Nauji duomenys: A. Navalnas buvo apnuodytas Tomsko viešbutyje

 • Teksto dydis:

Rusijos žurnalistai iš „Projekt“ skelbia, kad Rusijos opozijos lyderis Aleksejus Navalnas buvo apnuodytas Tomsko viešbutyje, kur jam pakištas mineralinio vandens buteliukas su „Novičiok“ nuodais.

Apie tai skelbiama ir A. Navalno socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje. Teigiama, kad vandens buteliukas buvo perduotas į Vokietijos laboratoriją, kur ir surasti nuodų pėdsakai.

Rugpjūčio 20 d., kai buvo apnuodytas opozicijos politikas, dalis jo komandos vis dar buvo viešbutyje Tomske ir vos išgirdę apie tai, kad A. Navalnas blogai pasijuto lėktuve, tuojau pat ėmėsi tirti jo viešbučio kambaryje buvusius daiktus. Be kitų daiktų, jie surinko ir tuščius vandens buteliukus.

A. Navalno „Instagram“ paskyroje paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip politiko komandos nariai ir advokatai atvažiavo į viešbučio numerį.

Vėliau „Kovos prieš korupciją fondo“ žurnalistai perdavė visus surinktus daiktus tyrėjams Vokietijoje, kurie po dviejų savaičių išsiaiškino, kad nuodai slypėjo mineralinio vandens buteliuke.

„Vadinamasis butelis su „Novičioku“, na, tiksliau, paprastas plastikinis vandens butelis, ant kurio vėliau vokiečių laboratorijoje aptiko kovinės nuodingos medžiagos pėdsakų. Tai butelis iš numerio Tomsko viešbutyje, kur buvo apsistojęs pats Navalnas ir visa mūsų filmavimo grupė“, – sakoma pranešime.

Anot A. Navalno bendražygių, Vokietijos tyrėjų išvados leidžia neabejoti, kad politikas apnuodytas būtent „Novičiok“ medžiaga, ką iki šiol neigia Rusija. Pasak žurnalistų, tai – svarbus atradimas, leidžiantis tiksliai įvardinti politiko apnuodijimo vietą ir aplinkybes.

Rugsėjo 15 d. Rusijos Užsienio žvalgybos tarnybos (UŽT) vadovas Sergejus Naryškinas oficialiai pareiškė, kad rusų tyrėjai jokių nuodų pėdsakų neaptiko ir tai esą neleidžia pripažinti paties apnuodijimo fakto.

A. Navalnas praėjusį mėnesį pasijuto blogai lėktuve, skridusiame iš Tomsko. Lėktuvui skubiai nutūpus 44 metų politikas buvo nugabentas į Omsko miesto ligoninę, o po kelių dienų pervežtas į Berlyno kliniką.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Откуда взялась злосчастная бутылка? Давайте объясним, откуда взялось то, про что нам непрерывно задают вопросы. Так называемая “бутылка с «Новичком»”, ну, а точнее, обычная пластиковая бутылка из-под воды, на которой потом в немецкой лаборатории обнаружили следы боевого отравляющего вещества. Это бутылка из номера в томской гостинице, где останавливался сам Навальный и вся наша съемочная группа. Перенесемся обратно в 20 августа. В этот день часть нашей команды улетела в Москву, часть осталась в Томске доделывать видео. В полете Алексей потерял сознание и начал задыхаться, самолёт экстренно сел. Почти сразу сотрудники ФБК, которые остались в Томске, узнали о случившемся. В этот момент была сделана единственно возможная вещь. Они вызвали адвоката, поднялись в номер, из которого только что выехал Навальный, и начали фиксировать, описывать и упаковывать все, что там нашли. В том числе, и бутылки из-под гостиничной воды. Как это происходило, вы можете посмотреть на этом видео. Никакой особой надежды что-то такое обнаружить не было. Но поскольку нам было абсолютно ясно, что Навальный не “слегка заболел”, не “перегрелся” и Рафаэлкой здесь не поможешь, было решено забрать все, что может хоть как-то гипотетически пригодиться, и передать это врачам в Германии. То, что дело расследовать в России не будут, тоже было достаточно очевидно. Так и вышло: прошел почти месяц, Россия так и не признала отравление Алексея. Спустя две недели именно на бутылке из томского номера немецкая лаборатория обнаружила следы «Новичка». А потом еще три лаборатории, которые брали анализы у Алексея, подтвердили, что Навальный был отравлен именно им. Теперь мы понимаем: это было сделано до того, как он покинул свой номер, чтобы поехать в аэропорт. Сегодня в 20.00 в передаче «Россия Будущего» на ютюб-канале Навальный LIVE Георгий Албуров @alburov расскажет подробности.

A post shared by Алексей Навальный (@navalny) on

 


44-erių A. Navalnas, vienas pagrindinių prezidento Vladimiro Putino kritikų, rugpjūčio 20 dieną pasijuto blogai skrydžio iš Tomsko į Maskvą metu. Lėktuvas neplanuotai nutūpė Omske ir A. Navalnas komos būsenos buvo nuvežtas į Omsko ligoninę. Rugpjūčio 22-ąją jis buvo pervežtas į kliniką „Charite“ Berlyne.

Rugsėjo 2 dieną Vokietijos pareigūnai, remdamiesi šalies kariuomenės laboratorijos išvadomis, paskelbė, kad A. Navalno organizme aptikta nuodų iš nervus paralyžiuojančių medžiagų grupės „Novičiok“ pėdsakų.

Rugsėjo 7-ąją klinika „Charite“ pranešė, kad A. Navalnas pabudo iš dirbtinės komos, jo būklė pagerėjo.NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Reikia duoti nobelio premija tam kuris sukure toki novicioka nuo kurio niekas nemirsta:)

Fufaike

Fufaike portretas
Net nesugeba nunuodyti.dalba.jobai apsijuoke ant viso svieto eilini syki...ura tovarischi

Augis

Augis portretas
Navalni negerk samogono, iš baisesnis už ,, novičioka,, , jei rimtai čia muilo burbulas, Anglijoje vos ne visą miestą izoliavo, o čia rado buteliuką , nuvežė į Vokietiją ir nekas neužsikrete kaip pasakoj, babkiu nepasidalino ir nuodija ir galąbija vienas kita tai faktas, darytų kaip Lietuvoj, iškrito pro langą, uzspringo ir tvarka
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių