A. Navalnas smerkia naują bylą prieš jį: man pateikti absurdiški kaltinimai

Įkalintas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas trečiadienį pasmerkė jam pateiktus kaltinimus ekstremizmu, o jo komanda teigia, kad valdžios institucijos ruošiasi naujam svarbiam teismo procesui prieš jį.

„Man pateikti absurdiški kaltinimai, pagal kuriuos man gresia iki 35 metų“ nelaisvės, sakė A. Navalnas, vaizdo ryšiu dalyvaudamas teismo posėdyje.

46-erių A. Navalnas teigė, kad jam buvo pranešta, jog jį dėl kaltinimu terorizmu atskirai teis karinis tribunolas.

Jis pridūrė, kad jam gali grėsti kalėjimas iki gyvos galvos.

Vienas A. Navalno bendražygis teigė, kad tyrėjai bando susieti opozicionieriui pateiktus kaltinimus terorizmu su sprogimu, per kurį anksčiau šį mėnesį žuvo karo temomis rašydavęs Rusijos tinklaraštininkas.

Praėjusių metų spalį A. Navalnas paskelbė, kad tyrėjai jam iškėlė naują baudžiamąją bylą dėl to, kas vadinama teroristine ir ekstremistine veikla bei nacistinės ideologijos reabilitavimu.

A. Navalnas, kuris anksčiau organizuodavo masinius protestus prieš Kremlių, šiuo metu atlieka devynerių metų laisvės atėmimo bausmę už turto pasisavinimą ir kitus kaltinimus.

Pagrindinė Rusijos opozicijos figūra savo kelionės į Sibirą metu 2020-aisiais buvo apnuodytas sovietmečiu sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Dėl apnuodijimo jis kaltina Kremlių, pastarasis tai neigia.

Jis gydėsi Vokietijoje ir 2021-ųjų sausį grįžo į Rusiją, kur, vos nusileidęs Maskvos oro uoste, buvo suimtas.

Kaltinimus bandoma sieti su sprogdinimu Peterburge

Iš pradžių A. Navalnui buvo skirta pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė už lygtinio paleidimo taisyklių pažeidimą. Pernai jis buvo nuteistas devynerių metų laisvės atėmimo bausme už sukčiavimą ir nepagarbą teismui. Šiuo metu jis atlieka bausmę griežto režimo kalėjime, esančiame už 250 km į rytus nuo Maskvos.

Nauji kaltinimai A. Navalnui susiję su jo antikorupcinio fondo veikla ir svarbiausių jo bendražygių pareiškimais. Jo sąjungininkas Leonidas Volkovas sakė, kad kaltinimai atgaline data kriminalizuoja visą A. Navalno fondo veiklą nuo jo įkūrimo 2011-aisiais ir už tai gresia bausmė iki 35 metų kalėjimo.

A. Navalno bendražygis Ivanas Ždanovas trečiadienį sakė, kad tyrėjai peržiūrinėja kaltinimus, siekdami susieti juos su sprogdinimu, per kurį anksčiau šį mėnesį Sankt Peterburgo kavinėje žuvo žinomas Rusijos tinklaraštininkas Vladlenas Tatarskis.

Valdžios institucijos 26 metų Sankt Peterburgo gyventoją Darją Trepovą, kuri buvo užfiksuota vaizdo įraše, kai prieš pat sprogimą įteikė V. Tatarskiui statulėlę, apibūdino kaip aktyvią A. Navalno šalininkę. Jos taip pat apkaltino I. Ždanovą ir L. Volkovą ne kartą raginus vykdyti ardomąją veiklą Rusijoje.

Nauji kaltinimai A. Navalnui pateikti valdžiai toliau vykdant plataus masto susidorojimą su kitaminčiais karo Ukrainoje klausimu, kurį opozicionierius griežtai kritikuoja.

Trečiadienį viename Maskvos teisme vyko posėdis, kuriame buvo aptarti pasirengimo A. Navalno bylos dėl kaltinimų ekstremizmu procesui klausimai. A. Navalnas paprašė daugiau laiko išstudijuoti 196 bylos dokumentus.

Nerimas dėl sveikatos

Teisėjas netrukus nusprendė, kad posėdis turėtų vykti už uždarų durų, nes byla susijusi su slapta informacija.

Tai bandymas neteisėtai apriboti mano galimybę susipažinti su bylos medžiaga ir neleisti, kad kas nors apie tai sužinotų.

„Tai bandymas neteisėtai apriboti mano galimybę susipažinti su bylos medžiaga ir neleisti, kad kas nors apie tai sužinotų“, – sakė A. Navalnas prieš baigiantis viešai posėdžio daliai.

Teisėjas suteikė A. Navalnui 10 dienų susipažinti su savo baudžiamąja byla. Kito posėdžio data dar nepaskirta.

A. Navalnas atmeta kaltinimus kaip politinį susidorojimą ir Rusijos valdžios institucijų bandymą kuo ilgiau neleisti jam dalyvauti politikoje.

Jo bendražygiai ir šalininkai vis labiau nerimauja dėl prastėjančios jo sveikatos. Anksčiau šį mėnesį jie teigė, kad A. Navalną kamuoja ūmūs skrandžio skausmai, ir dalijosi įtarimais, kad jis pamažu nuodijamas.

Įkalintam A. Navalnui kelis mėnesius yra tekę praleisti mažytėje vienvietėje kameroje už tariamus drausmės pažeidimus, pavyzdžiui, už tai, kad neva tinkamai neužsisegė kalėjimo uniformos, tinkamai neprisistatė sargybiniui arba nustatytu laiku nenusiprausė veido.

Jo šalininkai kaltina kalėjimo vadovybę, kad ji nesuteikia opozicionieriui tinkamos medicininės pagalbos, kameroje naudoja akinamai ryškią šviesą ir patalpino jį šalia psichiškai nestabilaus asmens.

Antradienį A. Navalnas pareiškė, kad vos pasibaigus 15 parų karceryje bausmei, jam iš karto buvo liepta jame praleisti dar 15 parų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tik nesvaikit

Tik nesvaikit portretas
putlerio netolima perspektyva - Hagoje, o tai bus preliudija į Navalno laisvę...

Nejaugi

Nejaugi  portretas
Sugebejo pats sau nuleist i burna?Musiau Hatha-Yoga Praktikuoja,sekmes,bet uz tai gali dadeti metuku iskrypeliui.

Anonimas

Anonimas portretas
O koks, pamenu, buvo narsus gaidys....dar prieš porą metų garsiai kudakavo , manėsi esąs nenugalimas. . Tik, matosi, jau jo dainelė sudainuota. Ir jo pakalikai kažkaip nutilo ..ir saakašvilis jau baigia nudvėsti ...va taip ...
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių