Per išpuolį prie Kapitolijaus vienas iš sužeistų policininkų mirė

Vienas iš dviejų JAV Kapitolijaus policijos (USCP) pareigūnų, sužeistų penktadienį, kai užpuolikas į juos nukreipė savo automobilį prie Kongreso buveinės Vašingtone, nuo patirtų sužalojimų mirė, pranešė policija.

„Vienas iš mūsų pareigūnų nuo sužalojimų mirė“, – per spaudos konferenciją sakė USCP vadovo pareigas einanti Yogananda Pittman (Jogananda Pitman).

Ji patvirtino, kad įtariamasis, kuris per šią ataką buvo pašautas, irgi neišgyveno. Pasak jos, policininkai šovė į užpuoliką, kai šis iššoko iš sudaužyto automobilio ir puolė juos, grasindamas peiliu.

Y. Pittman sakė, kad vieną iš policininkų užpuolikas sužalojo peiliu.

„Tačiau užpuoliko motyvų kol kas nežinome“, – sakė Vašingtono policijos vadovo pareigas einantis Robertas Contee (Robertas Kontis). Jokių detalių apie įtariamojo tapatybę jis nepateikė.

„Neatrodo, kad tai yra susiję su terorizmu, bet, aišku, toliau tiriame“, – sakė R. Contee.

Po incidento buvo mobilizuota Nacionalinė gvardija, o darbuotojams didžiuliame Kapitolijaus komplekse buvo liepta nesiartinti prie langų ir pasislėpti.

Šis incidentas įvyko Vašingtone tebetvyrant didelei įtampai, praėjus beveik trims mėnesiam po ankstesnio prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) šalininkų smurtinio įsiveržimo į Kapitolijų, kai įstatymų leidėjai buvo susirinkę patvirtinti prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) pergalės rinkimuose.

Po naujausio incidento Kapitolijaus kompleksas buvo uždarytas. Darbuotojai sakė negalintys įeiti į pastatus arba iš jų išeiti. Įstatymų leidėjai šiuo metu atostogauja.

Kapitolijus buvo pradėjęs atsidaryti po sausio 6-ąją įvykusių riaušių, ir naujausias incidentas įvyko vietoje, iš kurios buvo pašalintos eismo užtvaros.

Užpultas patikros postas yra maždaug už 90 metrų nuo įėjimo į Kapitolijų Senato rūmų pusėje.

Šį patikros postą darbo dienomis paprastai kerta senatoriai ir Senato darbuotojai.

Internete paskelbtame vaizdo įraše matyti tamsios spalvos sedanas, atsitrenkęs į užtvarą, ir transporto priemonę tikrinantis kinologas su tarnybiniu šunimi.

Kai įvyko šis incidentas, prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) buvo ką tik išvykęs iš Baltųjų rūmų į rezidenciją Kemp Deivide. Jį lydėjęs Nacionalinio saugumo tarybos narys informavo šalies vadovą apie šį įvykį.

„Tiesiog prašau visuomenė toliau melstis už JAV Kapitolijaus policiją ir [pareigūnų] šeimas, – saka Y. Pittman. – Po sausio 6-osios įvykių šis laikotarpis JAV Kapitolijaus policijai buvo itin sunkus, juolab po šiandienos įvykių.”

AFP nuotr.

Vis dėlto pareigūnai jokio tiesioginio ryšio tarp penktadienio išpuolio ir sausio 6-osios riaušių kol kas neįžvelgė.

Minėtos riaušės pareikalavo penkių žmonių gyvybių. Tarp šių aukų buvo Kapitolijaus policijos pareigūnas Brianas Sicknickas (Brajenas Siknikas) – vienas iš mėginusių sulaikyti įtūžusių protestuotojų minią, besiveržiančią į Kongreso kompleksą. Po tų neramumų Kapitolijus buvo apjuostas aukšta tvora ir ribojo eismą aplinkinėmis gatvėmis.

Pasak Y. Pittman, įtariamasis anksčiau veikiausiai nebuvo pakliuvęs į teisėsaugos akiratį. Vis dėlto šis išpuolis pabrėžė faktą, kad Kapitolijus ir jį saugantys pareigūnai išlieka potencialaus smurto taikiniai.

 

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Tai

Tai portretas
Noah Green, 25 m.

Anonimas

Anonimas portretas
Kaip faina. Trinti tas siuksles be gailescio. Komunistine Amerika privalo pastipti.

policajai saugo Bidona kad velniai

policajai saugo Bidona kad velniai portretas
nenujotu....
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių