Per naujus „geltonųjų liemenių“ protestus kilo susirėmimų su policija

 • Teksto dydis:

Paryžiaus centre šeštadienį susirinkę demonstrantai nusiaubė parduotuvių Eliziejaus Laukų prospekte per jau 18-ą savaitgalį iš eilės rengiamus „geltonųjų liemenių“ protestus, išsiskyrusius didesniu smurtu, nors pastarosiomis savaitėmis šios demonstracijos atrodė jau blėstančios.

Tarp vandalų nuniokotų objektų buvo „Boss“ vyriškų drabužių krautuvė ir gurmaniškas restoranas „Fouquet's“. Be to, grupės kaukėtų demonstrantų svaidė akmenis į policininkus, gynusius Triumfo arkos memorialą.

Policija atsakė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankų čiurkšlėmis, bet nesugebėjo išsklaidyti radikaliau nusiteikusių protestuotojų, įrengusių gatvėse liepsnojančių barikadų. Šie vaizdai atgaivino prisiminimus apie gruodį sostinėje vykusias didžiausias „geltonųjų liemenių“ riaušes.

Šeštadieninis mėginimas atgaivinti šį judėjimą sutampa su Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono (Emanuelio Makrono) inicijuotų du mėnesius trukusių viešų debatų pabaiga. Šį užmojį prezidentas paskelbė reaguodamas į protestus, per kuriuos gruodį ir sausį nuolat kildavo riaušių.

Protestuotojai atmetė šias pastangas kaip dūmų uždangą.

Šeštadienienių protestų Dalyvių skaičius bus laikomas indikatoriumi, kiek tebėra remiamas šis judėjimas, prasidėjęs lapkritį nuo protestų prieš kuro brangimą, bet greitai peraugęs į platesnį nepasitenkinimo E. Macrono politika frontą.

Tūkstančiai žmonių susirinko į „XVIII aktą“ Eliziejaus Laukų prospekte, tapusiame pastaruosius keturis mėnesius Paryžių krėtusių protestų pagrindine arena. Nors „geltonųjų liemenių“ judėjimas atrodė beišsikvėpias, jo pagrindinius reikalavimus tebepalaiko didelė visuomenės dalis.

Triumfo arka, nuniokota protestuotojų per gruodžio 1-osios protestus, vėl atsidūrė susirėmimų centre.

Juodai apsirengę demonstrantai apsupo aikštę, kurioje stovi arka, ir svaidė į policininkus akmenis.

„Macronai, mes ateiname pričiupti tavęs namuose“, – skandavo kai kurie protestuotojai, turėdami omenyje prezidentūrą Eliziejaus rūmuose.

Priešpiet buvo sulaikytas 31 žmogus, nurodė policija.

Vidaus reikalų ministras Christophe'as Castaneras (Kristofas Kastaneras) pasmerkė šį smurtą, esa pakurstytą „ramybės drumstėjų profesionalų“, prasiskverbusių į eitynes. Jis sakė nurodęs policija „kuo griežčiausiai reaguoti į šias nepriimtinas atakas“.

„Norime rezultatų“

Pasak pareigūnų, praeitą savaitę šalyje vykusiose demonstracijose dalyvavo tik apie 28 tūkst. žmonių – dešimteriopai mažiau nei per pirmąjį didelį „geltonųjų liemenių“ protestą lapkričio 17 dieną.

Šeštadienio protesto organizatoriai sakė, kad jis bus „ultimatumas“ E. Macronui, todėl baimintasi, kad gali pasikartoti smurtas, kuris buvo būdingas kai kurioms ankstesnėms eitynėms.

Tvarką prižiūrėti buvo pasiųsta daugiau kaip 5 000 policininkų.

Eliziejaus Laukų prospektas buvo apjuostas didele saugumo pajėgų užkarda. Šiame rajone gruodžio 1-ąją demonstrantai nuniokojo Triumfo arkos memorialą ir daugybę parduotuvių, o šių neramumų vaizdai sukrėtė pasaulį.

Gruodį E. Macronas mėgino užgesinti šį judėjimą, pažadėjęs 10 mlrd. eurų vertės mokesčių lengvatų ir pašalpų mažas pajamas gaunantiems asmenims ir pensininkams.

Jis taip pat pradėjo „didžiuosius nacionalinius debatus“ internetu ir per susitikimus miestų rotušėse, kad visuomenė galėtų pateikti pasiūlymu, kaip šalis galėtų būti reformuota.

Tarp protestuotojų buvęs Laurent'as Casanova (Loranas Kazanova) sakė naujienų agentūrai AFP, kad jis atėjo šių konsultacijų pabaigos proga.

„Buvome kantrūs, bet dabar norime rezultatų“, – pabrėžė jis.

Šis protestas yra vienas iš kelių, šeštadienį planuojamų Paryžiuje. Klimato aktyvistai taip pat planuoja sostinėje surengti „Šimtmečio eitynes“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių