Mūšiai privertė persikelti pusę Kalnų Karabacho populiacijos

Pusė atsiskyrusio Kalnų Karabacho anklavo gyventojų buvo priversti palikti namus, kai prieš daugiau kaip savaitę prasidėjo įnirtingos kovos tarp vietinių armėnų ir Azerbaidžano, trečiadienį pranešė Kalnų Karabacho de facto valdžios pareigūnai.

„Mūsų pirminiais skaičiavimais, apie 50 proc. Kalnų Karabacho gyventojų ir 90 proc. moterų ir vaikų – arba maždaug 70 000-75 000 žmonių – teko persikelti“, – agentūrai AFP sakė Kalnų Karabacho teisių ombudsmenas Artakas Beglaryanas.

Pasak A. Beglaryano, dėl kovų persikelti priversti gyventojai prieglobsčio ieško kitose ginčijamos teritorijos vietose arba bėga į Armėniją ir kitas vietoves.

Armėnijos ir Azerbaidžano konfliktas dėl Kalnų Karabacho atsinaujino prieš daugiau kaip savaitę. Daugiausiai armėnų gyvenamas regionas 1991-aisiais atsiskyrė nuo Azerbaidžano.

Abi pusės nepaiso raginimų skelbti paliaubas ir kaltina viena kitą pradėjus naujus susirėmimus. Naujos kovos vyksta nuo rugsėjo 27 dienos.

Nepertraukiamai Azerbaidžano pajėgų apšaudomas pagrindinis Kalnų Karabacho miestas Stepanakertas pavirto miestu vaiduokliu.

Nuo susirėmimų pradžios žuvo beveik 290 žmonių, tarp kurių daugiau kaip 47 civiliai. Baiminamasi, kad kovos gali išaugti į daugiafrontį karą, į kurį įsitrauks įtakingos regiono valstybės Turkija ir Rusija.

Azerbaidžanas taip pat kaltina Armėnijos pajėgas apšaudant civilinius taikinius miesto zonose, įskaitant antrą pagal dydį šalies miestą Gendžė, kuriame gyvena daugiau kaip 330 000 žmonių. Dar nenustatyta, kiek Azerbaidžano gyventojų persikėlė dėl kovų.

Sostinę bombardavo raketos ir bepiločiai lėktuvai

Separatistinio Kalnų Karabacho regiono sostinę naktį ir trečiadienio rytą intensyviai bombardavo azerbaidžaniečių pajėgos, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.

Naktinis daugiau nei 50 tūkst. gyventojų turinčio Stepanakerto bombardavimas buvo intensyviausias nuo praėjusio savaitgalio, sakė vienas vietos gyventojas.

Naktį beveik kas valandą sostinėje gaudė sirenos, mieste buvo beveik visiškai tamsu.

Po sirenų pasigirsdavo galingi sprogimai, tačiau neaišku, ar miestas buvo bombarduojamas raketomis, ar kitais šaudmenimis.

Trečiadienio rytą apie 10 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku po dvi valandas trukusios pertraukos virš miesto pasigirdo vieno ar dviejų bepiločių lėktuvų garsas, primenantis žoliapjovės burzgimą.

Girdėjosi vidutinio galingumo sprogimai, kuriuos veikiausiai sukėlė skraidyklės. Viena iš jų smogė degalinei šiaurės rytinėje miesto dalyje, į kurią pastarosiomis dienomis jau ne kartą buvo taikytasi, sakė AFP žurnalistas.

Virš rajono trečiadienį kilo pilkų dūmų kamuoliai.

Tuo metu armėnų pajėgos šaudė iš automatų ir priešlėktuvinės gynybos sistemų, bandydamos numušti bepilotį lėktuvą.

Sprogimai apgadino mažiausiai tris vienas šalia kitos esančius namus, nors žmonės per juos nenukentėjo.

Vietos gyventojų teigimu, sprogimus galėjo sukelti sovietų gamybos salvinės raketų ugnies sistemų „Smerč“ raketos.

Dar viena į gyvenamojo namo sodą pataikiusi raketa žemėje paliko 10 metrų duobę ir kieme užmušė šunį.

Per kelias pastarąsias dienas Kalnų Karabacho separatistų vadovybė ne kartą pasmerkė raketų ugnies sistemų „Smerč“ naudojimą. Dalis nesprogusių raketų liko įsmigusios į žemę.NAUJAUSI KOMENTARAI

asiliukui

asiliukui portretas
arturcik,tu ciuozk I karabacha .o tavo vieta bus apgyvendinta savais zmonemis .

Ric

Ric portretas
Straipsnis vienpusis. Cituojama tik viena pusė, t.y. Karabacho vietinė valdžia, kuri suinteresuota sudramatinti situaciją.

Artūras

Artūras portretas
Litvinai visada priims pabėgelius lojančius ant Rusijos !
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių