Prancūzijos profsąjungos vėl rengia masines demonstracijas prieš pensijų reformą

Prancūzijos mokytojai antradienį surengė antrą streiką per savaitės laikotarpį ir vėl išėjo į gatves, šalyje šeštą dieną tęsiantis protestams prieš planuojamą pensijų sistemos reformą.

Streikai labiausiai paveikė sostinę. Paryžiuje streikuoja maždaug 35 proc. mokytojų, visoje šalyje – maždaug 12,5 proc., paskelbė švietimo ministras Jeanas-Michelis Blanquer (Žanas Mišelis Blankė).

Viešasis transportas mieste taip pat beveik sustojo. Įprastu režimu veikė tik dvi iš 16 metropoliteno linijų, devynios linijos buvo visiškai uždarytos, nereguliariai kursavo priemiestiniai traukiniai.

Visuotinis streikas, dėl kurio buvo sustojęs tarpmiestinių traukinių eismas ir atšaukta dešimtys lėktuvų skrydžių, yra didžiausias profsąjungų galių demonstravimas nuo 2017 metų, kai prezidentu tapęs E. Macronas pažadėjo sumažinti valstybės išlaidas ir padaryti šalies ekonomiką konkurencingesne.

Paryžiaus priemiestinių geležinkelių tarnybos vadovas  Alainas Krakovitchius (Alenas Krakovičius) antradienį perspėjo, kad chaosas veikiausiai truks „iki savaitės pabaigos“, tačiau kai kurie profsąjungų lyderiai ketina nesitraukti iki Kalėdų.

„Pensijos yra visą tą nepasitenkinimą jungiantis elementas“, – sakė profsąjungos CGT vadovas Philippe'as Martinezas (Filipas Martinezas).

Profesinės sąjungos tikisi, kad šimtai tūkstančių žmonių antradienį vėl išeis į gatves protestuoti prieš E. Macrono ketinimus pakeisti šiuo metu Prancūzijoje taikomus 42 pensijų planus vienintele taškais pagrįsta sistema. Be to, ją įvedus prancūzams tektų dirbti ilgiau.

Gruodžio 5-ąją, pirmą streiko dieną, į miestų ir miestelių gatves išėjo daugiau nei 800 tūkst. žmonių.

Buvusį investicijų bankininką E. Macroną prancūzai taip pat kaltina bandymu pertvarkyti brangiai atsieinančią, bet labai vertinamą valstybės paslaugų sistemą.

Vyriausybė tvirtina, kad naujasis pensijų planas, panaikinsiantis dabartines privilegijas daugybės profesijų atstovams – nuo traukinių mašinistų iki baleto šokėjų, bus teisingesnis ir tvaresnis.

Trečiadienį premjeras Edouard'as Philippe'as (Eduaras Filipas) išsamiau pristatys naująjį pensijų planą, sakydamas ilgai lauktą kalbą. Kaip manoma, jis praneš apie kelias nuolaidas, kad planas atrodytų patrauklesnis.

Tačiau profsąjungos kol kas nelinkusios eiti į kompromisą ir žada tęsti streiką, kol naujo pensijų plano bus atsisakyta.NAUJAUSI KOMENTARAI

David Graeber

David Graeber portretas
Prancūzijos valstybės skola yra astronominė, siekia apie 120 proc. BVP, bet chalopams nusispjauti. Duok čia ir dabar - pensijas, pašalpas, dar ilgesnes atostogas. Iš kur paimti, kai dauguma gamybos iškeltą į Aziją ? O man nesvarbu. Duok ir viskas.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių