Rusijoje pirmą kartą kalėti nuteista Jehovos liudytoja

Rusijos teismas trečiadienį skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę vienai Jehovos liudytojų religinės grupės narei. 

69 metų Valentina Baranovskaja tapo pirmąja Rusijoje nuteista Jehovos liudytoja, šalyje tęsiantis susidorojimui su šio JAV užgimusio krikščioniško judėjimo sekėjais.   

2017 metais Rusija uždraudė šią religinę organizaciją, priskyrusi ją ekstremistinėms. Nuo to laiko keliems jos nariams buvo paskirtos griežtos laisvės atėmimo bausmės.

Sibire esančio Abakano miesto teismas trečiadienį skyrė V. Baranovskajai dvejus metus nelaisvės pataisos kolonijoje už dalyvavimą uždraustos organizacijos veikloje, pranešė Jehovos liudytojai. 

Tokiam žiaurumui nėra pateisinimo. Šiuolaikinė Rusija pagal nepagrįsto religinio persekiojimo mastą artėja prie Sovietų Sąjungos.

Jos sūnui Romanui Baranovskiui teismas skyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę už uždraustos organizacijos veiklos organizavimą.

Judėjimas nurodė, kad V. Baranovskaja tapo pirmąja Jehovos liudytojų bendruomenei priklausančia moterimi, šiuolaikinės Rusijos pasiųsta už grotų dėl savo tikėjimo.  

Europos Jehovos liudytojų asociacijos atstovas Jaroslavas Sivulskis sakė, kad ši teismo nutartis „represijas prieš Jehovos liudytojus perkėlė į naują lygį“.

„Tokiam žiaurumui nėra pateisinimo. Šiuolaikinė Rusija pagal nepagrįsto religinio persekiojimo mastą artėja prie Sovietų Sąjungos“, – sakė jis.

V. Baranovskaja buvo pasiųsta už grotų nepaisant fakto, kad pernai vasarą jai buvo diagnozuotas išeminis insultas, nurodė judėjimas. 

Prokurorai prašė teismo moteriai skirti penkerius metus nelaisvės, jos sūnui – aštuonerius metus. 

Nors prezidentas Vladimiras Putinas 2018-aisiais pareiškė, kad Jehovos liudytojai neturėtų būti laikomi teroristais, Maskva ir toliau imasi teisinių veiksmų jų atžvilgiu.

Rusijos Ortodoksų Bažnyčia pasisako prieš Jehovos liudytojus, o vienas Bažnyčios pareigūnas pavadino juos „destruktyvia sekta“.

XIX amžiaus pabaigoje JAV įkurtas religinis judėjimas buvo ne kartą kaltintas atsisakantis gerbti tokius valstybės simbolius kaip vėliava.NAUJAUSI KOMENTARAI

prisiminiau

prisiminiau portretas
sena knyga /pasaka/ guliverio keliones kur 1 saloje elito vaidmeni atliko intelektualus zirgai kurius aptarnavo zmogiskos butybes vardu Jahu tai duda peno pamastymui kas yra gyvybe ir dvasia kurios daznai nesiderina absoliuciai 1 nuo kitos?;

o

o portretas
gal tai zydu /nitan/ JAHU lidytojai jam besimeldziantys juk politika ir religija tai 2 demonai 1e kune o pasekmes tos pacios ir ?... v i s i e m s....

Reikia džiaugtis juk

Reikia džiaugtis juk portretas
Dabar kaliniai bus arčiau prie tikėjimo. Gal Jehova padės priartėti prie tiesos kelio ir daugiau nenusikalsti. Jehovos liudytoją reikia kalinti kartu su Nasralnu. Gal Nasralno protelis prašviesės.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių