Po rusų televizijos „YouTube“ kanalų užblokavimo Maskva grasina blokuoti pačią „YouTube“

Rusijos žiniasklaidos reguliavimo tarnyba „Roskomnadzor“ trečiadienį pagrasino suvaržyti galimybes naudotis „YouTube“, šiai dalijimosi vaizdais platformai blokavus rusų valstybinio transliuotojo RT kanalus vokiečių kalba.

„Roskomnadzor“ apkaltino „YouTube“ cenzūra ir sakė, kad gali būti pareikštas įspėjimas dėl teisės į žodžio laisvę pažeidimų.

„Įstatymu numatomos galimybių naudotis visiško ar dalinio apribojimo priemonės“, jei tokie įspėjimai būtų ignoruojami, nurodė tarnyba.

„Roskomnadzor“ kreipėsi į „Google“ vadovybę su reikalavimu „kuo greičiau“ atblokuoti RT „YouTube“ kanalus „RT DE“ ir „Der Fehlende Part“.

„Roskomnadzor“ laiške sakoma, kad užblokavusi šiuos kanalus „Google“ vadovybė pažeidžia pagrindinius laisvo informacijos skleidimo ir gavimo principus.

Rusijos žiniasklaidos reguliavimo tarnyba tai pavadino rusiškų žiniasklaidos priemonių cenzūravimu ir teigė, kad „YouTube“ administracija reguliariai cenzūruoja rusiškų žiniasklaidos priemonių paskyrose skelbiamą informaciją.

Antradienį RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonjan pranešė, kad „YouTube“ pašalino – be galimybės atkurti – du vokiškus RT kanalus.

Vėliau „Google“ spaudos tarnyba šių kanalų pašalinimą paaiškino naudojimosi platforma sąlygų pažeidimais.

„YouTube“ turi aiškias taisykles... ir jose išdėstoma, kas leistina platformoje. „RT DE“ buvo įspėtas dėl turinio, kuriuo pažeidžiamos mūsų taisyklės dėl melagingos informacijos apie koronavirusinę infekciją COVID-19, skelbimo. Dėl to sustabdytos jų teisės skelbti vaizdo medžiagą“, – sakoma pranešime.

„Stabdant teises kanalo savininkai bandė apeiti suvaržymus pasinaudodami kitu kanalu; dėl to abu kanalai buvo uždaryti“, – nurodoma jame.

Rusija pastaruoju metu didino spaudimą užsienio technologijų milžinėms, siekdama labiau kontroliuoti turinį, prieinamą interneto vartotojams jos teritorijoje.

Prieš šį mėnesį įvykusius parlamento rinkimus žiniasklaidos reguliavimo tarnyba blokavo dešimtis interneto svetainių, susijusių su opozicijos aktyvistu Aleksejumi Navalnu, kurio organizacijos Rusijoje buvo paskelbtos ekstremistinėmis ir uždraustos.

Suvaržymų nepaisiusioms platformoms, tarp jų „Twitter“, „Google“ ir „Facebook“, teismai skyrė virtinę baudų, kovo mėnesį buvo pradėta riboti „Twitter“ paslaugų greitį.

Kremlius užsipuolė dėl „cenzūros“

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas trečiadienį apkaltino „YouTube“ cenzūra. Toks žingsnis žengtas didėjant užsienio technologijų milžinių ir Kremliaus priešpriešai.

„Yra ženklų, kad pažeisti Rusijos Federacijos įstatymai – pažeisti gana šiurkščiai, nes... tai susiję ir su cenzūra, ir su trukdymu skleisti informaciją žiniasklaidoje“, – žurnalistams pareiškė D. Peskovas.

Pasak jo, šiuo atvejų taikytini Rusijos įstatymai, nes blokuoti kanalai – „RT DE“ ir „Der Fehlende Part“ – yra rusų kompanijos padaliniai, nors ir veikiantys Vokietijoje.

„Negalime ir nereikia atmesti galimybės imtis priemonių, kad priverstume šią platformą laikytis mūsų įstatymų, – sakė D. Peskovas. – Be abejo, tolerancija tokiems įstatymo pažeidimams turi būti nulinė.“

Berlynas įspėja Rusiją nekeršyti

Berlynas taip pat įspėjo Maskvą nekeršyti už šį žingsnį vokiečių žiniasklaidos priemonėms Rusijoje. 

„Bet kas, raginantis imtis atsakomųjų žingsnių, nedraugiškas žiniasklaidos laisvei“, – žurnalistams Berlyne sakė kanclerės Angelos Merkel atstovas Steffenas Seibertas (Štefenas Zeibertas).

Jis pridūrė, kad šis „YouTube“ žingsnis „nebuvo valstybės priemonė“.  

„Vokietijos vyriausybė su tuo niekaip nesusijusi“, – sakė S. Seibertas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių