės saugumo tarnybos) sienos apsaugos pajėgų nukentėjusiųjų nėra“, – pridūrė kariuomenė.

Pasak kariškių, FSB pasieniečiai pirmadienį apie 6 val. vietos (5 val. Lietuvos) laiku aptiko žvalgų diversantų grupę, esą perėjusių sieną su Ukraina ties Mitiakinskajos gyvenviete pietvakarinėje Rostovo srityje.

„Diversantų grupei sulaikyti Rusijos FSB pasieniečių dalinys paprašė pastiprinimo iš valstybės sienai ginti skirto Rusijos ginkluotųjų pajėgų... padalinio“, – sakoma pranešime.

Diversantų grupei sulaikyti Rusijos FSB pasieniečių dalinys paprašė pastiprinimo iš valstybės sienai ginti skirto Rusijos ginkluotųjų pajėgų...

„Per susirėmimą evakuoti diversinės grupės per Rusijos Federacijos valstybės sieną iš Ukrainos įvažiavo dvi UGP (Ukrainos ginkluotųjų pajėgų) pėstininkų kovos mašinos, – teigiama pranešime. – Operatyviai į susirėmimo vietą atvykęs Rusijos ginkluotųjų pajėgų padalinys prieštankinių priemonių ugnimi sunaikino abi UGP pėstininkų kovos mašinas.“

Tuo metu FSB pranešime sakoma, kad apie 9 val. (8 val. Lietuvos laiku) Rostovo srityje pasieniečiai kartu su jiems padedančiais kariais aptiko „nežinomą grupę, dviem pėstininkų kovos mašinomis kirtusią sieną iš Ukrainos į Rusijos Federaciją“.

„Grupė buvo sustabdyta ir, jai pasipriešinus ginklu, sunaikinta“, – nurodė FSB.

Rusijos tyrimų komiteto vadovas Aleksandras Bastrykinas nurodė ištirti šį incidentą.

Ukraina griežtai neigia

Ukraina savo ruožtu griežtai paneigė Rusijos paskelbtą informaciją ir tvirtino, kad jokios jos pajėgos nebuvo siunčiamos kitapus sienos.

„Nė vienas iš mūsų karių neperėjo sienos su Rusijos Federacija ir nė vienas šiandien nežuvo“, – žurnalistams sakė Ukrainos vidaus reikalų pareigūnas Antonas Heraščenka.

Užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba taip pat paneigė Rusijos pareigūnų pareiškimus apie šį ir ankstesnius pasienio incidentus, įskaitant kaltinimus, kad Ukrainos pajėgų paleistas sviedinys Rusijos teritorijoje sunaikino vieną FSB pasieniečių objektą.

„Ne, Ukraina neatakavo Donecko arba Luhansko, nesiuntė diversantų arba PKV (pėstininkų kovos mašinų) į Rusijos teritoriją, neapšaudė Rusijos teritorijos, neapšaudė Rusijos sienos perėjos, nevykdė sabotažo aktų“, – sakoma D. Kulebos „Twitter“ pranešime anglų kalba.

„Ukraina taip pat neplanuoja tokių veiksmų. Rusija, sustabdyk savo melagienų fabriką – dabar“, – paragino jis.

Kijevas ir Vašingtonas kaltina Rusiją mėginant inscenizuoti kokią nors ataką, neva įvykdytą Ukrainos, kad galėtų pradėti didelio masto karinį įsiveržimą.

Kremlius yra sutelkęs prie sienų su Ukraina apie 150 tūkst. karių.

Suintensyvėjus apšaudymams Maskvos remiamų separatistų lyderiai Donecko ir Luhansko srityse paskelbė apie visuotinę mobilizaciją ir civilių gyventojų evakuaciją iš savo kontroliuojamų teritorijų į Rusiją.NAUJAUSI KOMENTARAI

ogi

ogi portretas
cia politklounai juokina /nors cia nebejuokas/ netik pasauli bet pastato i kvaila padeti pentagona parodydams kad seimininkas padeties ne jis ir ne bidklounas o obamosad su clintonsaika?=== ===

rusai puola

rusai puola portretas
o beretnykai bezda ant peciaus... valinkit ukrainos gint, veltedziai nukvake

= > 999999

 = > 999999 portretas
Ne Tau Labuse galvoti apie tai. Nusipirk pampersu ...
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių