Šaudynės Paryžiaus centre: žuvo trys žmonės, įtariamasis – sulaikytas

Po penktadienį įvykusio šaudymo kurdų kultūros centre ir kirpykloje Paryžiaus centrinėje miesto dalyje mirė trečias žmogus, pranešė miesto prokurorė.

„Trys žmonės negyvi, vienas žmogus gydomas reanimacijoje, du sunkiai sužeisti, o įtariamasis, kuris buvo suimtas, taip pat buvo sužeistas, ypač į veidą“, – žurnalistams įvykio vietoje teigė Paryžiaus prokurorė Laure Beccuau (Lor Bekiujo).

Šūviai Paryžiaus centre esančiame kurdų kultūros centre ir kirpykloje prieš pat vidurdienį vietos (13 val. Lietuvos) laiku sukėlė paniką rajone, kuriame gausu parduotuvių, restoranų ir barų. Be to, šiame rajone gyvena daug kurdų.

Liudininkai naujienų agentūrai AFP pasakojo, kad šaulys, kurį policija apibūdino kaip baltaodį, žinomą dėl dviejų ankstesnių bandymų nužudyti, iš pradžių taikėsi į kurdų kultūros centrą, o paskui užėjo į netoliese esančią kirpyklą, kur jį sulaikė policija.

„Matėme, kaip į kurdų kultūros centrą įėjo pagyvenęs baltaodis vyriškis ir pradėjo šaudyti, paskui jis nuėjo į greta esančią kirpyklą“, – AFP telefonu pasakojo netoliese esančiame restorane dirbantis Romainas (Romenas).

Vietos gyventojas Emmanuelis Boujenanas (Emaniuelis Buženanas) AFP irgi sakė, kad vyras buvo sulaikytas kirpykloje.

„Buvo panikuojančių žmonių, kurie šaukė policijai ir rodė į saloną: „Jis ten, jis ten, eikite vidun“, – pasakojo jis.

Jis teigė matęs du žmones ant salono grindų su žaizdomis ant kojų.

Trys žmonės negyvi, vienas žmogus gydomas reanimacijoje, du sunkiai sužeisti, o įtariamasis, kuris buvo suimtas,

Kurdų bendruomenės centre „Centre Ahmet Kaya“ veikia labdaros organizacija, siekianti integruoti Paryžiaus regiono kurdus.

Septyni ar aštuoni šūviai

Policijos šaltiniai šaulį apibūdino kaip baltaodį Prancūzijos pilietį, žinomą dėl dviejų ankstesnių pasikėsinimų nužudyti 2016 ir 2021 metais.

Pasak prokurorės, įtariamasis anksčiau yra sulaukęs kaltinimų rasistiniu smurtu.

Jis įtariamas praėjusių metų gruodžio 8-ąją Paryžiaus stovykloje peiliu užpuolęs mažiausiai du migrantus, žurnalistams sakė L. Beccuau.

Ji sakė, kad per šį išpuolį prancūzas, į pensiją išėjęs traukinio mašinistas, taip pat, kaip manoma, apgadino kelias palapines migrantų stovykloje, esančioje Bersi parke Paryžiaus rytuose.

Vėliau jis buvo apkaltintas tyčiniu ginkluotu smurtu iš rasistinių paskatų ir uždarytas į areštinę, sakė prokurorė ir pridūrė, kad vyras buvo paleistas neseniai.

Ji sakė, kad klausimas, ar penktadienio išpuolį lėmė rasizmas, „akivaizdžiai bus įtrauktas į mūsų tyrimą, kuris dabar pradedamas pasitelkus daugybę žmonių“.

Jo motyvai lieka neaiškūs, tačiau jo tapatybė ir taikinys iš karto sukėlė įtarimų, kad šaudymas galėjo būti susijęs su rasiniais motyvais.

Vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas (Žeraldas Darmanenas) ne kartą įspėjo apie smurtaujančių kraštutinių dešiniųjų grupuočių pavojų Prancūzijoje.

Kraštutinių kairiųjų partijos „La France Insoumise“ („Nenugalėtoji Prancūzija“, LFI) parlamentinės frakcijos vadovė Mathilde Panot (Matild Pano) iš karto pirštu bedė į kraštutinius dešiniuosius ir pavadino tai „rasistiniu išpuoliu“.

Šaulys buvo sužeistas ir „nugabentas į ligoninę“, šaudymo vietoje sakė 10-ojo rajono merė Alexandra Cordebard (Aleksandra Kordebar).

Vienos iš rajone esančių parduotuvių savininkių AFP pasakojo, kad 10-ajame rajone esančioje Angeno gatvėje girdėjo septynis ar aštuonis šūvius ir sakė, kad „kilo visiška panika. Užsidarėme viduje“.

Kai kurie kurdų centro nariai verkė ir guosdami vieni kitus apsikabino.

„Tai vėl prasideda. Jūs mūsų nesaugote. Mus žudo!“ – šaukė vienas iš jų netoliese esančiai policijai.

Dažnai apibūdinami kaip didžiausia pasaulyje tauta, neturinti savo valstybės, kurdai yra musulmonų, bet ne arabų etninė grupė, paplitusi Sirijoje, Irake ir Irane, susidurianti su persekiojimais ir smurtu.

Žinia apie šaudymą sukėlė nerimą mieste, kuris nuo 2015 metų ne kartą tapo islamistų teroristų grupuočių taikiniu.

Paryžiuje taip pat retkarčiais kyla gaujų smurto protrūkiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Arijas

Arijas portretas
Stai ka reiskia, kai i Europa privaziuoja svetimo mentaliteto gyviai...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių