Paskelbti paskutiniai susprogdintos A. Dugino dukters žodžiai: tėve, aš jaučiuosi kaip karė, didvyrė

 • Teksto dydis:

181-ą karo dieną sprogimai sudrebino Donecką. Smogta į prorusiškų separatistų lyderio Deniso Pušilino vadovybės pastatą. Pats D. Pušilinas esą nenukentėjo. Manoma, patys okupantai tokias diversijas rengia, kad pateisintų dar nuožmesnes atakas prieš Ukrainą. Kyjivas skelbia, kad rusų saugumiečiai po rusų ideologo dukters Darjos Duginos susprogdinimo suplanavo ir pačioje Rusijoje virtinę teroro išpuolių. O Ukrainos Nepriklausomybės dienos išvakarėse Jungtinės valstijos įspėja amerikiečius išvykti iš Ukrainos, pranešė LNK. 

Apsišaukėliškos „Donecko liaudies respublikos“ vadovybės pastatas driokstelėjo.

Okupantai skelbia, kad atskrieję sviediniai apgadino net kelis miesto centro pastatus. Sprogimo banga aptalžė ir viešbutį, yra keli žuvę žmonės.

Ir lyg režisūros sutapimas, rusų žurnalistai atsitiktinai  buvo sprogimų vietoje.

Pasak vieno įvykio vietoje buvusio okupantų žurnalisto, kartu su kolegomis jie čia atidūrė visiškai atsitiktinai ir atsitiktinai tapo sprogimo liudytojais. 

Rusijos propagandistai iš karto rado kaltuosius. Tai – Ukrainos pajėgos. 

„Įdomu, ką darytų jeigu į Vašingtono centrą atskrietų rusų raketa“, – pasakojo vienas iš įvykio liudytojų.

Pats Donecko separatistų lyderis D. Pušilinas nenukentėjo, o kaip tik suskubo duoti interviu apdraskytos būstinės fone.

Sviediniai yra NATO ir šaudė Kyjivas.

D. Pušilinas teigė, kad tai eilinis nusikaltėliško Ukrainos  režimo žaidimas, jie naudoja teroristinius metodus, du žmonės žuvo. Buvo panaudoti 155 kalibro NATO sviediniai.

Neatmetama, kad tai pačių agresorių provokacijos, kaip ir D. Duginos susprogdinimas netoli Maskvos. 

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarnybos sekretorius Oleksejus Danilovas skelbia: Vladimiro Putino smegenimis vadinamo Aleksandro Dugino dukters automobilio susprogdimas buvo tik pirmas iš vidaus teroro išpuolių, pasak jo, rusų saugumiečiai pačioje Rusijoje rengia seriją atakų. Ir visa tai – visuotinei mobilizacijai pateisinti ir kurstyti antiukrainietišką isteriją.

Beje, Rusijos prezidentas V. Putinas ordinu už drąsą po mirties apdovanojo D. Duginą. Ši invazija į Ukrainą teisinusi rusė pašarvota Maskvoje.

Pats A. Duginas, „rusiškojo pasaulio“ ideologijos kūrėjas, teigia, kad dukra buvo bebaimė ir paskutiniai žodžiai, kuriuos D. Dugina pasakė, dar būdama festivalyje buvo: „tėve, aš jaučiuosi kaip karė, didvyrė“.

D. Dugina kaip ir tėvas uoliai dirbo rusų propagandai, lakstė ir rusų subombarduoto Mariupolio „Azovstal“ gamykloje. Ten ji ragino nevykdyti jokių mainų ir neiškeisti ukrainiečių kovotojų iš Azovo pulko, kurį rusai apskelbė nacistiniu.

O iš rusų nelaisvės ištrūkę Azovo kovotojai propagandistų melu vadina tariamą versiją, kad D. Duginos žudikė esą priklausė pulkui „Azov“. O ir tarnybinį pažymėjimą labai lengva padirbti, kaip rodo tarnybos.

Vienas iš „Azov“ kovotojų teigė, kad ši moteris nėra pulko narė. „Azovstal“ gynėjai atskleidė, kokias kankynes patyrė būdami rusų nelaisvėje – okupantai Mariupolyje civilius degino ištisais kvartalais.

O jei kuris pakeldavo galvą, jį pradėdavo mušti.

„Šipurok“–„Azov“ kovotojas Denisas Mango  pasakojo, kad juos išvarydavo į lauką ir išrengdavo nuogai, tuomet atlikdavo kratą, karštyje liepdavo vis pritūpti.

Rusijos FSB išplatino D. Duginos tariamos žudikės vaizdo įrašus, kaip Ukrainos pilietė lyg šnipų filme įvažiuoja į Rusiją, apsigyvena D. Duginos name ir po atakos persidažiusi plaukus  pabėga neva į Estiją.

Pasak Ukrainos prezidento patarėjo M. Podoliako, Rusų saugumiečiai vėl kuria fiktyvius pasaulius, esą smogikė ukrainietė keliavo su maža dukra, triskart keitė automobilio numerius, kartu vežėsi ir katiną. Nedaug trūko, kad sprogimo vietoje FSB būtų radę dar ir estišką vizą.

Estiją į FSB versiją įpinta, manoma, todėl, kad Talinas užrūstino Kremlių uždraudęs vizas rusams ir griaudamas sovietinius paminklus.

Niekada nepripažinsime svetimų spalvų savo žemėje ir savo danguje, todėl esame pasiryžę ginti savo mėlynai geltoną vėliavą .

Ukrainai minint Nacionalinę vėliavos dieną, prezidentas V. Zelenskis įspėja – rusai gali netrukus ir vėl atakuoti sostinę Kyjivą.

Panašų įspėjimą kartoja ir Jungtinių Valstijų pareigūnai.

Dėl Ukrainos Nepriklausomybės dienos minėjimo amerikiečiai raginami nedelsiant išvykti iš Ukrainos.


Šiame straipsnyje: LNK turinyskaras UkrainojesprogimaiDoneckasVolodymyras Zelenskis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių