Rusijos kalėjimų pareigūnai grasina maitinti A. Navalną per prievartą

Rusijos kalėjimų pareigūnai garsina pradėti jėga maitinti kalintį Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną, nuo bado streiko pradžios netekusį 8 kg svorio, pirmadienį pranešė jo bendražygiai.

„Matydama bado streiko rimtumą administracija kas dieną grasina pradėti maitinimą per prievartą“, – parašė A. Navalno bendražygiai socialiniame tinkle „Twitter“.

Jie nurodė, kad A. Navalnas, praėjusią savaitę pranešęs, kad jį kamuoja kosulys ir kad jis turi temperatūros, buvo sugrąžintas iš kalėjimo ligoninės.

„Jie vis dar neleidžia, kad jį apžiūrėtų gydytojas“, – sakė opozicionieriaus bendražygiai.

44-erių A. Navalnas dabar sveria 77 kg, o kovo 31-ąją, kai jis pradėjo bado streiką, jo svoris siekė 85 kg, sakė jie.

1,89 m ūgio A. Navalnas kalinamas jau neteko daug svorio dar prieš paskelbdamas bado streiką. Vasarį, kai pateko į koloniją, jis svėrė 93 kilogramus.

A. Navalnas buvo areštuotas sausį, vos sugrįžęs iš Vokietijos, kur jis buvo gydomas po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Kitą mėnesį jis buvo nuteistas kalėti pustrečių metų už lygtinio paleidimo sąlygų pažeidimą jam anksčiau iškeltoje sukčiavimo byloje.

A. Navalno teisininkų komanda, praėjusią savaitę aplankiusi jį kolonijoje Pokrovo mieste, esančiame maždaug 100 kilometrų į rytus nuo Maskvos, sakė, kad jis, be kita ko, pradeda nebejausti savo rankų.

„Kankinamas nekaltas žmogus“

A. Navalno advokatė Olga Michailova sakė, kad jam atliktas MRT tyrimas rodo, jog jis turi dvi tarpslankstelinių diskų išvaržas, taip pat vieną persistūmusį diską.

Pirmadienį, Rusijai minint 60-ąsias legendinio skrydžio, per kurį Jurijus Gagarinas tapo pirmuoju į kosmosą pakilusiu žmogumi, metines, A. Navalno komanda paragino rusus nepamiršti opozicionieriaus sunkios padėties, nepaisant didelio masto Kosmonautikos dienos minėjimų.

„Taip, Kosmonautikos diena, žinoma, šauni. Tačiau šiuo metu mūsų šalyje visų akivaizdoje kalėjime kankinamas nekaltas žmogus“, – tviteryje parašė A. Navalno bendražygė Liubov Sobol.

Opozicionieriaus advokatai reikalauja perkelti jį į ligoninę ne kalėjime. Kremlius tvirtina, kad A. Navalnas nesulauks jokio ypatingo elgesio.

A. Navalnas jau dešimtmetį nepalieka Kremliaus ramybėje tirdamas aukšto rango pareigūnų korupciją ir organizuodamas didžiulius protestus visoje Rusijoje.

A. Navalno bendražygiai pradėjo jo išlaisvinimo kampaniją ir paskelbė apie planus surengti „didžiausius protestus šiuolaikinėje Rusijoje“.

A. Navalno interneto svetainėje paskelbtame pareiškime rusai raginami užsiregistruoti į protestus interaktyviame žemėlapyje ir sakoma, kad protestų data bus paskirta, kai dalyvauti norinčių žmonių skaičius pasieks bent 500 tūkstančių. Pirmadienį užsiregistravusiųjų jau buvo beveik 420 tūkstančių.

Komanda, reguliariai susidurianti su teisėsaugos kratomis ir areštais, sekmadienį taip pat atidarė naują biurą Šiaurės Kaukaze, Dagestano respublikoje.

Tačiau A. Navalno politinių biurų regioninį tinklą koordinuojantis Leonidas Volkovas pirmadienį tviteryje parašė, kad „abu jo darbuotojai dingo“.

Tuo metu asmeninei A. Navalno gydytojai Anastasijai Vasiljevai skirta 180 tūkst. rublių (per 1,9 tūkst. eurų) baudą už viešosios tvarkos pažeidimą, pirmadienį informavo jai atstovaujantys advokatai iš teisių gynimo grupės „Agora“.

A. Vasiljeva, vadovaujanti medikų profesinei sąjungai „Gydytojų aljansas“, kritikuojančiai vyriausybę, praėjusią savaitę nuvyko prie kolonijos, kur kalinamas A. Navalnas, reikalauti suteikti jam tinkamą medicininę pagalbą.

Ji ir dar aštuoni protestuotojai buvo sulaikyti policijos, o praėjusį ketvirtadienį teismas keturis iš jų savaitei pasiuntė už grotų.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Ž!mogaus teisė nusižudyti gerbtina

Ž!mogaus teisė nusižudyti gerbtina portretas
Gal netrukdykite Navalnui nusižudyti badavimo būdu. Neprievartaukit jo valgyti!

Anonimas

Anonimas portretas
Kam jį šerti ? Tegul stimpa.....

kada

kada portretas
baiksit si isskirtyni politcirka pats gi grizo tai nors gyvas nes privalejo vykdyt sutarti kitu atveju butu nurase ant novicok ir nesvarbu kas ji sutepe ar meiluze pabegusi londonan neturinti savo duomenu /spec t/ bet niekas nezino tai lieka ??? atviri bet skandalas D...?...
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių