Quantcast

Po korupcijos skandalų Ukraina keičia gynybos ministrą

Ruošiantis Rusijos puolimui ir nuvilnijus korupcijos skandalams, Ukrainos gynybos ministrą pakeis karinės žvalgybos vadovas, sekmadienį pareiškė vienas aukšto rango įstatymų leidėjas.

„Kyryla Budanovas vadovaus Gynybos ministerijai, o tai visiškai logiška karo metu“, – sakė aukšto rango įstatymų leidėjas Davydas Arachamija, turėdamas omenyje 37 metų karinės žvalgybos vadovą.

56 metų Oleksijus Reznikovas bus paskirtas strateginės pramonės ministru, teigė įstatymų leidėjas, nenurodydamas planuojamų pertvarkymų terminų.

„Karas diktuoja personalo politiką“, – pridūrė D. Arachamija, kuris yra prezidento Volodymyro Zelenskio partijos vadovas.

„Laikas ir aplinkybės reikalauja pastiprinimo ir persigrupavimo. Tai vyksta dabar ir vyks ateityje, – pridūrė jis. – (...) Priešas ruošiasi pulti. Mes ruošiamės gintis.“

Interviu vietos naujienų svetainei O. Reznikovas sakė, kad jam nebuvo pranešta apie naują paskyrimą į Strateginės pramonės ministeriją.

Stresą, kurį patyriau šiais metais, sunku tiksliai išmatuoti. Aš nieko nesigėdiju.

„Galiu pasakyti, kad man tai nauja informacija. Apie Strateginės pramonės ministeriją su Ukrainos prezidentu nesu kalbėjęs“, – teigė jis.

Vienas iš geriausiai žinomų Ukrainos karo pastangų figūrų, O. Reznikovas 2021 metais lapkritį paskirtas gynybos ministru ir padėjo užsitikrinti Vakarų ginklų Ukrainos pajėgoms paremti.

Tačiau jo ministeriją krečia korupcijos skandalai.

O. Reznikovo pavaduotojas buvo priverstas atsistatydinti sausio pabaigoje, kai ministerija buvo apkaltinta pasirašiusi sutartis dėl maisto produktų, kurių kainos du ar tris kartus viršijo šiuo metu galiojančias pagrindinių maisto produktų kainas.

Anksčiau sekmadienį kalbėdamas su žurnalistais O. Reznikovas sakė, kad tik prezidentas Volodymyras Zelenskis, kuris praėjusią savaitę sustiprino pastangas kovoti su korupcija, gali nuspręsti jo likimą.

„Stresą, kurį patyriau šiais metais, sunku tiksliai išmatuoti. Aš nieko nesigėdiju, – teigė O. Reznikovas. – Mano sąžinė visiškai švari.“


Šiame straipsnyje: Oleksijus Reznikovasgynybos ministraskorupcijos skandalaikaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių